BitkilerKelimeler

V Harfi ile Başlayan Bitkiler Sebzeler Meyveler

Bu yazımızda V harfi ile başlayan bitkiler içeriğini listeledik. Baş harfi V olan bitki adları aşağıdaki gibidir. Aşağıdaki bilgileri isim şehir eşya bilme oyunlarında kullanabilirsiniz. Umarız gereken bilgileri edinebilirsiniz.

V harfi ile başlayan bitkiler listesini oluşturmamızda ki amaç hem bitkiler hakkında genel kültür olacak bilgiler vermek hem de isim şehir oyununda size yardım etmek. İtiraf edin sizde bu oyunda rakiplerinizi elemek için internet yardımı alanlardan bir tanesisiniz. Yoksa burada olmazdınız öyle değil mi? Merak etmeyin diğer oyunculara bundan kesinlikle bahsetmeyeceğiz. Hemen v harfi ile bitki bulun ve tablonuza yazın.

Genel kültür bilgisi açısından gelen ziyaretçilerimiz için de oldukça renkli bir içerik oluşturmaya çalıştık. Bitkilerin yanlarına kısa kısa bilgiler vererek eğlenceli bir şekilde bilgi ufkunuzu genişletebilirsiniz.

V harfi ile bitki, V harfi ile sebze, V harfi ile meyve isimleri;

Baş harfi V ile başlayan bitki, sebze ve meyvelerin listesini aşağıda detaylı şekilde bulabilirsiniz.

 

V Harfi ile Bitki, Sebze ve Meyve İsimleri

    • Vanilya: Salepgiller ailesinin bir üyesi olan vanilya aklımıza direkt tatlı şeyler getiriyor öyle değil mi? Hoş kokusu ve işlendikten sonra tatlılara koyulan aroma hali ile çok kullanışlı bir bitki. Ana vatanı Meksika olan vanilyanın bitkisel özelliklerinden bir tanesi tırmanıcı olması ve salkım halinde çiçeklere sahip olmasıdır. 60 kara bilinen çeşidi vardır.
  • Vişne: Ana vatanı Anadolu olan vişne 4-5 yaşlarındayken meyve veren bir ağaca sahiptir. Tadı ile bizlerde eşsiz bir tat bırakan vişne işlenerek meyve suyu haline de getirilebilir. Ülkemizde en çok tüketilen meyve suları arasında başı vişne aromalılar çekmektedir.
  • Vebaotu

V harfi ile başlayan bitkiler listesi yaptık ve hepsi hakkında kısa kısa bilgiler verdik. Umarım işinize yarayacak şeyler öğrenebilmişsinizdir.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu