Kelimeler

N Harfi ile Başlayan Bitkiler Sebzeler Meyveler

N harfi ile başlayan bitkiler listesini oluşturmamızda ki amaç hem bitkiler hakkında genel kültür olacak bilgiler vermek hem de isim şehir oyununda size yardım etmek. İtiraf edin sizde bu oyunda rakiplerinizi elemek için internet yardımı alanlardan bir tanesisiniz. Yoksa burada olmazdınız öyle değil mi? Merak etmeyin diğer oyunculara bundan kesinlikle bahsetmeyeceğiz. Hemen n harfi ile bitki bulun ve tablonuza yazın.

Genel kültür bilgisi açısından gelen ziyaretçilerimiz için de oldukça renkli bir içerik oluşturmaya çalıştık. Bitkilerin yanlarına kısa kısa bilgiler vererek eğlenceli bir şekilde bilgi ufkunuzu genişletebilirsiniz.

N harfi ile bitki, N harfi ile sebze, N harfi ile meyve isimleri;

Baş harfi N ile başlayan bitki, sebze ve meyvelerin listesini aşağıda detaylı şekilde bulabilirsiniz.

N ile Bitki, Sebze ve Meyve İsimleri

  • Nane: Ballıbabagiller ailesinden olan nane genellikle Temmuz ve Ağustos aylarında karşımıza çıkmaktadır. Tazı hali çay olarak tüketilebildiği gibi kurutulup baharat olarak da kullanılabilir.
  • Nar: Kınagiller familyasının bir ferdi ola nar ılıman iklimlerde daha iyi yetişen bir meyvedir. İçinde küçük tanecikli yapılarda tatlı veya ekşi çekirdekçileri olan nar en leziz meyvelerden bir tanesidir.
  • Narenciye: Turunçgiller familyasına genel olarak verilen bir diğer isimdir. İçerisinde mandalina, portakal, greyfurt gibi meyveleri sayabiliriz.
  • Naşhi: Japon armudu olarak da bilinen meyve armut ile arasında çok da farklılık göstermiyor aslında. Sadece biraz daha basık ve sarı renkte ki hali diyebiliriz.
  • Nektarin: Şeftali ile sık sık karıştırılan nektarin aslında şeftaliden de kayısıdan da sert bir meyvedir. Yapısı benzese de içeriği oldukça farklıdır.
  • Nergis: Kokusuyla bizleri mest eden bir bitkiye geldi sıra. Daha doğrusu bir çiçek türü. Nergisgiller familyasının da isim babası olarak görebiliriz. Taç şeklinde yapraklara sarımsı bir polen merkezine sahiptir. En güzel kokan çiçeklerden bir tanesidir.
  • Noni Meyvesi: Pasifik Okyanusu çevresinde bulunan adalarda doğal olarak yetişen noni meyvesi tropikal meyveler arasında gösterilir. Yeşil bir kabuğa ve bol çekirdekli bir iç kısma sahiptir.

 

N harfi ile başlayan bitkiler listesi yaptık ve hepsi hakkında kısa kısa bilgiler verdik. Umarım işinize yarayacak şeyler öğrenebilmişsinizdir.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu