BitkilerKelimeler

I ve İ Harfi ile Başlayan Bitkiler Sebzeler Meyveler

I ve İ harfi ile başlayan bitkiler listesini oluşturmamızda ki amaç hem bitkiler hakkında genel kültür olacak bilgiler vermek hem de isim şehir oyununda size yardım etmek. İtiraf edin sizde bu oyunda rakiplerinizi elemek için internet yardımı alanlardan bir tanesisiniz. Yoksa burada olmazdınız öyle değil mi? Merak etmeyin diğer oyunculara bundan kesinlikle bahsetmeyeceğiz. Hemen ı ve i harfi ile bitki bulun ve tablonuza yazın.

Genel kültür bilgisi açısından gelen ziyaretçilerimiz için de oldukça renkli bir içerik oluşturmaya çalıştık. Bitkilerin yanlarına kısa kısa bilgiler vererek eğlenceli bir şekilde bilgi ufkunuzu genişletebilirsiniz.

I ve İ harfi ile bitki, H harfi ile sebze, I ve İ harfi ile meyve isimleri;

Baş harfi I ve İ ile başlayan bitki, sebze ve meyvelerin listesini aşağıda detaylı şekilde bulabilirsiniz.

I ve İ ile Bitki, Sebze ve Meyve İsimleri

IHLAMUR: Çoğumuzun soğuk algınlığı yaşadığımızda kullandığımız ıhlamur ebegümecigiller ailesinin bir üyesidir ve kuzey yarım küre de ılıman bölgelerde yetişir.

ISIRGAN OTU: Isırgangiller ailesinin isim babası olan ısırgan otunu çocukluğumuzdan iyi tanırız. Ah o parmak uçlarımızı değdirmemiz yok mu? Tüm vücudumuzu saran o tarifsiz acı. İşte onun sebebi ısırgan otu. Mayıs Ağustos ayları arasında çiçek açar ve yeşillenir. Aman dokunmamaya özen gösterin, canınız yanabilir.

ISPANAK: Yine çocukluğumuza bir yolculuk yapalım. Yemek tabağı önümüzde koyulduğunda canımızı en çok sıkanlardan bir tanesi de ıspanak yemeğiydi. Lakin içerisinde bolca faydalı madde bulunduran ıspanak tüketilmesi gereken besinlerden bir tanesidir. Aynı zamanda tek yıllık otsu bitkiler sınıfında bulunur.

ISPIT: Hodan olarak da bilinen ıspıt tek yıllık bitkiler sınıfındadır. Ana vatanı Suriye olan bitki dünyanın farklı coğrafyalarında farklı iklim koşullarına uyum sağlayabilir ve görülebilir.

IŞKIN: Kuzukulağıgiller ailesinden olan ışkın yüksek ve dağlık yerlerde yetişen çok yıllık bir bitki türüdür.

İĞDE: En verimli topraklar kadar hiç verimli olmayan topraklarda da yetişen her iklime kolaylıkla uyum sağlayan bir bitkiye geldi sıra. İğde meyve veren bir ağaçtır ve ince kabuklu zeytin büyüklüğünde meyveleri vardır. Tatları mükemmeldir tatmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

İNCİR: Balart ve yemiş gibi diğer adlara da sahip olan incir Ege, Doğu Akdeniz gibi bölgelerde sıkça görülür ve yetiştirilir. Ağaç nitelikli bir bitki olan incir meyveleri mükemmel bir tada sahiptir. Olgunlaştığında bir kez olsun tadına bakmanızı öneririm.

 

I ve İ harfi ile başlayan bitkiler listesi yaptık ve hepsi hakkında kısa kısa bilgiler verdik. Umarım işinize yarayacak şeyler öğrenebilmişsinizdir.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu