BitkilerKelimeler

S ve Ş Harfi ile Başlayan Bitkiler Sebzeler Meyveler

S ve Ş harfi ile başlayan bitkiler listesini oluşturmamızda ki amaç hem bitkiler hakkında genel kültür olacak bilgiler vermek hem de isim şehir oyununda size yardım etmek. İtiraf edin sizde bu oyunda rakiplerinizi elemek için internet yardımı alanlardan bir tanesisiniz. Yoksa burada olmazdınız öyle değil mi? Merak etmeyin diğer oyunculara bundan kesinlikle bahsetmeyeceğiz. Hemen s ve ş harfi ile bitki bulun ve tablonuza yazın.

Genel kültür bilgisi açısından gelen ziyaretçilerimiz için de oldukça renkli bir içerik oluşturmaya çalıştık. Bitkilerin yanlarına kısa kısa bilgiler vererek eğlenceli bir şekilde bilgi ufkunuzu genişletebilirsiniz.

S ve Ş harfi ile bitki, S ve Ş harfi ile sebze, S ve Ş harfi ile meyve isimleri;

Baş harfi S ve Ş ile başlayan bitki, sebze ve meyvelerin listesini aşağıda detaylı şekilde bulabilirsiniz.

 

S ve Ş ile Bitki, Sebze ve Meyve İsimleri

  • Sarımsak: Alliaceae familyasının bir üyesi olan sarımsak yıllık bitkiler sınıfında bulunur. Sağlık bakımından bir çok faydası bulunan sarımsak aromalı şampuanlar dahi vardır. Diş diş bulunan sarımsak yemeklerin içine de doğranabilir. Özellikle meze yapımında kullanılır.
  • Semiz Otu: Kimi bölgelerde temiz otu dense de orijinal adı semiz otudur. Semizotugiller ailesinin isim babası olan bitkinin yemeği yapılabildiği gibi taze olarak da tüketilebilir.
  • Soğan: Yemeklerin vazgeçilmezi, memenin tartışma sebebi, kuru fasulye pilavın üçüncüsüne geldi sıra. Tabi ki soğandan bahsediyorum. Soğangiller familyasının isim babası olan soğan yer altında kök olarak yetişir. Yerin üzerine çıkan yeşil kısımları da tazeyken yenebilir.
  • Şadok: Limondan birkaç boyut büyüklükte olan şadok bazı bölgelerde ağaç kavunu olarak da bilinir. Her hali ile kullanılabilen meyvenin kabuğundan, ağacından, yaprağından faydalanılır.
  • Şalgam: Yaprakları yenebilen şalgamın tabi kendine has olduğu bölge Adana. Şalgam suyu ile özdeşleşen bitki bu acı ama tiryakilik yapan şalgam suyunun ana maddesi konumunda.
  • Şeftali: Kayısı ve nektar benzeri olması ile aralarında sürekli bir uyum olduğunu söylenir. Gülgiller ailesinden olan meyve uzun yaşam ve ölümsüzlüğün sembolü olarak görülmektedir. Bunu sağlığa faydalı olduğuna yorabiliriz. Ülkemizde Bursa ilimizde sıkça üretimi yapılmaktadır.
  • Şevketibostan: Bu bitkiyi çoğunuzun ilk defa duyduğuna eminim. Şevketotu da denilen bitki papatyagiller familyasına aittir. Çok güzel bir yemeği olan bitki genellikle Akdeniz havzasında yetiştiriliyor.

 

S ve Ş harfi ile başlayan bitkiler listesi yaptık ve hepsi hakkında kısa kısa bilgiler verdik. Umarım işinize yarayacak şeyler öğrenebilmişsinizdir.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu