BitkilerKelimeler

L Harfi ile Başlayan Bitkiler Sebzeler Meyveler

L harfi ile başlayan bitkiler listesini oluşturmamızda ki amaç hem bitkiler hakkında genel kültür olacak bilgiler vermek hem de isim şehir oyununda size yardım etmek. İtiraf edin sizde bu oyunda rakiplerinizi elemek için internet yardımı alanlardan bir tanesisiniz. Yoksa burada olmazdınız öyle değil mi? Merak etmeyin diğer oyunculara bundan kesinlikle bahsetmeyeceğiz. Hemen l harfi ile bitki bulun ve tablonuza yazın.

Genel kültür bilgisi açısından gelen ziyaretçilerimiz için de oldukça renkli bir içerik oluşturmaya çalıştık. Bitkilerin yanlarına kısa kısa bilgiler vererek eğlenceli bir şekilde bilgi ufkunuzu genişletebilirsiniz.

L harfi ile bitki, L harfi ile sebze, L harfi ile meyve isimleri;

Baş harfi L ile başlayan bitki, sebze ve meyvelerin listesini aşağıda detaylı şekilde bulabilirsiniz.

L ile Bitki, Sebze Meyve İsimleri

LAHANA: Örtülü veya açık alanda yetiştirilen bir sebze türü olan lahana düşük kalorili besinler arasında yer alır. Özellikle diyet menülerinin vazgeçilmezidir ve salata içerisinde içerik olarak bulundurulabilir.

LABADA: Hemen her yere sokak başlarında, parke aralarında dağda bayırda aklınıza gelebilecek neredeyse her yerde görebileceğiniz bu ot türü içerisinde 200 kadar çeşidi vardır. Çoğu yabani otun kapsayıcısı olarak da görülebilir.

LİMON: Kışın yaprakları dökmeyen ender bahçe bitkilerinden bir tanesi olan limon ekşi mi ekşi ama yediğimiz bir çok şeye ayrı bir tat veren meyvelerini verir. Ana vatanı tam olarak bilinmese de ülkemizde çoğu yerde yetişir.

 

L harfi ile başlayan bitkiler listesi yaptık ve hepsi hakkında kısa kısa bilgiler verdik. Umarım işinize yarayacak şeyler öğrenebilmişsinizdir.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu