İmalat

Çok Bilinmeyen 4 Koli Bandı Bilgisi

Bu yazımızda çok bilinmeyen 4 koli bandı bilgisinden bahsedeceğiz. Eminim duyanlar ve bilenlerde vardır. Bilmeyenlerin işine yarayacak bir yazı ve bilenlerinde bilgilerini tazeleyeceği güzel bir yazı oldu. Evet hazırsanız çok bilinmeyen 4 koli bandı bilgisi neymiş beraber bakalım.

Baskılı Koli Bandı İmalatı

Baskılı koli bandı imalatı özel tekniklerle gerçekleştirilmektedir. Firma logosu, uyarıcı işaretler, görsel tasarım ve çocuklara özel desen basımı gerçekleştirebilirsiniz. Baskı işlemlerine geçilmeden önce renk grupları, desenlere ve desen boyutuna önem verilmektedir. Ardından örnek basım yapılarak kontrol edilmektedir. Bu işlemler tamamlandıktan sonra seri basıma geçilmeye başlanmıştır. Baskı işlemi tamamlandıktan sonra bandın diğer tarafında yapıştırıcı malzeme eklenmektedir. Baskılı koli bandı fiyatları ile kalitesine göre değişiklik gösterebilmektedir. Genellikle 5 TL ila 16 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir. 

Koli Bandı Renkleri

toptan koli bandı

Koli bandı seçenekleri ofis, ev, okul ve paketleme işlemlerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Son zamanlarda farklı renkleri piyasaya sürülerek uyum sağlaması, ayrıştırılması ve dikkat çekilmesi için tercih edilmektedir. Farklı renkte olması kalitesinde herhangi bir problem oluşturmamaktadır. Renkler yüzeye ve eşyalarına geçmemektedir. Tasarım açısından genellikle beyaz koli bandı tercih edilmektedir. Duvar, sert zemin gibi yüzeylere yapıştırma işleminde tercih edilmektedir. Yapıştırma görevi görürken aynı zamanda göz zevkini bozmamaktadır. 

Kırmızı koli bandı paketleme işleminde kırılacak eşyalarda kullanılmaktadır. Siyah koli bandı ise genellikle film sektöründe tercih edilmektedir. Görünmek istenilmeyen detaylar veya markaların üzerine kaplanmaktadır. Gri koli bandı diğer seçeneklerine göre daha dayanıklıdır. Çift katlı yapışkan özelliği ile ağır eşyaları paketlemede kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra küçük tamir işlerinde de kullanılan ürünlerdir. 

 Koli Bandı Kesici

Koli bandı kesici aleti, bandın işlemlerini kusursuz bir hale getirmektedir. Düzgün paketleme ve yapıştırma işlemini gerçekleştirmektedir. Özellikle iş yeri ve ofis ortamında pratik bir kullanım sunmaktadır. Aparatı koli bandını kullandığınız noktasına yapıştırarak zaman kaybetmeden tekrar kullanım sağlayabilirsiniz. 

Toptan Koli Bandı

Koli bantlarını günlük hayatta farklı amaçlarla kullanmaktayız. Kullanım amaçlarına göre özel koli bandı tasarımı yapılmaktadır. Kargo şirketleri, mağazalar ve küçük işletmeciler genellikle üzerinde baskılı modelleri tercih etmektedir. Koli paketleme, yapıştırma ve farklı amaçlar için şeffaf seçenekler bulunmaktadır. Diğer kolilerden ayırmak, belirtmek ve görsel açıdan hoş olmasından dolayı farklı renkleri de kullanabilirsiniz. Tasarımına ve uzunluğuna göre fiyat aralığında değişiklik gözlemlenebilmektedir. Ancak fiyatları daha da uygun almayı düşünüyorsanız koli bandı toptan seçeneklerine göz atabilirsiniz. Sipariş vermeden önce anlaştığınız yerlerden koli bandı örnekleri istemelisiniz. Aksi takdirde mağduriyet yaşayabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu