Oyun

Evde Kutu Oyunları Nasıl Oynanır?

Dünya genelinde aniden ortaya çıkan korona virüs salgınından sonra sıkı önlemler alınmaya başladı. Ülkemizde de virüsün ilk sıçrayış döneminden ikinci dalgalanma dönemine değin dönem dönem evde karantina ve sokağa çıkma yasakları hala uygulanmaya devam ediyor. Bu süreçte evde zaman geçirmek zorunda kalan çocuklar, aileler evde oynanabilecek oyunları araştırmaya başladı. Hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap eden evde kutu oyunları hakkında ise sıklıkla araştırma yapılıyor. Çeşitli kutu oyunları arasında seçim yaparak siz de evde ailece karantina süreçlerinde eğlenceli ve hoş zaman geçirebilirsiniz. Bu noktada merak ettiğiniz kutu oyunları seçeneklerini, nasıl oynandığını ve akabinde de fiyat detayları hakkında tüm ayrıntıları kaleme aldık. Kutu oyunları nasıl oynanır? Hangi kutu oyunları evde oynanabilir? Kutu oyunu fiyatları ve oyun kuralları nelerdir gibi soruların yanıtını arıyorsanız içeriğimizin devamında bulabilirsiniz. İşte, kutu oyunlarına ilişkin merak edilen tüm detaylar…

UNO kutu oyunu

Kutu oyunu denildiği zaman herkesin aklına ilk gelen oyun şüphesiz ki UNO oyunu oluyor. Kutu oyunlar arasında en sık tercih edilen olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır. Ailece oynayabileceğiniz bu kutu oyunundan bilmeyenler için kısaca bahsetmek gerekirse de; ONU kutu oyunu renkli ve üzerinde sayılar olan kartlardan oluşuyor. Tüm oyuncuların elinde birer deste kart bulunuyor.  Oyundaki temel hedef ise destenin en üst kısmında yer alan kartla eşleşen kartı bularak tüm kartlardan kurtulmak oluyor. Son derece zevkli olan bu kutu oyununu fiyatları ise yine en çok araştırılan konular arasında yer alıyor.

Oyunun fiyatları; UNO kutu oyununu kolayca internet üzerinden sipariş edebilirsiniz. Fiyatları ise minimum 10 TL maksimum 15 TL aralığında değişkenlik gösteriyor.

aile kutu oyunları

Jenga oyunu

Gelelim yine en çok sevile kutu oyunlarından birine! Jenga da ailece karantina günlerinde ya da dilediğiniz zaman eğlenceli zaman geçirmek üzere oynayabileceğiniz oyunlardan biri olarak dikkat çekiyor. Jenga oyunu bildiğiniz üzere tahta bloklardan oluşuyor. Tahta bloklardan oluşan uzun bir kule bulunuyor. Her oyuncu dokunduğu tahta bloku kuleyi devirmeden çıkararak kulenin üstüne koymayı hedefliyor. Son derece keyif alıp eğleneceğiniz jenga oyunu ise yine fiyatlar değişkenlik gösteriyor.

Oyunun fiyatları; Yine jenga kutu oyununu da internetten satın alabilirsiniz. Akşam bloklardan oluşan farklı seçenekler bulunuyor. Ahşabın kalitesine göre 20 TL’ye bulabilirsiniz 150 TL’de… Bütçenize hitap eden fiyat aralığını belirleyerek satın alabilirsiniz.

Tabu oyunu

Yine kutu oyunları arasında en sık tercih edilenlerden biri de tabu oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Oyunun kuralları son derece basit iken aynı zamanda oldukça da eğlenceli bir olduğunu söyleyebiliriz. Tabu oyunu içerisinde 1000’den çok daha fazla kelime barındırıyor. Oyun iki takım olarak oynanırken, oyundaki temel amaç ise yasak olan kelimeleri hiçbir şekilde kullanmadan anlatmaya çalışmaktır. Bunu en iyi başaran takım ise oyunun galibi oluyor.

Oyunun fiyatları; Tabu kutu oyunu da yine farklı fiyat seçenekleriyle sunuluyor. 150 TL ile 200 TL arasında oynadığını söylemek yanlış olmayacaktır.

eğlenceli kutu oyunları

Trivial Pursuit 2000 oyunu

 Benim genel kültürüm iyi diyorsanız bu oyun tam da size hitap ediyor! Çünkü kutu oyunları arasında yer alan trivial pursuit 2000 oyunu tam bir genel kültür oyunu! Oyun renklerden, farklı kartlardan ve kategorilerden meydana geliyor. Adından da anlaşılacağı üzere 2000’li yıllara dair genel kültürünüzü ve bilginizi yoklarken aynı zamanda da pekiştiren, geliştiren bir oyundur. Ailece sıkıcı karantina günlerini eğlenceli hale getirmek için siz de bu kutu oyununu tercih edebilirsiniz.

Oyunun fiyatları; Bu oyunun genel fiyat aralığı ise yaklaşık olarak 200 ile 350 TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Kızmabirader oyunu

Zevkli, eğlenceli ve bir o kadar da kahkahaya boğan bir kutu oyunu istiyorsanız kızmabirader oyunu tam da size ve ailenize hitap ediyor! Sıkıcı günleri eğlenceye çevirmek için siz de bu oyunu tercih edebilirsiniz. Bu kutu oyunu için sunulan fiyat seçenekleri ise yine farklılık gösteriyor.

Oyunun fiyatları; Kızmabirader kutu oyunu genel olarak farklı sitelerde 10 ile 70 TL aralığında fiyatlarla sunuluyor.

Monopoly oyunu

Emlak ile mülk alım satımlarıyla aram iyi diyor ve kendine güveniyorsan şu sıkıcı karantina günlerinde tercih edilebilecek en güzel oyun senin için monopoly olabilir! Kazanan da olsanız kaybeden de olsanız oyunun sonunda çok eğleneceğinizi bilmelisiniz. Oyunda anlaşmalar yapabilir, emlak kralı bile olabilirsiniz! Monopoly için sunulan fiyat seçenekleri yine diğer kutu oyunu seçeneklerinde olduğu gibi farklılık gösteriyor.

Oyunun fiyatları; Monopoly kutu oyunları 150 TL ile 300 TL fiyat aralığında sunuluyor. Bütçenize hitap edeni tercih edebilirsiniz.

Twister oyunu

 Çocuklarınızla eğlenceli vakit geçirmek için tercih edebileceğini en zevkli kutu oyunlarından biri de twister olarak dikkat çekiyor. Twister oyununda elinizi ve ayağınızı nereye koyacağınızı şaşırabilir hatta bir süre ayakta kalmayı bile unutabilirsiniz! Çocukların ve yetişkinlerin oynarken son derece eğlendiği bu kutu oyunu karantina günlerinizin yıldızı haline gelebilir! Bu eğlenceli kutu oyunu için her sitede farklı fiyat seçenekleri sunuluyor.

Oyunun fiyatları; Twister kutu oyunu için sunulan fiyat seçenekleri  ise 100 TL ile 150 TL aralığında değişkenlik gösteriyor.

Metropol oyunu

 Monoply severlerin çok seveceği kutu oyunlarından biri de metropol oyunudur. Bu oyunda yine temel amaç mülk kiralama, mülk satın almaktır. Oyunu iflas etmeden bitirirseniz galip oluyorsunuz! Emlak ticaretinde en iyisi benim diyorsanız ailenizde ve çocuklarınızda hoş vakit geçirmek için bu kutu oyununu tercih edebilirsiniz. Fiyatları ise yine çok değişkenlik gösteriyor. Siz araştırma yaparak bütçenize hitap edeni satın alabilirsiniz.

Oyunun fiyatları; Oyun seçenekleri ise 50 TL ile 75 TL fiyat aralığında sunuluyor. Bütçenize hitap edeni kolayca internet üzerinden satın alabilirsiniz.

en iyi kutu oyunları

Bil bakalım kim oyunu

Bil bakalım oyunuyla da karantina günlerinde ailenizde çok eğlenceli zaman geçirme fırsatı bulabilirsiniz. Oyunda çeşitli yüzlerin bulunduğu kartlar yer alıyor.  Bu kartlar gösterildiği zaman sadece evet ya da hayır diyerek yanıt vererek karttaki ismin kim olduğunu bilmeniz isteniyor Elbette ki her oyunda olduğu gibi bu oyunda da ilk bilen oyunun galibi oluyor! Ufak bir araştırma ile bütçenize hitap eden fiyatla oyunu satın alıp hemen oynamaya başlayabilirsiniz!

Oyunun fiyatları; Bu kutu oyunu için ise 50 TL ile 25 TL aralığında farklı fiyat alternatifleri sunuluyor.

Maaş günü kutu oyunu!

 Anne ve babaların son derece aşina olduğu bir oyun demek yanlış olmayacaktır J Çünkü bu oyunun temel hedefi ay sonunu getirmek! Maaş gününüzden ay sonuna kadar geçen süre zarfında paranızı korumaya çalışıp yatırım yapmayı hedefliyorsunuz. Eğer yatırımlarınızı oyunda karlı bir şekilde satabilirseniz de oyunun galibi oluyorsunuz!

Oyunun fiyatları; Bu kutu oyunu için 100 ile 150 TL aralığında fiyatlar sunuluyor. Farklı internet sitelerinde oyunu kolayca bulabilir, bütçenize hitap edeni hemen satın alabilirsiniz.

En zevkli kutu oyunu; Risk!

Gelelim karantina günlerinde evde oynayabileceğini kutu oyunları listesinin son oyununa! Bir kutu oyunu olan riskin içeriği aslında adında da anlaşılıyor. Yine de bilmeyenler için oyunun içeriğinden kısaca bahsedelim. Oyun askeri birliklerden oluşuyor. Herkes kendi askeri birliğini seçerek düşman birlikleri yenmeye çalışıyor. Düşmanın bölgesini fetheden oyuncu ise oyunun galibi oluyor! Bu keyifli kutu oyunu için bütçenize hitap eden fiyat seçenekleri bulabilirsiniz.

Oyunun fiyatları; Risk isimli kutu oyunu için bazı internet sitelerinde yaptığımız incelemeye göre 200-250 TL aralığında fiyatlar sunuluyor.

Sizler de hazırladığımız evde oynanabilecek kutu oyunları listesinden en beğendiğinizi kolayca satın alarak şu olumsuz ve ne yazık ki kötü olan karantina günlerinizi ailenizle oyunlar oynayarak biraz renkli hale getirebilirsiniz. Sağlıklı, mutlu ve bol kutu oyunlu karantinalar diliyoruz.

Bunları da okuyabilirsiniz;

Karantina Zamanı Evde Oynanabilecek Oyunlar

Çocuklar İçin Faydalı Mobil Oyunlar

Karantina Zamanı Aile İle İzlenecek Filmler

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu