Güzel SözlerSözler

En Güzel Sevgi Sözleri

Bazı zamanlarda güzel sevgi sözleri duymayı isteriz. İnanın ki hayatınızdaki birçok kişide sizden sevgi dolu sözler bekliyor. Sevgiliniz, anneniz veya sizi seven herkes sizden güzel bir söz duymayı bekliyor. Mutlu olmak gerçekten de bir güzel söz ile mümkün olabilir bazen. Herkesin dünyası değişir sevgi dolu güzel bir söz ile. Bunun için kendinizi zorlamanıza gerek yok çünkü sizler için yüzlerce sevgi sözlerini bir araya getirdik. Her birisi sizin ufkunuzda yer edinecek sözlerden oluşan bu dizin, sizden birer parça içerdiği için kolaylıkla ezberleyebilir muhataplarınızı sevindirebilir, mutlu edebilirsiniz. Haydi durmayın! Sizde en yakınlarınıza bu en güzel sevgi sözlerini gönderin ve onların mutlu olmasını sağlayın.

En Güzel Sevgi Sözleri

Besmelesiz başladım diye mi, doyamıyorum seni sevmeye?

Geçmişte sana bir söz verdim. Ve asla bu sözümden geri dönmeyeceğim. Ne olursa olsun sonuna kadar seninle olacağım, seni gerçekten çok seviyorum ve önemsiyorum. Hayatımın geri kalanını seninle geçirmek istiyorum.

Tek bir an değil, nefes aldığım her solukta benimle birlikte olduğunu hissediyorum. Özlüyorum seni yanımdayken, uzakken, yakınken ve sen yokken. Seni özlemediğim tek bir an bile yok sevgili, sensiz yaşadığıma hiç şahit olmadı ne akrep ne yelkovan. Seninle doluyor ciğerlerim, seninle atıyor kalbim. Ben senin olmadığın bir dünyayı neyleyim…

Sen benim en güzel hayalimin en güzel yerindesin. Yıllardır hissetmediğim şeyleri bana hissettirdin. Bundan sonra ise her çiçek görüşümde kalbimdeki kelebekler kanat çırpıyor. İşte sen o kelebeksin sevgilim.

Sesini duysam da her an yüzünü görmek gibi değil, özlediğimi bil her an hiçbir şey seni sevmek gibi değil…

Güneş sisteminde ki en güzel gezegensin sen. Sana ulaşmak için kâinatın sonuna dahi giderim. Senin için can vermem gerekirse sevgilim. Hiç düşünmeden ömrümü yoluna sererim.

Sana bahçeden gül değil güneşten atom koparıp getirmek istiyorum ama kalbim gibi ellerin de yanar diye korkuyorum.

Bazı aşklar okyanus gibidir. Görmesen de sonunun bir yerde bittiğini bilirsin, şimdi okyanuslar bile kıskanır sana olan sevgimi, görmesem de biliyorum sonunu sonsuza dek bitmeyecek.

O kadar güzelsin ki yüzüne bakamıyorum. Titriyor ellerim, ellerini tutamıyorum. Öylesine bağlanmışım ki sensiz duramıyorum.

Sabahları uyandığımda seni düşünüyorum. Geceleri uyuduğumda seni düşünüyorum. Ve tüm bu saatler arasında bizi düşünüyorum.

SevgiIiIer öpüşürken neden gözIerini kapatırIar biIir misin? Çünkü gözIeriyIe değiI de kaIpIeriyIe görmek isterIer. Yani hissetmek isterIer. Ben de seni ruhumun derinIikIerinde hissediyorum sevgiIim çünkü seni çok seviyorum.

Sevgi; insanın kalbinde tomurcuklanan nadide bir çiçektir. Mühim olan onu yara almadan yaşatabilmektir.

Seninle yaşadığım her hikâyeyi gözlerimin içine hapsediyorum
Çünkü ne zaman istesem gözlerimi kapatıp o anları geri getiriyorum…

Sen Allah’a dilenen dilek, göklere uzanan ellerimsin. Sen gözümden süzülen yaş, tek düşüncem, hasretimsin. Sen yaşadığım ömür, en güzel günlerimsin.

Bana bir günün 24 saat, bir saatin 60 dakika ve bir dakikanın 60 saniye oIduğu öğretiIdi ama sensiz geçen bir saniyenin sonsuzIuk kadar uzun oIduğu öğretiImedi. Yaşamımızın her anında birIikte oImamız diIeğiyIe sevgiIim.

“Aşksız hayat, çiçekleri veya meyvesi olmayan bir ağaç gibidir.” Khalil Gibran

Sevgi ne boğazda, ne mum ışığında yemek yemek. Ne de pahalı bir pırlanta demek. Sevgi; bir lokmada iki mutlu insan demek!

Gece midir insanı hüzünlendiren, yoksa insan mıdır hüzünlenmek için geceyi bekleyen? Gece midir seni bana düşündüren yoksa ben miyim seni düşünmek için geceyi bekleyen?

Ben asla ağlamam deyip her gece yatağa yattığında aklına o gelip gözünden iki damla yaş süzülüyorsa eğer utançla işte o zaman aşıksın demektir.

Sen ellerimi tuttuğun sürece gelsin tüm kötülükler üzerimize, sevgimizin aydınlığı yok eder hepsini, umut dediğin aşkın silahıdır, tüm karanlıkları aydınlığı ile aydınlatır.

Bülbül sandım, karga çıktın bilmedim Kılavuzum sen oldukça gülmedim Bir gaflet anında sevgilim dedim Sözüme barınma

Biliyor musun sen bir şiirde ilk satırsın ilk sözcük Beyaz bir gül Beyaz bir gül ne kadar beyaz olursa o kadar Ne kadar suysa bir su O kadar…

Ansızın girdin hücrelerimden içeri, hiç düşlemediğim bir hikâyenin başkahramanı oldum seninle. Her geçen gün büyüdün içimle, ben de seninle. Şimdi elimden çekip götürsen beni hiç bilmediğim bir yere, bir an bile tereddüt etmem gelirim seninle.

sevgi sözleri

Ne kadar uzun süredir birlikte olduğumuz gerçekten önemli değil. Önemli olan, asla ayrılmayacağımız.

”Gülüşünü seversin, sesini seversin, sohbetini seversin. Sevmek için illa ki yüzünü görmek şart değil. Yüreğinde duruşunu seversin.”

Kelimeler sana olan sevgimi ifade edemez, o yüzden yakınıma gel ve sana sarılmama izin ver. Gözlerini kapat, sıcaklığımı hisset; sadece o zaman seni ne kadar çok sevdiğim konusunda bir fikrin olacak.

Beklemek seni günler geceler, sevmek seni ekmek gibi su gibi, bir olmak senle etle tırnak gibi… Sana bakınca insan ayrılığı unutuyor, zamanın ortasında donup kalıyor. Sen hiç bitmeyecek kadar güzelsin.

Ne yollara girdim sonu belli olmayan, ne zorluklarla mücadele ettim, kalmadı dermanım yorgunluktan ama pes etmedim. Beni bir tek sen pes ettirdin aşkım, bir tek sana karşı böylesine zayıf ve çaresizim.

Seninle yeni bir tarih yazmalıyız sevgilim. Kimsenin bilmediği bir adayı keşfeder gibi yeni bir tarih. Örneğin bizim tarihimizde günler 24 saat olmasın. Ve vakit yalnızca biz ne vakit istersek o vakit geçsin.

Yatağını gül yapraklarıyla, hayalini papatyalarla süsledim, kâbuslarını da ben aldım ki en güzel rüyalar senin olsun diye.

Aşk, sakızdan çıkan sözler kadar basit olmaya devam ettikçe, insanlar da pekguzelsozler.com onu çiğneyip tükürmeye devam edecekler.

Bazen hiç ummadığınız birine aşık olabilirsiniz ama bu yaptığınız şeyi yanlış kılmaz. Herkes mutlu olmayı hak etmez mi? 

“Kalbinde sevgiyi koru. Onsuz bir hayat, çiçekler öldüğünde güneşsiz bir bahçe gibidir.” Oscar Wilde

BiIiyorsun her gökkuşağının bittiği yerde bir hazine sakIanırmış. Gökkuşağını takip ettim geçenIerde sende bitti. En değerIi hazinemsin benim, canımsın.

Seviyorsan git ısır bence, köpek gibi sevdiğini o da anlasın. . .

Ölüm bile seninle güzelse, huzuru bir tek senin kollarında hissedebiliyorsam o zaman sanırım ben sana çoktan sırılsıklam âşık oldum sevgilim.

Öyle çok yanar ki için dünyadaki bütün suçları işlediğini sanırsın. Oysa sadece sevmişsindir.

Eğer gökyüzü bir parça kâğıt, deniz bir şişe mürekkep oIsaydı yine de sana oIan duyguIarımı yazmaya yetmezdi. Seni o kadar çok seviyorum ki.

“Bu dünyadaki en iyi ve en güzel şeyler görülemez, hatta duyulmaz, ama kalple hissedilmelidir.” Helen Keller

Ey sevgili. Biz seninle bir salkımın iki aşık üzümüyken, başka şişelerde şarap olmuşuz, başka hayallerde harap olmuşuz.

Kadehime lacivert bir akşam çöküyor gülüm. Zehrini akıtarak çöküyor. Kartana çeviriyor her saniyeyi. Üşüyorum. Üşüdükçe seni daha çok özlüyorum.

Bir insanın idealleri olmalı, sonsuzluk gibi… Bir insanın özlemi olmalı, özlemle açan çiçekler gibi… Bir insanın bir tanesi olmalı, o da senin gibi…

Ben seni unutmak için değil, her gün hatırlamak ve geleceğime kazımak için sevdim. İsterse dünyam yansın, hatta kopsun kıyamet, cehennem düşsün üzerime yine de senden vazgeçmeyeceğim.

Sen penceremsin benim, gökyüzünü sende izlerim. Kapımsın, eşiğinden girerim tüm güzelliklere. Şarkımsın, dilimde zikir gibi söylediğim. Ah, sen olmasan ben öksüz bir lavanta çiçeği gibiyim, Kokusunu kaybetmiş.

Ömrüm ve hayatım bir ipin üzerinde asılı çamaşır gibi üstelik havada fırtınalı. Alın ve götürün bütün satılık sevgilerinizi, hiç olmayan ve olmaya çalışmayan beyninizle beraber gömün sonsuz topraklara!

Seni kalp atışlarımda hissediyorum, düşüncelerimin içinde buluyorum, gözlerim kapalıyken bile seni görüyorum. Seni sebepsiz yere özlüyorum. Seni olduğun gibi seviyorum.

en güzel sevgi sözleri

”Senin için yapraklarını kopardığım papatyalardan dün gece özür diledim. Haklısınız dedim. Ne sevdiği belli, ne sevmediği…”

Ne kadar yaşayacağımı bilmiyorum ama biliyorum ki, seninle geçireceğim her saniye bir ömre bedel. Seni seviyorum.

Satılmış sevgiler ve ucuza giden aşklar hayat bu döngü içinde gidip geliyor üzerimize devrilse öleceğiz devrilmese hep korkuyla yaşayacağız. Hayattan aldığımız müsaade doldu bir sonraki durakta inmeye hazırlanıyor gibisin.

Seni ilk gördüğü gün ruhumu sana bağladım sanki ve o günden beri de senden asa kopmadım. O günden beri seni düşünmekten bir an bile vaz geçmedim ve o günden beri san alan aşkım her geçen gün çoğaldı sevgilim.

Kapa gözlerini, dal rüyalara. Bir gül bahçesinde hayal et kendini. Ellerini uzat dokun bana, dokun ki güller koksun buram buram vücudunda ve aşkımın ateşini kazısın yüreğine sevgilim.

Mutluluk yağmuru altında şemsiyesiz yürü ki yağan mutlulukların hepsi üstüne yağsın ve ömrünce hep mutlu olasın gülüm…

Sevebilir misiniz? Karşılıksız, beklentisiz, hesapsız, çıkarız, özgür bırakarak. Sırf bir başkasının iyiliğini, mutluluğunu isteyerek…

Gerçek sevgi sabırdır, her şeye dayanır. Affeder, çabalar, gerektiğinde susar, kabullenir ama asla bitmez.

Hayatımda doğru bir şey yaptıysam, kalbimi sana verdiğim zamandı.

NasıI ki uzaktaki yıIdız parIak geIirse insana, uzakta oIduğun için tutkunum sana. Sana yıIdızIar kadar yakın oImak isterdim, her baktığında beni görebiImen için, sana buIutIar kadar yakın oImak isterdim, üzüIdüğünde gözyaşIarını yağmur oIup siIebiImek için.

Çok müsaitti gözlerin sevilmeye, azıcık bakayım derken içine düştüm. . .

Aşk hep bahaneler üretmektir; onu görebilmek için, ellerini tutabilmek ya da gözlerine bir kez daha bakabilmek için.

Senin için yapraklarını kopardığım papatyalardan dün gece özür diledim. Haklısınız dedim. Ne sevdiği belli, ne sevmediği. . .

Bir an buruk bir acı sapIanırsa yüreğine, orjinaIsozIer.com gözIerin zamansız takıIırsa, kuIakIarın zamansız deIi gibi çınIarsa biI ki bir yerIerde özIemişsindir beni.

“Sevginin dokunuşunda herkes bir şair olur.” Platon

Kalbimi ve ruhumu vermemin bir yararı yok, sen zaten bunlara sahipsin. O yüzden sana bir ayna getirdim. Kendine bak beni hatırla.

Kalbin hangi sevgi için çarpıyorsa yeni doğan günün güneşi seni ona kavuştursun.

Dünyanın her yerinde seni aradım bulamadım. Meğerse ilk aramam gereken yerde beni beklermişsin. Kendi içimde.

Aşkından Mecnun oldum düştüm çöllere, Ferhat oldum deldim dağları ama bir sana yar olamadım benim olanaksız aşkım. Ne olur kır inadını ve uzat ellerini bana, yeniden kalbini aç ve aşkını geri ver bana…

Sevginin en uç noktalarında yaşıyoruz aşkı, ister karşılıklı, ister karşılıksız olsun. Değer miydi? Değerdi, hiç şüphem yok.

“Hayatının geri kalanını birisiyle geçirmek istediğini anladığın zaman, hayatının geri kalanının bir an önce başlamasını istersin.” – When Harry Met Sally

Sen dünyaya sürgün bir meleksin ve ben seni o kadar çok seveceğim ki bir daha cennetine geri dönmek istemeyeceksin.

“Yumuşak, sertten güçlüdür; su kayadan güçlü; sevgi, zorbalıktan güçlüdür.” – Hermann Hesse

Kalbimdeki en güzel boşluk sana manzarası cennete dönük ama arkası hep çöp seni tanımadan önce düştüğüm bu çöplükten sen çıkardın beni sana minnettarım sevgilim. Sonsuzluk hep bizde kalsın, sevgiyle.

Adresim oldun benim. Biliyorsun bunu değil mi? Alınyazım oldun. Korka korka çaldım kapını. Ne yapayım sevdim seni… Sensin artık ne varsa…

Bir gül olsaydım beni sımsıkı tutmanı isterdim. Öyle ki dikenlerimi sana saplayıp, içine, kalbinin derinlerine nüfuz edebilmek için.

Biri var uzaklarda haykırıyor, biri var uzaklarda seni özlüyor, biri var uzaklarda seni sensiz yaşamaktan korkuyor, biri var uzaklarda seni çok ama çok seviyor.

Sen, hayalini kurup, sonunda bulduğum o hayallerimdeki adam değilsin. Sen karşıma çıkıp, bana aşkı hayal ettiren ilk sevgilisin.

Eş olan, aşka eştir. “Eş” değer, nefesten ötedir. Ötemde özüm var, özüm nefesin ötesinden ötedir.

sevgi sözleri

“Sevgi tüm tutkuların en güçlüsüdür, çünkü aynı anda kafaya, kalbe ve duyulara saldırır.” Lao Tzu

Acı ve hüzün bir yıIdız kadar uzak, mutIuIuk gözbebeğin kadar yakın oIsun. UmutIarın gerçek, gerçekIerin mutIuIuk, mutIuIukIarın sonsuz oIsun.

Besmelesiz başladım diye mi, doyamıyorum seni sevmeye?

Sana olan aşkım kalbimden kalemimden bir şelale gibi akıyor,
Gözlerine ve yüreğine dokunabilmek için koşar adım sana geliyor…

Gülüşünü seversin, sesini seversin, sohbetini seversin. Sevmek için illa ki yüzünü görmek şart değil. Yüreğinde duruşunu seversin.

Önce düştüğümde kaIkmayı, sonra aIeve dokunduğumda acıyı, sevmeyi öğrendim, seviImeyi her şeyi öğrendim de yaInız seni unutmayı öğrenemedim.

“Sevginin verilmesi kendi başına bir eğitimdir.” E. Roosevelt

O kadar güzelsin ki yüzüne bakamıyorum. Titriyor ellerim, ellerini tutamıyorum. Öylesine bağlanmışım ki sensiz duramıyorum.

Rüzgâr alabildiğine hırçın, yağmur alabildiğine inatçı, yüreğin ise onlara inat sanki bir liman… Tıpkı gözlerindeki huzur gibi…

Seni, bir müptezelin uyuşturucuya olan bağımlılığı gibi seviyorum. Sensiz sinir krizleri geçiriyor, kendimi kaybediyorum.

Hiçbir zaman unutmadım bana her şeyi söyleyişini hiçbir şey demeyerek… Ama benim senin için hissettiklerim sözcüklerin ötesinde…

Açan her çiçeğin sebebi sen, yüzü gülen bebeklerin sebebi sen, bu dünyada insanlar mutluysa sensin sebebi sen. Sevginin somut halisin, aşkın en güzel yüzüsün.

“Mükemmel olduğunu gördüm ve bu yüzden seni çok sevdim. Sonra mükemmel olmadığını anladım ve seni daha çok sevdim.” – Angelita Lim

”Sevgi; insanın kalbinde tomurcuklanan nadide bir çiçektir. Mühim olan onu yara almadan yaşatabilmektir.”

“Hayattaki en güzel şeyler gözle görülmez veya dokunulmaz. Onları kalpte hissetmek gerekir.” – Helen Keller

Seni beynim değil kalbim seçti, ben tüm mantıksızlık ve zorlukların içinde mücadele ederek beynimin inadına seviyorum seni.

Seni seviyorum; elini kalbimin üzerinde hissettiğim zaman, üzüntülerimi alıp onların yerine şimdiye kadar kimsenin başaramadığı o sıcaklığı koymayı başardığın için…

Bazen hiç ummadığınız birine aşık olabilirsiniz ama bu yaptığınız şeyi yanlış kılmaz. Herkes mutlu olmayı hak etmez mi?

“Sevdiğin şeyi yaparsan, bu dinlenmenin en iyi yoludur.” Christian Louboutin

Bir gün dudakIarın kurursa okyanusu getiririm sana, akşam ayazında titrersen güneşi getiririm sana, eğer gönIün bir sevgi ararsa kaIbimi söküp getiririm sana.

Bana kimse sen gibi baktı mı bilmem ama ben kimseye sana baktığım gibi bakmadım.

Yanında öyle huzurlu ve mutluyum ki canım karım, sensiz tek bir gün bile cehennem gibi…

O senin neyin olur dediler. Uzaktan dedim uzaktan yandığım olur kendisi.

Sen var ya sen aynı sigaram gibisin. Dumanı gözIerin? KüIü dudakIarın. YaInız aranızda bir fark var sigaramı ben, beni ise sen yakıyorsun.

“Kendiniz hakkında iyi hissetmenin bir yolu kendinizi sevmektir. Kendinize iyi bakmaktır.” Goldie Hawn

Ey sevgili. Biz seninle bir salkımın iki aşık üzümüyken, başka şişelerde şarap olmuşuz, başka hayallerde harap olmuşuz.

Sen hasretimsin, kaderimsin, yaşamadığım günlerimin sevgisine doyamadığım akşam gözlümsün. İnsanları tanıdım yıldızlar gibiydi hepsi gökteydi ama ben seni güneşi seçtim ve bir güneş için bin yıldızdan vazgeçtim.

en güzel sevgi sözleri

Allaha uzattığım ellerimsin, dudaklarımdan çıkan duamsın, gelecekte alın yazımsın, kaderimin bana getirdiği deli sevdamsın, iyi ki varsın.

Aşkını bulmam yıllar sürdü, bu yüzden gitmene asla izin vermeyeceğim.

”Öyle çok yanar ki için dünyadaki bütün suçları işlediğini sanırsın. Oysa sadece sevmişsindir.”

Bu yazımızda sizler için en güzel sevgi sözlerini derledik. En güzel aşk sözleri için tıklayabilirsiniz. Aşağıya yorumlarınızı ve kendi güzel sözlerinizi yorum olarak aşağıya bırakabilirsiniz.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu