Seyahat

Davraz Kayak Merkezi Nerede ve Nasıl Gidilir?

Davraz Kayak Merkezi son yıllarda popülerliğini oldukça arttıran kış turizm merkezlerinden bir tanesi. Gerek konaklama imkanı olsun, gerek doyum olmaz manzarası olsun burayı dört dörtlük bir tatil mekanı haline getiriyor. Özellikle öğrencilerin tatile ayrıldığı yılbaşı ve sömestr dönemlerinden oldukça kalabalık olduğunu söyleyebiliriz.

Unutmamak gerek ki ülkemizde yaz, kumsal ve deniz üçgenini sevenler olduğu kadar kar kayak ve kış üçgenini sevenlerde var. Son zamanlarda modern kayak tesislerinin kurulması ile de bu sayı giderek artış gösteriyor. Kar sporlarına ilgi artarken aynı zamanda kayak merkezlerinin doluluk oranında da artış gözlemleniyor.

Davraz Kayak Merkezi hakkında küçük küçük bilgiler vermeye başlayalım isterseniz. Davraz Dağı tam olarak Göller Yöresi olarak adlandırılan bölgede bulunan 2635 rakımlı kar sporlarının ve turistik gezilerin düzenlendiği bir dağımızdır. Kendisine en yakın yerde konumlanan Çobanisa Köyü’nün yaklaşık 8 kilometre uzağında bulunan Davraz Kayak Merkezi Isparta’nın da 26 kilometre güneydoğusunda yer almakta.

Kayak merkezinin öne çıkan özellikleri arasında uzun mu uzun olan pistleri ve güzelliğine kıyasla çok sakin olması başta geliyor. Uludağ Kayak Merkezi’nde yılın çoğu zamanı yaşanan yoğunluktan bahsetmiştik. Bu tabi birazda Marmara Bölgesi’nin nüfuslu bir bölge olmasından kaynaklanıyor. Davraz’da daha sakin ve eğlencenizi kendi aranızda yaşayabileceğiniz bir ortam bulabilirsiniz. Tabi bu uzun pistlerin yanında yamacı süsleyen çam, ardıç ve sedir ağaçları karın arasında birer renk vurgusu gibi yerini alıyor. Tabi buraya gelirken tüm bu güzellikleri ölümsüzleştirmek için iyi çözünürlükte bir kamera veya bu özelliklere sahip bir telefon getirmeyi unutmayın.

Şimdi de isterseniz gelin Davraz Kayak Merkezi’ne nasıl gidilir hep beraber bunu öğrenelim.

davraz kayak kiralama fiyatları

Davraz Kayak Merkezi Nasıl Gidilir?

Davraz’a ulaşım şehir merkezinden iki türlü yapılabilmekte. Kendi şahsi aracınız ile buraya ulaşabildiğiniz gibi aynı zamanda dolmuşlarla da yolculuk yapabilirsiniz. İl Kültür Ve Turizm Müdürlüğü önünden sabah saat 08:00’dan itibaren servisler kalkıyor. 10 TL gibi makul bir ücret ödeyerek bu servislerden faydalanabilirsiniz.

Davraz Kayak Merkezi’nin bazı önemli noktalara mesafesi ise şöyle;

 • Isparta Şehir Merkezine 26 kilometre
 • Eğirdir Şehir Merkezine 30 kilometre
 • Antalya Şehir Merkezine 150 kilometre
 • İzmir Şehir Merkezine 420 kilometre
 • Ankara Şehir Merkezine 450 kilometre

Davraz Kayak Tesislerinde Konaklama İmkanı

Kayak tesisinin konaklama imkanının Uludağ kadar olmadığını belirtmemiz gerek. O kadar sistemli bir otel yapılaşması ve konaklama imkanı burada bulunmuyor ancak önerebileceğimiz bazı oteller şöyle;

 • Isperia Davraz Otel
 • Sirena Davras Otel
 • SDÜ Uygulama Oteli

Davraz Kayak Merkezi Genel Özellikleri

Son olarak Davraz Kayak Tesisleri hakkında şöyle genel bilgilerden oluşan bir derleme yaparak yazımızı noktalayalım kimsenin de aklında soru işareti kalmasın.

Kayak merkezinde iki adet telesiyej bulunuyor. Birinci pistte 1211 metre uzunluğunda, ikinci pistte ise 936 metre uzunluğunda bir telesiyej bulunmakta. Aynı zamanda tesis üzerinde teleski ve babyliftde mevcut.

İlk telesiyej iki kişilik olmakla birlikte 1674-1961 metreler arasını kapsamaktadır. İkinci telesiyej ise yine iki kişiliktir ve 1961-2150 metreler arasını kapsamaktadır. Teleskinin ise 1961-2150 metreleri arasını kapsadığını bilmenizde fayda var.

davraz kayak merkezi fiyatları

Davraz Tesisleri Ekipman, Teleferik Ve Skipass Ücretleri

 • Kiralık Kayak Takımı Ücreti: 50 TL
 • Snowboard Kiralama Ücreti: 60 TL
 • Snowboard Kıyafeti: 40 TL
 • Teleferik Günlük Ücreti 80 TL
Skipass Ücretleri
 • Tek Çıkış: 13 TL
 • 5 Çıkış: 45 TL
 • 10 Çıkış: 65 TL
 • 100 Çıkış: 350 TL
 • 200 Çıkış: 500 TL

Bu yazımızda sizler için Davraz Kayak Merkezi nerede ve nasıl gidilir gibi sorularının cevaplarını vermeye çalıştık. Bunların yanında tesis hakkında merak edilen diğer birçok soruyu da cevaplamaya çalıştık. Kayak tesisleri ilginizi çekiyorsa ve bir kar tatili severseniz Uludağ Kayak Merkezi hakkında tüm merak edilenleri cevapladığımız içeriğimize bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Şimdiden iyi tatiller.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu