BitkilerKelimeler

T Harfi ile Başlayan Bitkiler Sebzeler Meyveler

T harfi ile başlayan bitkiler listesini oluşturmamızda ki amaç hem bitkiler hakkında genel kültür olacak bilgiler vermek hem de isim şehir oyununda size yardım etmek. İtiraf edin sizde bu oyunda rakiplerinizi elemek için internet yardımı alanlardan bir tanesisiniz. Yoksa burada olmazdınız öyle değil mi? Merak etmeyin diğer oyunculara bundan kesinlikle bahsetmeyeceğiz. Hemen t harfi ile bitki bulun ve tablonuza yazın.

Genel kültür bilgisi açısından gelen ziyaretçilerimiz için de oldukça renkli bir içerik oluşturmaya çalıştık. Bitkilerin yanlarına kısa kısa bilgiler vererek eğlenceli bir şekilde bilgi ufkunuzu genişletebilirsiniz.

T harfi ile bitki, T harfi ile sebze, T harfi ile meyve isimleri;

Baş harfi T ile başlayan bitki, sebze ve meyvelerin listesini aşağıda detaylı şekilde bulabilirsiniz.

T ile Bitki, Sebze ve Meyve İsimleri

Tanhal: Karadeniz bölgesine has bir bitki türü olan tanhal siyah zeytini andıran ürünler vermektedir.

Tarçın: Defnegiller ailesinin bir ferdi olan tarçın güzel kokusu ve sağlığa olan bin bir türlü yararı ile her geçen gün önemini ve değerini arttırmaktadır.

Taze Fasulye: Kuru fasulyenin bir önceki boyutu da diyebiliriz. Yeşil salkımlar halindeyken taze fasulye olur ve çok güzel yemeği olur.

Taze Soğan: Soğanın kök halinde yerin altında yetiştiğini söylemiştik. Yerin üstünde kalan yeşil ve çubuksu yapılarda olan kısmına da taze soğan denir. Salataya doğranıp yemeklerde kullanılabilir.

Tere: Üretime dayalı bir sebze olan tere otu turpgiller ailesine aittir. Vücuttaki yağ oranını dengelediği için diyet menülerinin vazgeçilmezleri arasındadır. Salataya doğranıp farklı bir aroma verilebilir.

Turp: Soğan gibi bir kök sebzesi olan turp turpgiller familyasının isim babasıdır. Kırmızı bir dış cepheye sahip olan turp içerisi elma gibidir ancak serttir. Biraz acımsı ve ekşi bir tada sahiptir. Yemeklerin yanında meze olarak yenebilir.

Turp Otu: Doğada en kolay bulunabilen otlardan olan turp otu besin olarak da değerlendirilebilir. Salata içerisinde bir içerik olarak kullanılabilen turp otu hemen hemen dünyanın her yerinde görülebilir.

Turunç: Portakal, mandalina, greyfurt gibi meyvelerin genel adı aslında turunçtur. Özellikle Akdeniz Bölgesi ve çevresinde bol bol üretildiğini söyleyebiliriz. Finike Portakalı ülkede ki en iyi portakal türü olabilir.

 

T harfi ile başlayan bitkiler listesi yaptık ve hepsi hakkında kısa kısa bilgiler verdik. Umarım işinize yarayacak şeyler öğrenebilmişsinizdir.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu