BitkilerKelimeler

E Harfi ile Başlayan Bitkiler Sebzeler Meyveler

E harfi ile başlayan bitkiler listesini oluşturmamızda ki amaç hem bitkiler hakkında genel kültür olacak bilgiler vermek hem de isim şehir oyununda size yardım etmek. İtiraf edin sizde bu oyunda rakiplerinizi elemek için internet yardımı alanlardan bir tanesisiniz. Yoksa burada olmazdınız öyle değil mi? Merak etmeyin diğer oyunculara bundan kesinlikle bahsetmeyeceğiz. Hemen e harfi ile bitki bulun ve tablonuza yazın.

Genel kültür bilgisi açısından gelen ziyaretçilerimiz için de oldukça renkli bir içerik oluşturmaya çalıştık. Bitkilerin yanlarına kısa kısa bilgiler vererek eğlenceli bir şekilde bilgi ufkunuzu genişletebilirsiniz.

E harfi ile bitki, E harfi ile sebze, E harfi ile meyve isimleri;

Baş harfi E ile başlayan bitki, sebze ve meyvelerin listesini aşağıda detaylı şekilde bulabilirsiniz.

E ile Bitki, Sebze ve Meyve İsimleri

EBEGÜMECİ: Çok güzel bir isme sahip olduğunu söylememe gerek yok her halde. Ebegümeci tarla kenarlarında bile kendiliğinden olabilen ilginç ve eşsiz bir bitkidir. Yıllık bitkiler içerisinde olması ile birlikte kendi adından gelen ebegümecigiller ailesinin bir üyesidir. Bu anlamda kurucu üyesi de diyebiliriz. Yemek ve salata içerisinde kullanılır. Türki mutfağına ait birçok yemek ve salata çeşidinde de görebilir. Aynı zamanda bir C vitamini kaynağıdır.

EJDERHA MEYVESİ: D ile başlayan bitkiler listesinde de verdiğimiz dragon meyvesi ile aynıdır. Sadece Türkçe karşılığı diyebiliriz bunun için.

EKMEK AĞAC MEYVESİ: Bu meyve türü bulunduğu bölgelerin temel gıda türü olduğu gibi çok farklı alanlarda da kullanıma uygundur. Mesela iç kabuğun lifleri sayesinde kumaş üretilebilmektedir. Ağacının odunsu bir yapıda olması sayesinde de ev malzemeleri ve ahşap ihtiyacı karşılanabilmektedir.

ELMA: Eski Türkçe’de aldı alma olan elma adını da renginden almaktadır. Amasya elması ülkemizde en meşhur elma türlerindendir. Gündelik hayatta ülkemizde en çok tüketilen meyvelerden de bir tanesidir.

ENGİNAR: Güney Avrupa ve Akdeniz bölgelerinde daha kolay ve kaliteli yetişen bir bitki olan enginar papatyagiller familyasına aittir.

ERİK: İsminin söylenmesi ile bile ağzımızın sulanmasına sebep olan erik gülgiller familyasını bir ferdidir. Ülkemizde geniş bir alanda gözlemlenmesine karşın yaylalar gibi serin yerlerde daha çok karşımıza çıkmaktadır. Kendisini ise olmadığı zamanlarda tanesinin 100 TL’ye çıkması ile biliriz. Gerçekten altından daha değerli olduğu zamanları da gördük.

 

E harfi ile başlayan bitkiler listesi yaptık ve hepsi hakkında kısa kısa bilgiler verdik. Umarım işinize yarayacak şeyler öğrenebilmişsinizdir.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu