Hayvan İsimleriKelimeler

Ş Harfi ile Başlayan Hayvan İsimleri

Ş ile başlayan hayvanlar değil de dünyada ne kadar hayvan türü var tahmin edebilir misiniz? Emin olun bütün tahminlerinizin birazdan okuyacağınız listeden sonra sönük kalacak. Karada, denizde ve havada hatta yerin altında bile yaşayabilen binlerce canlıyı sizler için listelemeye çalıştık.

Hayvanlar insanlar ile birlikte dünyayı paylaşan canlılar aslında. Tabi ki birde bitkiler var. Üç ayrı canlı türü dünyayı paylaşmış ve bir döngü içinde bunu sürdürmeye çalışıyor. Lakin burada biraz aktivist gibi konuşmak gerekirse hayvanlardan önce biz onların yaşam alanına saldırmaya başladık. Hatta yeri geldi yaşam alanlarının bile ötesine geçip yaşamlarına saldırmaya başladık. Bu yüzden de ş harfi ile başlayan hayvanlar listemizde bulunan canlılardan çoğu neslinin tükenmesi tehlikesi ile karşı karşıya.

Tabi bunu çevirmekte bizim elimizde diyerek yazımız hakkında biraz bilgi vermek istiyorum. Öncelikle bu yazı nerede ihtiyacınız olur. Mesela arkadaşlarınız ile isim şehir hayvan oyunu oynuyorsanız buradan küçük kopyalar alabilirsiniz. Yüzlerce hayvan türünden en farklısını tercih ederek rakiplerinizin bir puan önüne geçebilirsiniz. Sakın endişelenmeyin bu sır kesinlikle aramızda kalacak. Ayrıca hayvan türlerini bilmek ve haklarında bilgi sahibi olmak ufkunuzu genişletecek genel kültür bilgisi olarak beyninize yerleşecektir. Yazımızın girişinde birçok hayvanın açıklamasını yaptık. Genel kültür olarak kendinize bir şey katmak isteyenlerdenseniz hayvanların ait olduğu familyalara kadar öğrenebileceğiniz bu bölümü okuyabilirsiniz. Yok eğer sadece oyun için buradaysanız listemizde de farklı hayvanları kolaylıkla bulabilirsiniz.

Ş Harfi ile Başlayan Hayvan İsimleri, Baş Harfi Ş Olan Hayvan İsimleri

Şahin

şahin
şahin

Şahin, hızlı ve hassas bir avcı olan bir yırtıcı kuştur. Yaklaşık 40 farklı türle, şahinlerin onları öne çıkaran bazı benzersiz özellikleri vardır. Hiç hareket halindeki bir yırtıcı kuş gördünüz mü? Bu kanatlı yırtıcı hayvanlar, lezzetli bir av ararken gökyüzünde görülebilir. Şanssız bir kurbanı gördüklerinde, keskin pençeleriyle onu kapmak için hızla yere düşerler. Ve bir yırtıcı kuş bu görevde özellikle yeteneklidir: Şahin.

Bir şahin, hem hassas bir avcı hem de uzman bir havacı olan yırtıcı bir kuştur. Bir şahin türünün dünyadaki en hızlı hayvan olduğunu biliyor muydunuz?

Şahin, Falco cinsine ait küçük ila orta büyüklükte bir yırtıcı kuştur. Şahinle yakından ilişkili olarak, yaklaşık 40 farklı şahin türü vardır. Bu keskin avcı, ince gövdesi ve sivri uçlu, aerodinamik kanatları ile hız için yaratılmıştır. İnce ayarlanmış bir jet gibi, yorulmadan kanatlarını hızla çırpmasına izin veren mükemmel bir kardiyovasküler sisteme (kalp ve akciğerler) sahiptir.

Şakrak Kuşu

şakrak kuşu
şakrak kuşu

Şakrak kuşu, ormanlık alanlarda, çalılıklarda, parklarda, bahçelerde ve meyve bahçelerinde tomurcuk ve meyvelerle beslenen büyük, tombul bir ispinozdur. Kolay evcilleştirilebildiği ve taklitte becerili olduğu için uzun zamandır bir kafes kuşu olarak görülüyordu. Utangaç ve gizemli, melankolik tınısı bir çalılıktaki varlığının tek göstergesi olabilir. Şakrak kuşları genellikle büyük çalılarda yuva yapar ve dallardan ve yosunlardan çürük bir yuva yapar.

İyi bir görüşe sahipseniz, erkek şakrak kuşunu kolaylıkla tanıyabilirsiniz. Siyah bir başlığı, kısa siyah gagası, gri sırtı, siyah-beyaz kanatları, siyah kuyruğu, ürkütücü beyaz poposu ve gül kırmızısı göğsü vardır. Dişiler benzer bir renk desenine sahiptir, ancak parlak pembe yerine grimsi kahverengidir.

Şakrak kuşları bir zamanlar meyve bahçelerinde ciddi zararlı bir kuş olarak görülüyordu, öyle ki 16. yüzyılda VIII. Henry, meyve ağaçlarına yönelik ‘suçlu saldırılarını’ kınadı ve bir Parlamento Yasası çıkardı. Öldürülen her kuş için bir kuruş ödeneceğini ilan etti.

Şempanze

şempanze
şempanze

Şempanzeler, kıtanın batı ( Pan troglodytes verus ), orta ( Pan troglodytes troglodytes ) ve doğu ( Pan troglodytes schweinfurthii ) bölgelerinde coğrafi olarak sınırlı alanlarda genel olarak tanınan üç alt türle yalnızca Afrika’da bulunur. Şempanzeler, son derece geniş kapsamlı ve kozmopolit bir türdür ve çeşitli habitatlarda yaşarlar. Çoğu şempanze ilk olarak tropikal yağmur ormanlarında bulunurken, diğerleri ikincil ormanlarda ve açık ormanlık alanlarda yaşar. Bazı popülasyonların durumu çöl benzeri koşullara göre değişir. Şempanzeler, işgal ettikleri habitatın türüne bakılmaksızın, kilometre kare başına nadiren beş hayvanı aşan son derece düşük nüfus yoğunluklarında yaşarlar.

Doğadaki birçok insan olmayan primat gibi şempanzeler de uyanık oldukları saatlerin çoğunu yiyecek arayarak, işleyerek ve yutarak geçirirler. Şempanzeler son derece eklektik ve katolik besleyicilerdir ve çeşitli yiyecekler yerler. Bunlar, bitkilerin, yaprakların ve kabuğun vejetatif kısımlarını, bitkilerin, meyvelerin ve çiçeklerin üreme kısımlarını ve hem omurgasız hem de omurgalı diğer hayvanları içerir. Çok çeşitli beslenmelerine rağmen şempanzeler, sempatik bir şekilde birlikte yaşadıkları diğer meyve yiyen primatlara göre çok daha olgun meyveler yiyerek olgun meyveleri açıkça tercih ederler.

Ş Harfi ile Başlayan Hayvan İsimleri ve Anlamları

Ş harfi ile başlayan hayvan isimleri hangileridir? Baş harfi Ş olan hayvan isimleri hangileridir? İsim şehir hayvan oyunu için hayvan isimleri.

  • Şahin
  • Şakrak Kuşu
  • Şempanze
  • Şişe Burunlu Balina
DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu