BitkilerKelimeler

C ve Ç Harfi ile Başlayan Bitkiler Sebzeler Meyveler

C ve Ç harfi ile başlayan bitkiler listesini oluşturmamızda ki amaç hem bitkiler hakkında genel kültür olacak bilgiler vermek hem de isim şehir oyununda size yardım etmek. İtiraf edin sizde bu oyunda rakiplerinizi elemek için internet yardımı alanlardan bir tanesisiniz. Yoksa burada olmazdınız öyle değil mi? Merak etmeyin diğer oyunculara bundan kesinlikle bahsetmeyeceğiz. Hemen c ve ç harfi ile bitki bulun ve tablonuza yazın.

Genel kültür bilgisi açısından gelen ziyaretçilerimiz için de oldukça renkli bir içerik oluşturmaya çalıştık. Bitkilerin yanlarına kısa kısa bilgiler vererek eğlenceli bir şekilde bilgi ufkunuzu genişletebilirsiniz.

C ve Ç harfi ile bitki, C ve Ç harfi ile sebze, C ve Ç harfi ile meyve isimleri;

Baş harfi C ve Ç ile başlayan bitki, sebze ve meyvelerin listesini aşağıda detaylı şekilde bulabilirsiniz.

C ve Ç ile Bitki, Sebze ve Meyve İsimleri

CENNET ELMASI (HURMASI): Üç farklı ada sahip olan nadir meyvelerden bir tanesidir. Bunlar Cennet Elması, Trabzon Hurması veya Akdeniz Hurmasıdır. Abanozgiller ailesinin bir üyesi olan Cennet Elmasının yöresel bir diğer adı da amme. Akdeniz gibi ılık bir havaya sahip olan bölgelerde yetişen tatlı mı tatlı bir meyvedir.

CEVİZ: Çocukluğumuzda beyne iyi geldiği söylenen ve gerçekten araştırmalar ile doğruluğu kanıtlanmış olan mucizevi bir bitki ve besin. Cevizgiller ailesine mensup olan ceviz tabi ki de ağacın ismidir ancak meyveleri artık dilimizde kullanılmaktadır. Dışı sert bir kabukla kaplı olan ceviz tam anlamıyla bir besin deposudur.

ÇİLEK: Gülgiller familyasına ait bitki ve bitki türünde meyve veren ağaçların meyvelerine verilen genel isim çilektir. Kırmızı bir dış kabuğun üzerinde yüzlerce küçük beneğin olduğu çileğin tabi ki de görünümünden çok tadı önemli. Ver gerçekten güzel bir tada sahip.

ÇERİ DOMATES: Bildiğimiz normal domatesin bir türüdür. Bu türü normallerinden ayıran ise saplarının yine yeşil ince dal parçacıkları ile birbirlerine bağlı olmasıdır.

 

C ve Ç harfi ile başlayan bitkiler listesi yaptık ve hepsi hakkında kısa kısa bilgiler verdik. Umarım işinize yarayacak şeyler öğrenebilmişsinizdir.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu