BitkilerKelimeler

H Harfi ile Başlayan Bitkiler Sebzeler Meyveler

H harfi ile başlayan bitkiler listesini oluşturmamızda ki amaç hem bitkiler hakkında genel kültür olacak bilgiler vermek hem de isim şehir oyununda size yardım etmek. İtiraf edin sizde bu oyunda rakiplerinizi elemek için internet yardımı alanlardan bir tanesisiniz. Yoksa burada olmazdınız öyle değil mi? Merak etmeyin diğer oyunculara bundan kesinlikle bahsetmeyeceğiz. Hemen h harfi ile bitki bulun ve tablonuza yazın.

Genel kültür bilgisi açısından gelen ziyaretçilerimiz için de oldukça renkli bir içerik oluşturmaya çalıştık. Bitkilerin yanlarına kısa kısa bilgiler vererek eğlenceli bir şekilde bilgi ufkunuzu genişletebilirsiniz.

H harfi ile bitki, H harfi ile sebze, H harfi ile meyve isimleri;

Baş harfi H ile başlayan bitki, sebze ve meyvelerin listesini aşağıda detaylı şekilde bulabilirsiniz.

 

H ile Bitki, Sebze ve Meyve İsimleri

HAVLICAN: Zencefilgiller ailesinden olan havlıcan baharat yapımında kullanılmaktadır. Çok yıllık bir bitkidir ve aynı zamanda ana vatanı olarak Hindistan söylenebilir. Bildiğiniz üzere baharat üretiminde Asya ülkelerinin bariz bir üstünlüğü bulunuyor.

HAVUÇ: İki yıllık otsu bir bitki olan havuç kök olarak toprağın altında yetişir. Maydanozgiller ailesine ait bir bitkidir kendisini en çok ta Buggs Bunny’nin sürekli yemesinden tanırız. Sağlığa yararlı olduğu için tüketmenizi de öneririz.

HAYIT MEYVESİ: Kışın yapraklarını döken baharat kokulu bir çalımsı ağaç olan hayıt ağacının meyvelerine verilen isimdir. Bu meyveleri genellikle sonbahar mevsiminde verir.

HIYAR: Çoğumuzun salatalık olarak da bildiği kabakgiller ailesinin lezzetli bir üyesi. Özellikle Türk mutfağında salata yapımında kullanılır. Ülkemizde Akdeniz Bölgesi gibi örtüşü seracılığa uygun yerlerde özel yetiştirimi yapılmaktadır.

HİNDİSTAN CEVİZİ: Tropik bir meyve olan Hindistan cevizi palmiyegiller ailesinin bir ferdidir. Tropikal iklime sahip olan ülkelerde sıklıkla görmek mümkündür. Palmiye ağaçlarının en yüksek noktalarında yetişen cevizlerin içerisi beyaz yapıdadır. Lifimsi yapısından dolayı farklı sektörler içinde kullanılır.

HURMA: Yine palmiyegiller ailesine mensup bir hurma ağaçlarının meyvesine hurma denir. Kendisi daha çok Ramazan aylarında görürüz. Meyvesi oldukça leziz olduğu gibi ağacı da palmiye ağacına benzer bir şekilde tırtıklı bir yapıya sahiptir.

HÜNNAP: Çoğunuzun belki de ilk kez duyuyor olduğu meyve cehrigiller familyasının bir üyesidir. Dikenli ağaçlar arasında bulunan hünnap ağacının eriğe benzeyen meyveleri vardır.

 

H harfi ile başlayan bitkiler listesi yaptık ve hepsi hakkında kısa kısa bilgiler verdik. Umarım işinize yarayacak şeyler öğrenebilmişsinizdir.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu