BitkilerKelimeler

Z Harfi ile Başlayan Bitkiler Sebzeler Meyveler

Bu yazımızda Z harfi ile başlayan bitkiler içeriğini listeledik. Baş harfi z olan bitki adları aşağıdaki gibidir. Aşağıdaki bilgileri isim şehir eşya bilme oyunlarında kullanabilirsiniz. Umarız gereken bilgileri edinebilirsiniz.

Z harfi ile başlayan bitkiler listesini oluşturmamızda ki amaç hem bitkiler hakkında genel kültür olacak bilgiler vermek hem de isim şehir oyununda size yardım etmek. İtiraf edin sizde bu oyunda rakiplerinizi elemek için internet yardımı alanlardan bir tanesisiniz. Yoksa burada olmazdınız öyle değil mi? Merak etmeyin diğer oyunculara bundan kesinlikle bahsetmeyeceğiz. Hemen z harfi ile bitki bulun ve tablonuza yazın.

Genel kültür bilgisi açısından gelen ziyaretçilerimiz için de oldukça renkli bir içerik oluşturmaya çalıştık. Bitkilerin yanlarına kısa kısa bilgiler vererek eğlenceli bir şekilde bilgi ufkunuzu genişletebilirsiniz.

Z harfi ile bitki, Z harfi ile sebze, Z harfi ile meyve isimleri;

Baş harfi Z ile başlayan bitki, sebze ve meyvelerin listesini aşağıda detaylı şekilde bulabilirsiniz.

Z Harfi ile Bitki İsimleri

  • Zencefil: Zencefilgiller familyasının isim babası olan zencefil sağlığa pek çok yönden katkı sağlar. Özellikle kök olan kısmı kurutulup baharat haline getirilebilir. Çay olarak içilebilirken sade olarak da tüketebilirsiniz.
  • Zerdali: Kayısının yeşil ve yabani hali olarak da görebileceğimiz zerdali genellikle Akdeniz havzasında karşımıza çıkıyor. Tadı kayısıya göre biraz daha ekşi olsa da kendine has bir lezzeti de yok değil.
  • Zeytin: Kahvaltıların vazgeçilmezi olan zeytin ülkemizde en çok Ege Bölgesi’nde üretilmektedir. Zeytingiller ailesinin isim babası olan bitkinin meyveleri dediğimiz gibi kahvaltı da tüketilebildiği gibi işlenerek zeytinyağı da yapılabiliyor.
  • Zerdeçal: Hint safranı olarak da bilinen bir baharat türü olan zerdeçal çok yıllık bitkiler sınıfında bulunur. Saran kökü olarak da bilinen bitkinin ana vatanı güney Asya’dır.
  • Zakkum
  • Zambak
  • Zulumba
  • Zahter

Z harfi ile başlayan bitkiler listesi yaptık ve hepsi hakkında kısa kısa bilgiler verdik. Umarım işinize yarayacak şeyler öğrenebilmişsinizdir.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu