BitkilerKelimeler

R Harfi ile Başlayan Bitkiler Sebzeler Meyveler

R harfi ile başlayan bitkiler listesini oluşturmamızda ki amaç hem bitkiler hakkında genel kültür olacak bilgiler vermek hem de isim şehir oyununda size yardım etmek. İtiraf edin sizde bu oyunda rakiplerinizi elemek için internet yardımı alanlardan bir tanesisiniz. Yoksa burada olmazdınız öyle değil mi? Merak etmeyin diğer oyunculara bundan kesinlikle bahsetmeyeceğiz. Hemen r harfi ile bitki bulun ve tablonuza yazın.

Genel kültür bilgisi açısından gelen ziyaretçilerimiz için de oldukça renkli bir içerik oluşturmaya çalıştık. Bitkilerin yanlarına kısa kısa bilgiler vererek eğlenceli bir şekilde bilgi ufkunuzu genişletebilirsiniz.

R harfi ile bitki, R harfi ile sebze, R harfi ile meyve isimleri;

Baş harfi R ile başlayan bitki, sebze ve meyvelerin listesini aşağıda detaylı şekilde bulabilirsiniz.

R ile Bitki, Sebze ve Meyve İsimleri

  • Radika Otu: Belki bu adını sık duymamış olabilirsiniz ancak size karahindiba otu dersem her halde çoğunuz hatırlarsınız. Ülkemizde çay olarak tüketilse de kökü de besin olarak kullanılmaktadır. Oldukça faydalı bir bitkidir.
  • Rambutan: Deniz anasına benzeyen ilginç bir görünüme sahip olan bitkidir. Görünüşünün tuhaflığının yanında oldukça lezzetli olan rambutan Güneydoğu Amerika bölgesinde bolca görülen tropik bir meyvedir.
  • Rezene: Akdeniz ve yakın doğuda sıklıkla karşımızda çıkan rezene iki yıllık bitkiler sınıfındadır. Maydanozgiller ailesinin bir ferdi olan bitki soğana benzeyen bir köke sahiptir. Yeşil uzun kısmı ise toprağın dışında kalır.
  • Roka: Turpgiller ailesinin bir üyesi olan roka bizde salatalarda doğranır ve eşsiz bir tat bırakır. Yaprağı yıkandıktan sonra yemeğin yanında sade ve taze olarak da tüketilebilir.
  • Reyhan: Aslında çok allayıp pullamaya gerek yok siz aslında bu bitkiyi biliyorsunuz ancak fesleğen olarak biliyorsunuz. Küçük, yeşil ve karmaşık yapraklara sahip saksı bitkisidir.

 

R harfi ile başlayan bitkiler listesi yaptık ve hepsi hakkında kısa kısa bilgiler verdik. Umarım işinize yarayacak şeyler öğrenebilmişsinizdir.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu