BitkilerKelimeler

G Harfi ile Başlayan Bitkiler Sebzeler Meyveler

G harfi ile başlayan bitkiler listesini oluşturmamızda ki amaç hem bitkiler hakkında genel kültür olacak bilgiler vermek hem de isim şehir oyununda size yardım etmek. İtiraf edin sizde bu oyunda rakiplerinizi elemek için internet yardımı alanlardan bir tanesisiniz. Yoksa burada olmazdınız öyle değil mi? Merak etmeyin diğer oyunculara bundan kesinlikle bahsetmeyeceğiz. Hemen g harfi ile bitki bulun ve tablonuza yazın.

Genel kültür bilgisi açısından gelen ziyaretçilerimiz için de oldukça renkli bir içerik oluşturmaya çalıştık. Bitkilerin yanlarına kısa kısa bilgiler vererek eğlenceli bir şekilde bilgi ufkunuzu genişletebilirsiniz.

G harfi ile bitki, G harfi ile sebze, G harfi ile meyve isimleri;

Baş harfi G ile başlayan bitki, sebze ve meyvelerin listesini aşağıda detaylı şekilde bulabilirsiniz.

G ile Bitki, Sebze ve Meyve İsimleri

GİNSENG: Köklü bitkiler arasında bulunan ginseng tek yıllık bir bitkidir. Kökleri ince ve uzun yapıda olan bitkinin kendisi de yine havuç gibi toprağın altında yetişir. Asya gibi ülkelerde bolca yetişmesinden dolayı ilaç yapımında da sıklıkla kullanılmaktadır.

GREYFURT: Sedefotugiller familyasının bir üyesi olan greyfurt portakalı andıran bir yapıya sahiptir. Dış kabuğu daha pürüzsüz ve ovaldir. İçi ise daha vişne rengine yakındır.

GÜL: Gülgiller ailesinin isim babası olan gülün ana vatanı Anadolu’dur. Çoğu iklim koşuluna uyum sağlasa da ülkemizde de en çok Isparta yöresinde yetişir. Öyle ki şekerinden kolonyasına, lokumundan süslerine kadar birçok alanda kullanılır.

GİLABURU: Kırmızı kırmızı taneli yapılı meyveler veren gilaburu ağacı Kayseri ve civarında kolaylıkla yetiştirebilir. Hafif ekşi ve acımsı bir tada sahip olan bitkinin en büyük isteği ise sudur. Yetiştirildiği yerde bol bol su alacak bir imkana sahip olması gereklidir.

 

G harfi ile başlayan bitkiler listesi yaptık ve hepsi hakkında kısa kısa bilgiler verdik. Umarım işinize yarayacak şeyler öğrenebilmişsinizdir.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu