EğlenceSanat

Karantina Zamanı Aile İle İzlenecek Filmler 2022

Malum önümüz kış ve karantinada evde izlenecek filmler aranmaya şimdiden başlandı. Koronavirüs dolayısıyla bu kış aylarının soğuk günlerini de sıcacık ailemizle geçirebiliriz. Aslında aile ile mükemmel zamanlar geçirmek için bir fırsat bu. Bu zamanı eğlenceli geçirmek için yapabileceğiniz aktivitelerinden başında da tabi ki film izlemek geliyor.

Dışarıda yağmur ince ince yağarken sıcacık evinizde sevdiklerinizle harika bir film izlemesi gibi var mı? Ama tabi ki doğru film seçimi de burada çok önemli bir rol oynuyor. Genç Klavye ailesi olarak sizlere karantina zamanı aile ile izlenebilecek filmler listesi oluşturduk. Umarım izlersiniz ve daha önemlisi, izlediğinizde beğenirsiniz. Şimdiden iyi seyirler.

İnterstellar

İnterstellar filmi

Karantinalar ve sokağa çıkma yasakları gelmiş, dışarı soğuk, dünya her zamanki gibi gergin. İşte sizlere bu gerilimi hafifletmenin bir yolu. Dünyadan sizi uzaklaştıracak ve kısa süreliğine de olsa başka bir evrene geçirecek olan baş yapıtın adı tabiki de İnterstellar. Bir diğer adı ile Yıldızlararası.

Kült bir Christopher Nolan filmi olan Yıldızlararası gerek bilime dayanan bilim kurgusu ile, gerek dramı ile, gerek göz alıcı animasyonları ile gerekse de müzikleri ile gönüllerimize taht kurmayı başarmıştı. Kara deliklerin, yaşama elverişli farklı gezegenlerin, uzayın tam içerisine düşmek istiyorsanız aradığınız film kesinlikle İnterstellar.

Prestij

prestij filmi

Madem ilk filmi Nolan’dan seçtik ikiyi de onun akıl almaz dünyasından alalım. Prestiji ilk izlediğinde uzun bir otobüs yolculuğunda olan bir editör olarak sizlere tavsiyem kesinlikte evde izleyin. Evde aile ile izlenecek filmler arasında göstermenin sebebi aslında inanılmaz baş döndüren ve kafa ağrıtan bir kurguya sahip olması.

Birden fazla farklı zamanı aynı anda izlediğimiz filmde iki dakika içerisinde tüm görüşlerimiz değişebiliyor. İşte burada yakaladım filmi dediğiniz an aslında o tuttuğunuz ipin hiç var olmadığını anlıyorsunuz. İki sihirbazın hikayesi çevresinde gelişen bir film olsa da bizce Prestij Nolan’ın sihirbazlığını kanıtladığı bir olmuş.

Olağan Şüpheliler

olağan şüpheliler filmi

Kevin Spacey’in oyunculuk olarak tüm rüştünü ispatladığı filmin başı da sonu da sizleri içine çekecektir. İnanılmaz ters köşelerle ve kimsenin beklemediği bir finalle sonlanan Olağan Şüpheliler tam evde bir elinize mısır bir elinize kola alıp izlemelik film.

Eminim ki Türkiye’de bu filmi izleyen birçok insan final sahnesinden sonra hemen ekşi sözlüğe girmiş ve Kayzer Soze hakkındaki tüm entryleri okumuştur. Tabi siz filmi izlemeden araştırmaya gitmeyin çünkü sizleri bir dünya sürpriz ve ters köşe bekliyor olacak.

Şehir Işıkları

şehir ışıkları filmi

1931 yılında yapılmış bir film halen aynı heyecan ve tatla izlenir mi? Demeyin. Zira Charlie Chaplin gibi bir ustanın oyunculuğuna sahip olan her iş bunu hak ediyor. Şehir Işıkları bu bakımdan Chaplin’in en sevdiğimiz filmleri arasında.

Hiç konuşma olmamasına rağmen beden dilinin komedisini bizlere anlatan bu siyah beyaz film aynı zamanda çok anlamlı ve derin bir hikayeye de ev sahipliği yapıyor. Birde o eşsiz müzikleri ile sahne oynanmaya başladı mı değmeyin kimse sizin keyfinize. Evde yapılabilecek aktiviteler arasından Charlie Chaplin filmleri izlemeyi şiddetle tavsiye ediyoruz

Buz Devri Serisi

buz devri serisi

Çocukluğumuzun kahramanları; Manny, Sid, Diego…

Buz Devri serisi çocuklar ile izlenebilecek filmler arasından gösterilebilir. Tabi çocukların izlediği kadar yetişkinlerinde bu seriye ne kadar düşkün olduğunu biliyoruz. Enteresan ve bir o kadar da ilginç bir çekiciliği olan Buz Devri son filmlerinde biraz olsun ilk üç filmini aratsa da bu listede olmayı hak edecek kadar başarılı bir animasyon.

Hele hele dışarısı buz gibiyken sevimli kahramanlarımız Sid, Manny ve Diego’nun sıcacık dostluk ortamını izliyorken bu serinin listede olmaması ayıp olurdu.

Karayip Korsanları Serisi

karayip korsanları serisi

Jack Sparrow’un, bir dakika yanlış oldu. Kaptan Jack Sparrow’un maceralarını eminim ki çoğumuz defalarca kez izlemiştir. Johnny Depp’in canlandırmakla kalmayıp adeta hayat verdiği korsan Jack karakteri sinemanın kült karakterlerinden bir tanesi oldu bile.

5 filmi olan seriyi beş güne yayarak harika bir sinema kuşağı yaratabilirsiniz. Filmlerin bir biri ile iç içe ve alakalı olması ise size adeta beş bölümlük bir mini dizi izliyormuş havası yaratabilir.

7. Koğuşta ki Mucize

7. koğuştaki mucize

Karantinada aile ile izlenecek filmler listemizin son sırasında ise yerli bir yapım olan 7. Koğuşta ki Mucize duruyor. Aras Bulut İynemli’nin harika performansı ile adeta sinemalarda insanların göz yaşlarını akıtan bu filmi dram dalında tek geçebiliriz.

Aileniz ile oturup farklı bir insanın farklı bir hikayesini izlemek istiyorsanız film tam size göre. Memo ile Ova’nın duygu yüklü sahnelerinde sizde kendinizi tutamayabilirsiniz ki tutmayın. Bırakın içinde bulunduğumuz yılın stresine ağlayacağınıza bir filme ağlamış olun.

Karantina zamanı evde izlenebilecek filmler listemize bu başyapıtları seçtik. Belki uzun süreler evde kalmamız gerekebilir. Bu durumda zamanı en güzel şekilde kullanmak için sizlere fikir sunduğumuz şu içerikler ilginizi çekebilir.

Karantina Zamanı Evde Yapılabilecek Etkinlikler Ve Aktiviteler

Evde İki Kişilik Oyunlar

Defterde Oynanan Oyunlar

Konuşarak Oynanan Oyunlar

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu