BitkilerKelimeler

M Harfi ile Başlayan Bitkiler Sebzeler Meyveler

M harfi ile başlayan bitkiler listesini oluşturmamızda ki amaç hem bitkiler hakkında genel kültür olacak bilgiler vermek hem de isim şehir oyununda size yardım etmek. İtiraf edin sizde bu oyunda rakiplerinizi elemek için internet yardımı alanlardan bir tanesisiniz. Yoksa burada olmazdınız öyle değil mi? Merak etmeyin diğer oyunculara bundan kesinlikle bahsetmeyeceğiz. Hemen m harfi ile bitki bulun ve tablonuza yazın.

Genel kültür bilgisi açısından gelen ziyaretçilerimiz için de oldukça renkli bir içerik oluşturmaya çalıştık. Bitkilerin yanlarına kısa kısa bilgiler vererek eğlenceli bir şekilde bilgi ufkunuzu genişletebilirsiniz.

M harfi ile bitki, M harfi ile sebze, M harfi ile meyve isimleri;

Baş harfi M ile başlayan bitki, sebze ve meyvelerin listesini aşağıda detaylı şekilde bulabilirsiniz.

M ile Bitki, Sebze ve Meyve İsimleri

MANDALİNA: Kış meyveleri içerisinde mandalina en bilinenlerden bir tanesidir. Özellikle C vitamini deposu olması sebebi ile kış aylarında soğuk algınlığı, nezle ve grip hastalıklarından korunmak için tüketilebilir. Turunçgiller ailesinin en tatlı üyelerinden bir tanesidir.

MANGO: Tropikal kuşağa yakın veya üzerinde olan ülkelerde bolca yetişen mango meyvesi ile olduğu kadar meyve suyu ile de ünlüdür. Mango ananas karışımı harika bir tat bırakabilir sizde.

MANTAR: içerisinde birden çok çeşidi bulunan mantar genellikle doğal ortamda kendisi yetişir. Islak ve nemli ortamlarda özellikle daha sık görülmektedir.

MARUL: Papatyagiller ailesinin bir üyesi olan marul aynı zamanda bir tarla bitkisidir. Geniş yeşil yapraklara sahip olan marul bizim mutfağımızda özellikle kısır veya çiğ köfte yanında taze olarak tüketilir.

MAYDANOZ: Maydanozgiller familyasının isim babası olan sebze marulun ince yapraklı hali olarak görülebilir. Yine tarla bitkisi olan maydanoz baharat olarak kullanılabilir veya yemeklerin yanında taze bir şekilde tüketilebilir.

MERCİMEK: Baklagiller familyasının bir üyesi olan mercimek bizlere gövdesi yerine o turuncu taneciklerini çağrıştırır aslında. Sanırım yemeklerimizde sıkça kullandığımızdan olacak. Faydalı bir gıdadır.

MISIR: Darı olarak da bazı bölgeler geçen mısır sıklıkla çok nemli ortamlarda yetişir. Koçan üzerine sarı küçük dişçikler ile çocukluğumuzda az dişçilik oynamadık. Külde dağlama veya kaynar suda haşlama yoluyla tüketilebiliyor.

MUŞMULA: Gülgiller ailesinin bir üyesi olan muşmula bazı bölgelerde döngel olarak da bilinir. Ekşimsi bir tadı olmasına rağmen tam olgunlaştığında oldukça lezzetli bir hale bürünür. Yabani olarak doğa da görülebilen muşmula genelde sokak aralarında dikme ağaçlar şeklinde karşımıza çıkar.

MUZ: Belki de çoğumuzun en çok sevdiği meyveye geldi sıra. Türkiye’de üretim merkezi Bozyazı ile Anamur olan muz genel olarak tropikal bir meyvedir. Çabuk soyulan kolay bir kabuğa ve yumuşak iç kısma sahiptir.

MİSKET LİMON:

 

M harfi ile başlayan bitkiler listesi yaptık ve hepsi hakkında kısa kısa bilgiler verdik. Umarım işinize yarayacak şeyler öğrenebilmişsinizdir.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu