Oyun

Sevgiliyle Evde Oynanacak Oyunlar

Karantina kelimesinin çok sık duyulduğu ve evde kalmamız gerektiği bugünlerde sevgiliyle evde oynanacak oyunlar da pek bir aranmaya başladı. Tabi ki evde kaldığınız bu süreç boyunca ruh sağlığınızın da üst seviyede olması lazım. Bunun içinde eğlenceli oyunlar oynamak gayet size iyi gelen şeyler olacaktır.

Bizde bu yazımızda evde baş başa kaldığınızda sevgilinizle oynayabileceğiniz defter oyunlarını, iskambil oyunlarını ve masa başı oyunlarını derledik. Hepsi birbirinden eğlenceli olan oyunlar içerisinde ortak bir karar kılıp zamanınızı şen şakrak bir şekilde geçirebilirsiniz.

 

Defterde Oynanan Oyunlar

Defterde oynanan oyunlar hazırlanışı ve oynanışı bakımından oldukça basit olan oyunlardır. Küçük bir defter birkaç kurşun kalem işinizi görecektir. Bu kolay hazırlanır yapısı ile de birçok aile tarafından tercih edilmektedir. İşte onlardan bazıları.

 

Amiral Battı

Amiral battı oyunu kolay ve detaylı oynanışı ile aslında şimdiki çocukların oynadığı mobil savaş oyunlarının atası. Oyunun içinde girdiğiniz heyecan ise tabi ki apayrı bir duygu. Kağıt kalemle oynanan oyunlar içerisinde en prodüksiyonlusu diyebilirim amiral battı için.

Oyundaki amacımız karşı tarafın savaş alanı içerisinde bulunan gemileri rakibimizden önce bulup yok etmemiz. Dönemimizin bilgisayar oyunları için bir tabir vardır. Özellikle strateji oyunları için. Sıra tabanlı oyunlar terimi kullanılır. İşte amiral battı da sıra tabanlı bir oyun. Oyuncular sırasıyla savaş alanının koordinatını söyler ve rakibinin gemilerini imha etmeye çalışır. Kim rakip alandaki gemileri ilk önce imha edebilirse oyunu o kazanır.

[highlight] Amiral battı nasıl oynanır [/highlight] konusunda en ince ayrıntısına kadar anlattığımız bir içerik hazırladık. Dilerseniz tüm detaylarını ve oynanış prensibini öğrenmek için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

 

SOS Oyunu

Defterde oynanabilen oyunlar içerisinde en basit ara yüze sahip olan oyun hangisi derseniz cevabım kesinlikle SOS oyunu olur. Sos minimum 3×3 kareden oluşan bir zeminde oynanabilmektedir. Kareli defterde bunu ayarlamanız çok kolay olacaktır. Tabi bu sadece spesiyal bir türü. Oyunu daha eğlenceli ve uzun hale getirmek için 10×10 ve üzeri bir kare sayesinde oynamanızı tavsiye ederiz. Oyundaki amaç yan yana, üst üste veya çapraz şekilde SOS kelimesini yazabilmektir.

Bu oyunu oynamak için iki farklı renkli kalem kullanmanızı öneririz. SOS yaptığınızda üstünü çizmeniz gerekecek ve oyun sonunda saymanız bu şekilde daha kolay olacaktır.

Zeminde harf yazılacak kare kalmadığında en çok SOS yazan oyunu kazanmış sayılır.

 

Çizerek Anlat

Çizerek anlat oyunu da sevgiliyle oynanacak oyunlar içerisinde en basit ve renkli olanlarından bir tanesidir. Bir defter yaprağına şekiller çizerek bunun ne olduğunu karşı tarafa anlatmaya çalıştığınız oyunda bir kazanan bulmak değildir amaç. Sadece çizim becerinizi geliştirip eğlenceli bir zaman geçirmenizi sağlayacak türden bir oyun. Hiçbir oyunda karar kılamazsanız veya hepsini deneyip sıkılırsanız çizerek anlat oynayabilir zamanınızı iyi değerlendirebilirsiniz.

 

İskambil Kağıdı İle oynanan oyunlar

Sevgiliyle oynanacak kart oyunları da bir hayli fazladır. Biz burada iki tanesini sizlere anlatmaya çalıştık. Evde zaman geçmiyorsa emin olun bu oyunlar size çok keyifli ve hızlı zaman geçirmenizi sağlayacaktır. İşte o oyunlardan ikisi olan papaz kaçtı ve pişti nasıl oynanır sorularının cevapları.

 

sevgiliyle oynanacak romantik oyunlar

Papaz Kaçtı

Kişi sayısı sınırsız tutulabilir. İki kişi ile ve dört kişi ile oynaması daha zevklidir ancak biraz kalabalık bir arkadaş ortamındaysanız altı kişi de oynayabilirsiniz. 52 kağıttan oluşan bir iskambil destesi ile oynamanız gerektiği için oynayacak kişi sayısını ne kadar arttırırsanız oyunun eğlencesini de aslında bir o kadar azaltmış olacaksınız. En ideali tabi çoğu kağıt oyunun da olduğu gibi dört kişi ile oynamaktır.

Devamını okumak için tıklayınız… [highlight] Papaz kaçtı nasıl oynanır? [/highlight]

 

Pişti

Pişti iki kişi ile nasıl oynanır bilmeyenler için detaylı bir şekilde kuralları derledik. Öncelikle dağıtımdan başlamak gerek. Öncelikle yere üçü kapalı bir tanesi açık olmak üzere dört kağıt bırakılır. En üstte bulunacak olan kartın yüzü açık olmalıdır ki kağıdın eşi denk gelmişse oyunculardan bir tanesi yerdeki kağıtları alabilsin. Ardından dört kağıt karşısındaki oyuncuya verir. Dört kağıtta kendisine alır. Pişti oyun kuralları gereği kağıdı dağıtan oyuncu değil, bekleyen oyuncu başlama önceliğine sahiptir. Oyuncu elinde bulunan dört karttan bir tanesini yere atar. En üstte açık olan kartla aynı değere sahip bir kartı var ise yerdeki kağıtları alabilir.

Devamını okumak için tıklayınız… [highlight] Pişti nasıl oynanır? [/highlight]

 

Masa Başında Oynanan Oyunlar

Defterde veya iskambil kağıtları ile oynanan oyunlar ilginizi çekmemiş ise masa oyunları olarak da bilinen birkaç oyun daha listeledik. Sevgilinizle hoş bir zaman geçirebileceğiniz masa başı oyunları şöyle.

 

Monopoly

Monopoly oyunu kendinizin dışarından malzeme hazırlamanızı gerektirmeyen bir kutu oyunu. Birçok kırtasiye ve oyun mağazalarında bulabileceğiniz oyun sevgiliyle evde oynanacak oyunlar içerisinde en eğlencelilerden bir tanesi.

Oyuna geniş anlamada baktığımız da emlak ticareti oyunu da diyebiliriz. Zira oyundaki amacınız oyunu en zengin kişi olarak bitirmektir. Oyun turu içerisinde kiralama, satın alma veya satma gibi ticari faaliyetlere girebilir kendinizi bir iş adamına çevirebilirsiniz.

 

Jenga

Jenga’da kendi malzemeleriniz dışında oynanan bir oyundur. Yine birçok oyuncak mağazasında bu oyunu bulabilirsiniz. Birbiri ile özdeş kesilmiş tahta blokları öncelikle bir kule gibi yığmanız gerekiyor. Üçerli olarak koyacağınız blokların bir katını yatay bir katını dikey koyarak yukarıya doğru çıkmalısınız. Tüm bloklar dizilip tahta kule oluşturulduğunda sevgilinizle birlikte sıra sıra kuleden tahta blok çekmek zorundasınız. Bu bloklar çekilirken kuleyi kim devirirse oyunu kaybeder. Bu şekilde sıkılıncaya kadar oyunu sürdürebilirsiniz.

 

Sürekli Roman

Sürekli roman oyunu bu oyunlar içerisinde en sanatsalı olabilir. Oyunun eğlencesi aslında biraz da sizin hayal gücünüz ile orantılı. Ne kadar geniş düşünebiliyorsanız o kadar eğlenceli şeyler çıkabilir ortaya.

Birbiriniz ile hiç konuşmadan sıra sıra bir tema üzerine cümleler kurmalısınız. Bir kurgu belirleyip ilk oyuncu beş altı cümlelik bir şey yazar sonra diğer oyuncu. Oyun bu şekilde istendiği kadar ilerleyebilir. Sonrasında metin okunur. Sevgilinizin ve sizin hayal dünyanızın ortak ürününü şu anda elinizde tutuyorsunuz.

Sevgiliye evde oynanacak oyunlar arasında gösterebileceklerimiz bu şekilde. Umarım birlikte çok güzel bir zaman geçirmenize vesile olmuşuzdur. Şimdiden iyi eğlenceler.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu