Seyahat

Uludağ Kayak Merkezi Nerede ve Nasıl Gidilir?

Hayatın yoruculuğundan ve koşuşturmasından bazen kurtulmak isteriz. İşte bu kaçış öyküsünde sizin kahramanınız olacak yerlerden bir tanesi Uludağ Kayak Merkezi nerede ve nasıl gidilir? Hiç merak ettiniz mi?

Uludağ özellikle Kış aylarında eteklerini ve zirvesini karın bürümesi ile eşsiz bir doğa harikasına dönüşüyor. Yıl içerisinde ise mevsim fark etmeksizin birçok yerli ve yabancı turistin akınına uğruyor. Zirvesinde buz gibi ancak içinizi ferahlatacak havada kayak yapmak bir yana dursun o zirveye çıkış yolu bile türlü maceralar ile dolu. İşte Uludağ Kayak Merkezi hakkında sıkça sorulan sorular ve cevapları.

Bursa Uludağ Kayak Merkezi Nerede?

Uludağ Türkiye’nin en yüksek kayak sporu tesislerinden bir tanesidir. Bursa ili sınırları içerisinde bulunan kayak merkezine ev sahipliği yapan Uludağ, Marmara Bölgesinde bulunan en yüksek dağdır.

Özellikle sömestr tatili zamanlarında neredeyse iğne atsanız yere düşmüyor burada. Kar sporlarına ev sahipliği yapması ve tesisleşme olarak üst düzey bir seviyede olması sayesinde Türkiye’nin en popüler kayak merkezlerinden birisine dönüştüğünü belirtmeden geçmeyelim.

Türkiye’de kış turizmi açısından en çok tercih edilen merkezlerden bir tanesi olmasının diğer sebepleri de konaklamanın kolay olması ve yeme-içme konusunda ki ulaşılabilirliği. Yani Uludağ deyince aklınıza izbe bir dağ başı sakın gelmesin. Adeta başka bir gezegende, tabi karlarla kaplı bir gezegende tatil yapıyormuş gibi hissedebilirsiniz.

uludağ kayak merkezi ücretleri

Uludağ’a Ne Zaman Gidilir?

Uludağ’a nasıl gidilir sorusundan önce isterseniz gidilecek en uygun dönem üzerine bir anlaşamaya varalım. Öncelikle otel ve konaklama konusunda diğer birçok kayak tesisinden daha konforlu ve geniş bir imkana sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu sebeple önceden rezervasyon aldığınız takdirde burada yer bulmakta zorlanmayacaksınızdır. Yılbaşı ve sömestr tatili zamanları büyük bir yoğunluk oluyor sadece. Sizde sakin ve kendi eğlencenizin başrol olacağı bir tatil planlıyorsanız bu dönemlerde gitmemeyi tercih edebilirsiniz.

Peki Uludağ’a ne zaman gidilir? diye sorarsınız size tavsiye edebileceğimiz dönem; Aralık ayının ilk haftaları ile Nisan ayının ortaları olabilir. Tabi belirttiğimiz gibi karın tadını sadece aileniz ve sevdikleriniz ile çıkarmak istiyorsanız bunu tercih edebilirsiniz. İmkanlarınızı ve zamanınızı bu öneriye göre ayarlayabilirsiniz.

Uludağ Kayak Merkezi Nasıl Gidilir?

Öncelikle kamu spotu tadında küçük bir uyarı yapalım. Bu uyarımız kişisel aracı ile kayak merkezine gitmek isteyenler için. Soğuk ve karlı yollarla karşılaşacağınız gibi buzlanma riski de daima olacaktır. Bu yüzden aracınızda mutlaka zincir bulundurmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

İl merkezinden gelmek isteyenler için ise Heykel Bölgesinden kalkan dolmuşlar sizi dağın zirvesine ulaştıracaktır lakin en çok tercih edileni ise tabi ki merkezden teleferik ile Uludağ’a çıkmak.

Neredeyse bir saati geçen uzun bir teleferik yolculuğu yapmayı istemez misiniz? Emin olun buraya kadar gelmişken zirveye teleferik ile çıkmayı tercih etmelisiniz. Ayağınız yerden kesildiğinde tüm Bursa’yı kuşbakışı göreceksiniz. İşte tam bu arada telefonlarınızı hazırlamaya başlayın çünkü hiçbir yerde bulamayacağınız ve göremeyeceğiniz manzaralar tam da ayağınızın altında olacak.

Bu konuda birkaç küçük bilgide verelim. Teleferiklere kayak takımı ile binilmiyor ve maksimum sekiz kişi ile yolculuk yapılıyor. Zaten çoğu zaman büyük bir ziyaretçi akını olduğu için binişteki görevliler sizi sekiz kişi halinde bir grup haline getirerek teleferiğe binmenize yardımcı oluyor. Ve sonrasında mükemmel bir yolculuk başlıyor.

Uludağ Kayak Merkezi Teleferik Ücretleri 2020

Çoğu kayak merkezine benzer bir biletleme ve ücret tarifesi burada da var lakin emin olun o uzun teleferik yolculuğu size verdiğiniz o parayı tamamen unutturacak. İşte Uludağ teleferik ücretleri;

Öğrenci Bilet Fiyatları: Tek Yön- 25 TL Gidiş Dönüş- 35 TL

Tam Bilet Fiyatları: Tek Yön- 35 TL Gidiş Dönüş- 48 TL

65 Yaş ve Üzeri Bilet Fiyatları: Tek Yön: 25 TL Gidiş Dönüş 35 TL

Bilet fiyatları bu şekilde listelenirken 0-6 yaş arası ücretsiz bir şekilde teleferiği kullanabiliyor.

uludağ teleferik

Kayak Merkezi Ekipman Ücretleri 2020

Kayak Takımı: Minimum 50 TL Maksimum 80 TL

Kıyafet Takımı Alt Üst: Minimum 35 Maksimum 50 TL

Snowboard: Minimum 50 TL Maksimum 60 TL

Gözlük: Minimum 20 TL Maksimum 30 TL

Eldiven: Minimum 30 TL Maksimum 40 TL

Uludağ Kayak Merkezi nerede? Nasıl gidilir? hangi dönemde gidilir ve ücretleri nelerdir? Soruları hakkında sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Sizde tatil zamanlarınızda aileniz veya sevdikleriniz ile yorgunluğunuzu atmak biraz nefes almak isterseniz burayı tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda kayak ve kar tutkunu iseniz Davraz Kayak Merkezi ilginizi çekebilir. Bağlantıya tıklayarak hakkında öğrenmek istediğiniz ne varsa öğrenebilirsiniz.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu