Fiyatlar

Kiremit Fiyatları 2022

Çatı bir konutu korur ve tanımlar. Aynı zamanda bir konutun en büyük tek yüzey alanıdır ve bu özellik onu yapının en önemli mimari özelliklerinden biri yapar. Sıfırdan bir konut inşa ediyorsanız, genişletiyorsanız, çatısını yeniden yapıyorsanız veya yeniliyorsanız, dikkatli bir şekilde kiremit seçimi veya çatı seçimi yapmak önemlidir. Çatı, genel mimari stili mükemmel bir şekilde tamamlarken güçlü ve dayanıklı olmalıdır.

Kiremit çatı kaplama, özellikle Türkiye genelinde çok yaygındır. Kiremit terimi aslında çimento ve betondan pişmiş toprak karolara veya arduvaz taşlarından fiber takviyeli sentetik karolara kadar her şeyi ifade edebilir. Kiremit çatı kaplama firmaları en pahalı seçeneklerden biri olsa da, avantajları genellikle ekstra maliyeti değerli kılar. Kiremit çatının belki de en önemli avantajı kullanım ömrüdür. Genel olarak bakımlı bir kiremit çatı 50 yıl dayanabilir, ancak Avrupa’da kiremit çatısı yüzyıllardır dayanan binalar vardır. Kiremit çatılar, uzun ömür için diğer tüm çatı kaplama malzemelerini aşmaktadır. Malzemenin çimento, beton, pişmiş toprak, arduvaz veya elyaf takviyeli sentetik kiremit olup olmadığı önemli görünmüyor, düzenli bakım yapıldığı sürece, bu çatıların son derece uzun ömürleri var.

Estetik görünümünün yanı sıra, kiremit çatı kaplaması tamamen yangına dayanıklıdır, asla yanmaz. Ayrıca hasara karşı oldukça dayanıklıdır, bu da daha düşük bakım maliyetleri anlamına gelir.

plastik kiremit fiyatları
Bakım

Kiremit çatı kaplama, güneybatı’nın sunduğu aşırı hava koşullarının çoğuna iyi uyum sağlarken, yine de hasar alabilir. Aşırı hava, rüzgar, dolu ve soğuk karoların çatlamasına veya havaya uçmasına neden olabilir. Elemanlar, zaman, bina hareketi ve yanlış montaj harcın gevşemesine neden olabilir.

Gölgeli alanlarda kiremit üzerinde küf ve liken oluşabilir ve küf ve liken çıkarılırsa kiremit bozulabilir. Dahası, kiremitleri çatınıza sabitleyen metal vidalarss, yaprakların veya molozların varlığından veya çimento esaslı harç kullanımından dolayı aşınabilir. Bu olayların çoğu nadirdir ve seyrektir, ancak olurlar. Kiremit onlarca yıl dayanabilirken, keçe altlık genellikle daha erken aşınır (20 – 40 yıl) ve çatı sisteminizin bakımı için değiştirilmesi gerekir. Son olarak, yaya trafiği kiremitleri kolayca kırabilir ve çatı kiremitleriyle doğrudan teması içeren herhangi bir yardıma ihtiyacınız olursa profesyonel bir çatı ustası tavsiye edilir. Bununla birlikte, küçük sorunları daha büyük komplikasyonlara dönüşmeden önce tespit etmek ve onarmak için zeminden düzenli olarak görsel incelemeler yapılması önerilir.

Kiremit popülerliği nedeniyle tuğla fiyatları konusunda en çok tartışmaya yol açan bileşenlerden biridir. Bu yazımızda ise bu konuya kesinlikle bir nokta koyarak kiremit fiyatları ile alakalı bilmeniz gereken her şeyi size aktaracağız. Kiremit fiyatları nedir? 2021 kiremit fiyatları nedir?

Kiremit Fiyatları 2021

Kiremit fiyatları kiremitin oldukça yoğun bir şekilde kullanılan ve popüler bir malzeme olmasından dolayı oldukça değişkendir. Eğer siz de en kaliteli kiremiti en uygun kiremit fiyatları ile satın almak isterseniz kafanızın karışması oldukça olasıdır. Eğer böyle bir duruma sahipseniz yazımızın bu bölümünü kiremit fiyatları hakkındaki kafa karışıklığınızı gidermek amacıyla kaleme aldığımızı bilmelisiniz.

Aşağıda sizle paylaşacağımız tabloda kiremit fiyatları, kiremit çeşitlerine göre kiremit fiyatları gibi kiremit fiyatları bilgilerine dair en detaylı verilere erişeceksiniz.

En güncel kiremit fiyatları nedir? En kaliteli kiremit fiyatları nedir? En ekonomik kiremit fiyatları nedir?

Kiremit ÇeşidiÖlçüsü1 Palet adetKiremit Fiyatı
Granada Kiremit270 mm x 450 mm280854 TL
Valensiya Kiremit240 mm x 405 mm2401.440 TL
Akdeniz Kiremit230 mm x 410 mm3001.350 TL
Alaturka Osmanlı Kiremit130 mm x 165 mm x 420 mm2201.335TL
Marsilya Kiremit230 mm x 410mm2801.470 TL
Cam Kiremit230 mm x 410 mm15122 TL
Renkli Kiremit240 mm x 410 mm3001.350 TL
Mahya Kiremit185 mm x 420 mm345 TL
Metal Kiremit87,5 cm boy 200 cm68 TL

2. el kiremit fiyatları

Kiremit Çeşitleri

Arduvaz Çatı Kiremitleri

Kayrak, eşsiz, güzel bir görünüme sahip doğal bir taştır. Arduvaz, yalnızca zamanın ve tabiat ana’nın üretebileceği çok çarpıcı renk varyasyonları sağlar. Ek olarak, arduvaz yangına dayanıklı bir çatı kaplama malzemesidir ve dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Var olan en klas çatı kaplama malzemelerinden biri olabilir.

Arduvazın dezavantajı, son derece ağır olması ve ekstra ağırlığı desteklemek için yapının güçlendirilmesini gerektirmesidir. Ayrıca montajı çok pahalıdır ve kullanımı zordur, bu da onarımları potansiyel bir sorun haline getirir.

Metal Kiremit

Metal kiremitlerde kullanılan en yaygın malzemeler bakır, alüminyum, çinko ve çeliktir. Bu malzemelerden çelik ve alüminyum en popüler olanlardır. Metal fayanslar, fıçı fayansları (İspanyol çatıları), arduvaz fayanslar, ahşap sarsıntı fayansları ve hatta normal kiremit desenleri gibi ürünleri taklit etmek için farklı desen ve şekillerde mevcuttur. Hafifliği ve montaj kolaylığı nedeniyle metal kiremit çok popüler hale gelmiştir, ancak aynı faydalar aynı zamanda dezavantajlarıdır.

  • Metal gürültülüdür (bazıları beğenir, bazıları sevmez).
  • Metal kolayca ezilir ve onarımları zorlaştırır.
  • Metal ıslakken üzerinde yürümek son derece tehlikelidir.
  • Metal, dış sıcaklığı ileten bir iletkendir ve fazla yalıtım değeri sağlamaz.

Beton Kiremit

19. yüzyılın ortalarında Bavyera’da beton kiremitler geliştirildi; betonun temel bileşenleri ucuz ve bulunması kolaydı. Bu ilk kiremitler elle yapıldı, ancak zaman geçtikçe, modern üretim yöntemleri beton kiremitleri piyasadaki en ucuz kiremit seçeneklerinden biri haline getirdi. Beton karolar, ahşap sarsıntıları, kil karoları ve arduvaz karoları gibi görünecek şekilde yapılır ve çok çekici.

Beton çok ağırdır ve bu taş çatılarla birlikte gelen ilave ağırlığı kaldıracak şekilde güçlendirilmiş bir çatı yapısı gerektirir. Ayrıca, beton kiremitleri düzgün bir şekilde döşemek için gereken araç ve prosedürlere aşina olan çatı kaplama ekiplerine de ihtiyaçları var. Kil ile aynı bakım gereksinimlerinin çoğuna sahiptirler.

kiremit fiyatları 2022
Kompozit Kiremit

Brava’nın eksiksiz sentetik kiremit serisi gibi kompozit çatı kiremitleri, doğal ve insan yapımı malzemelerin bir karışımından yapılmıştır ve doğal taş, ahşap, kil, metal veya beton kiremitlere göre uzun bir avantaj listesine sahiptir. Çoğu desen için özel renk karışımları sunma avantajı ile herhangi bir kiremit çatı kaplama ürününün görünümünü kolayca kopyalarlar. Daha hafiftirler, iyi garantilerle birlikte gelirler ve genellikle en deneyimli çatı kaplama uzmanları tarafından kurulabilirler.

Solar Çatı Kiremitleri

Solar çatı kiremitleri, standart çatı kaplama malzemenizi, evinizin içindeki bir akü grubuna bağlanan ve gücü Güneş’ten doğal olarak çeken elektrik üreten kiremitlerle değiştirir. Döşenen kiremit sayısı yeterliyse, bir güneş çatısı elektrik faturanıza büyük bir engel oluşturabilir. Birkaç farklı stil var, ancak çoğu insan göze hitap etmekten çok performanslarıyla ilgileniyor.

Solar çatı kiremitleri yüksek maliyetlidir ve özel uzmanların kurulum, bakım ve onarımını gerektirir. İleri görüşlü tüketici için, güneş panelleri sizi inşaat malzemeleri ve uygulamaları söz konusu olduğunda gerçekten yeşil olma hedefine doğru götürür.

Kil Kiremit

Kil kiremitlerin uzun bir geçmişi vardır. Neden? Çünkü temel malzeme her zaman kolayca erişilebilir durumdaydı. Fayanslar elle şekillendirilip güneşte kurutulduktan sonra çatıda kullanıldı. Bu günlerde, günümüzdeki süreç çoğunlukla makine odaklı, ancak bitmiş ürün de aynı derecede güzel. Çoğumuz fıçı kiremit veya düz kiremit şeklinde bir kil çatı görmeye alışkınız. Kil kiremitler çeşitli renklerde gelirler ve su emmeye karşı dayanıklıdırlar.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu