Öğrenci

Geçmişten Bugüne En Çok Satan Kitaplar

“İçinde iyi yanı bulunmayacak kadar kötü kitap yoktur.” Demiş Goethe. Kitap okumak size gerçekten büyük bir kültür ve bilgi birikimi sağlamakla birlikte sizleri toplum içinde aktif hale getiren birer parça halini de alabilirler. Peki, bu gerçeği bilerek kitap alan insanlar tarih boyunca en çok hangi kitapları tercih etti? İşte gelmiş geçmiş dünyada en çok satan kitaplar.

 10- Düşün Ve Zengin Ol, Napoleon Hill

en çok satan kitaplar
en çok satan kitaplar

Napoleon Hill 1937 yılında yazılan Düşün Ve Zengin Ol bir kişisel gelişim kitabıdır. Bugüne kadar 70 milyon satıldı ve geçmişten bugüne en çok satan kitaplar arasına 10. sıradan girdi.

9- Da Vinci Şifresi, Dan Brown

en çok satan kitaplar

Özgün adıyla The Da Vinci Code olan roman komplo kurgu türünde kalem alınmış 528 sayfalık uzun bir eserdir. Dan Brown’un bu romanı 80 milyon satış rakamı ile dünyada en çok satılan kitaplar arasında 9. Sırada.

8- Ayişe, Henry Rider Haggard

en çok satan kitaplar

Dünyanın en çok okunan kitapları listesinin 8. sırasında Ayişe var. Fantezi Roman türünün unutulmaz eserleri arasında yer Ayişe bugüne kadar 44 dilde 83 milyon satış ile oldukça yüksek bir sayıya ulaşmıştır.

7- Aslan, Cadı ve Dolap, C.S. Lewis

aslan cadı dolap

Lewis’in Narnia Günlükleri’ne bağlı olan bu kitabı aynı serinin 2. kitabıdır ancak serinin ilk yazılan romanı olma özelliği de taşımaktadır. C.S. Lewis’in bu eseri, 85 milyon satış rakamı ile çok satılan kitaplar listesinde 7. Sıradadır. Kesinlikle her birey için okunması gereken 10 kitap arasında olan bir eserdir.

6- On Küçük Zenci, Agatha Christie

on küçük zenci

Polisiye roman türünün önde gelen isimlerinden bir tanesi olan Agatha Christie’nin bu romanı bugüne kadar 100 milyon satış rakamına ulaşmıştır.

5- Kızıl Köşkün Rüyası, Cao Xueqin

en çok satan kitaplar

Cao Xueqin tarafından yazılan Kızıl Köşkün Rüyası Çince’nin dört büyük klasik romanından bir tanesidir. Roman 100 milyon satış rakamına ulaşmış ve dünyada en çok satılan kitaplar arasına girmiştir.

4- Hobbit, J.R.R. Tolkien

en çok satan kitaplar

İlk olarak 1937 yılında yayınlanan Hobbit orta dünya üzerine yazılmış fantastik bir eserdir. Sinemaya uyarlanması ile popülaritesini arttıran Hobbit bugüne kadar 100 milyon üzerinde bir satış rakamına ulaşmıştır.

3- Küçük Prens, Antoine de Saint-Exupéry

küçük prens

Bir çocuğun gözünden büyüklerin anlatıldığı masal dünyada en fazla okunan kitaplar arasındadır. 140 milyon satış rakamına ulaşmıştır.

2- Yüzüklerin Efendisi, J.R.R. Tolkien

yüzüklerin efendisi

Hobbit kitabının devamı olarak yazılsa da satış rakamında ve popüler kültür de aynı yazarın Hobbit adlı romanını geride bırakan Yüzüklerin Efendisi bugüne kadar 150 milyon sattı ve geçmişten bugüne dünyada en çok okunan kitaplar listesinde zirvenin bir basamak gerisinde yerini aldı.

1- İki Şehrin Hikayesi, Charles Dickens

iki şehrin hikayesi

Geçmişten bugüne dünyada en çok satılan kitaplar listesinin zirvesinde ise İki Şehrin Hikayesi var. Charles Dickens’ın sosyal eleştiri türündeki bu romanı bugüne kadar en çok satılan kitap unvanını elinde bulunduruyor. 200 milyonu geçen satış sayısı ile şimdilik yanına pekte bir başka kitabı yanaştıracağa benzemiyor.

Bu yazımızda dünyada en çok satılan kitapların ilk 10 sırasını bir araya getirdik. Kitaplar hakkında detaylı bilgiler edinmek, yorumlarını okumak, içinden güzel kesitler okumak istiyorsanız sanat kategorimizi takip etmeye devam edin. Şu anda haftanın kitabı Kürk Mantolu Madonna yayında. Her hafta bir eserin detaylı incelemesini burada bulabilirsiniz.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu