BitkilerKelimeler

F Harfi ile Başlayan Bitkiler Sebzeler Meyveler

F harfi ile başlayan bitkiler listesini oluşturmamızda ki amaç hem bitkiler hakkında genel kültür olacak bilgiler vermek hem de isim şehir oyununda size yardım etmek. İtiraf edin sizde bu oyunda rakiplerinizi elemek için internet yardımı alanlardan bir tanesisiniz. Yoksa burada olmazdınız öyle değil mi? Merak etmeyin diğer oyunculara bundan kesinlikle bahsetmeyeceğiz. Hemen f harfi ile bitki bulun ve tablonuza yazın.

Genel kültür bilgisi açısından gelen ziyaretçilerimiz için de oldukça renkli bir içerik oluşturmaya çalıştık. Bitkilerin yanlarına kısa kısa bilgiler vererek eğlenceli bir şekilde bilgi ufkunuzu genişletebilirsiniz.

F harfi ile bitki, F harfi ile sebze, F harfi ile meyve isimleri;

Baş harfi F ile başlayan bitki, sebze ve meyvelerin listesini aşağıda detaylı şekilde bulabilirsiniz.

F ile Bitki, Sebze ve Meyve İsimleri

FASULYE: Otsu bitkilerden bir tanesi olan fasulye Orta Amerika çıkışlı bir bitkidir. Baklagiller ailesinin bir üyesi olan fasulyenin bizde ki karşılığı ise ne olarak kuru fasulye yemeğidir.

FEİJOA MEYVESİ: Limona benzeyen yapısı ile tropikal iklim kuşağının meyvesi olan feijoa Uruguay, Arjantin ve Paraguay gibi ülkelerde sıklıkla yetiştirilir. Mersingiller ailesinin bir ferdidir.

FESLEĞEN: Akdeniz Bölgesi gibi ılık bölgelerde daha rahat yetişen fesleğen ballıbabagiller ailesinin bir üyesidir. Yeşil ve çok yapraklı bir görünüme sahip saksı bitkisidir.

FINDIK: Kuşkusuz fındık f harfi ile bitki denilince ilk akla gelenlerden bir tanesidir. Fındık deyince de tabi ki Karadeniz Bölgesi akıllara gelir. Özellikle Ordu ve Giresun fındık yetiştiriciliğinde dünyanın sayılı yerlerindendir. Huşgiller ailesinden olan fındık çalı biçiminde bir ağacın meyveleridir.

FISTIK: Fındık fıstık tabiri dilimizde de sıkça kullanılır. Bizim listemizde de şimdi sırada fıstık var. Tabi tek bir türü yok bilinen türleri ise şöyle: Çam fıstığı, antep fıstığı, yer fıstığı, hint fıstığı.

FRENK İNCİRİ: Kaktüse benzeyen yapısı ile tadı çok güzel ancak yemesi çok zor olan meyvelerden bir tanesidir. Sıcak ve kurak bölgelerde yetiştirilen Frenk inciri Amerika’ya özgüdür. Çocukluğumuzda tadına bakabilmek için elimizi dikenlerle kapladığımız olmuştur.

FRENK ÜZÜMÜ: Doğal ve yabani bir bitkidir. Kuzey yarım kürenin ılıman bölgelerinde kendiliğinden yetişen meyve küçük kırmızı taneler şeklinde ürünler verir.

FRAMBUAZ: Bilinen bir diğer adı da ahudududur. Gülgiller familyasının bir ferdi olan frambuaz yaz ve sonbahar mevsimlerinde meyve veriri ve oldukça lezizdir.

 

F harfi ile başlayan bitkiler listesi yaptık ve hepsi hakkında kısa kısa bilgiler verdik. Umarım işinize yarayacak şeyler öğrenebilmişsinizdir.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu