Nedir?

BB Krem Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar

Bayanlarımız için cilt güzelliği çok önemli bir yere sahip olurken, cildiniz için uygun olan cilt bakım ürünleri tercih edilmesi gerekiyor. Elbette ki bunlar arasında, nemlendirici ürünler ve fondöten özellikli olan bazı ürünlere de yer verilirken, hafif makyaj uygulamaları için tercih edilen BB krem hakkında bilgiler verebilmemiz mümkündür.

Bu ürünler genel olarak farklı markalar dahilinde tercih edilse de, bunlar arasında BB krem önemli bir yere sahip. İçeriği ve kullanım kolaylığı dahilinde oldukça fazla tercih edilirken, kampanyalar dahilinde farklı fiyat bilgilerine de ulaşabilmek mümkündür. İlk olarak BB krem nedir bilgilerine yer vererek sizlere yardımcı olalım.

BB krem Nedir?

Renkli nemlendirici olarak tanımlanması mümkündür aslında. Hem nemlendirici özelliği hem de cildinize sunduğu renklendirme özelliği ile oldukça kullanışlı bir ürün. Hafif makyaj uygulamaları yeterli olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Cildinize farklı özellikleri sunması ile yardımcı olurken, genel olarak özellikleri hakkında şunlara yer verebilmek mümkündür.

 • Nemlendirici
 • Cilt Beyazlatma
 • UV ışınlarını engeller
 • Cilde astar olarak kullanım sağlar
 • Cildi renklendirme özelliğine sahiptir
 • Işıkları kırması ile birlikte, mat görünen cildinizi daha parlak göstererek, cilt güzelliği için önemlidir
 • Anti-aging bileşeni içermesi ile birlikte içeriğinde daha pek çok madde bulunmaktadır
 • Yine vitamin desteğini cildinize sunarken, cilt bakım ve nemlendirici ürünleri arasında oldukça fazla tercih edilen ürünlerden olmaktadır.
bb krem nasıl kullanılır

Cilt Tipinize Uygun Ürünler Tercih Edin

Bildiğiniz gibi genel olarak her kişinin cilt özellikleri birbirine göre farklılık göstermektedir. Her üründe olduğu gibi BB kremleri için de doğru model tercih edilmesi gerekiyor. Bahsedilen BB krem nedir bilgilerinin yanı sıra özeliklerinin ne olduğuna ve hangi cilt tipleri için uygun görüldüğüne de göz atmanız gerekiyor. Yağlı, kuru ya da normal cilde sahip olanlar, bu ürünlerin özelliklerine göz atarak seçimler gerçekleştirmesi gerekiyor.

Yağlı Ciltler İçin

                Eğer ki cilt tipiniz yağlı ise buna uygun bir seçim gerçekleştirmeniz gerekiyor. Cildiniz zaten yağlı olmasından dolayı oldukça parlak görünecektir. Bundan dolayı mat renklendirici kullanılan ürünlere göz atmak sizler için daha faydalı olacaktır. Yağlı ciltler için hassas içerikler ile formüle edilirken, bitkisel özlerden destek alınmaktadır.

Normal Ciltler için

Yine normal bir yağ ve cilt tipine sahip olanlar için formüle edilmiş olan bitkisel içeriklerden de seçimler gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için; nemlendirici bir BB krem seçimleriniz için mantıklı olacaktır. Cildinizi beyazlatmakta yardımcı olan bu ürün, nemlendirici özelliği sunarak cilt tonunuzu dengelemek için kullanılabilir.

Kuru Ciltler için

Yine 3.bir cilt tipi olan kuru ciltler için doğru ürün seçimi önemli. Kesin olarak nemlendirici özelliği sunan cilt bakım ürünleri arasından tercih etmeniz gerekiyor. Eğer ki cildinizin nem dengesini koruyamazsanız, ciltte daha çok kuruluk yaşanırken, pul pul dökülmeler meydana gelecektir. Bu durumda da cildinizde pürüzler yer alırken, bir takım sorunlar yaşamış olabileceksiniz. Kalın kremler daha çok kuruluğa sebep olurken, daha çok su bazlı, su oranı yüksek kremlerin tercih edilmesi önemlidir. Bu kıvamda formüle edilen BB kremler, kuru ciltler için ideal olarak tanımlanıyor. Yine kesin olarak nemlendirici özelliğinin olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Cilt Tonuna Uygun Seçim

Şöyle olacak ki, eğer ki cilt tonuna uygun bir ürün tercih edilmez ise, cildinize uyguladığınızda abes gir görümüm ortaya çıkabilir. Yüzünüze uyguladığınız düşünülürse, normal cilt tonlarınızdan farklı olduğunda, boyun ve diğer bölgeleriniz ile arasında bariz fark olacaktır. Bu da tercih edilmeyen bir durum. Bundan dolayı seçimlerinizi yaparken, cilt tonlarınıza yakın olan ürünlerden tercih etmeniz ve kremleri uygularken bazı makyaj araçları kullanılması tercih ediliyor. Her ne kadar böyle olsa da aslında tavsiyeler arasında parmaklarınızı kullanarak uygulama gerçekleştirmek yer almaktadır. Böylelikle daha etkili sonuçlar elde edebilmek mümkün hale geliyor.

Nasıl Uygulanır?

Bilgiler arasında kullanıcılar, nasıl uygulandığı konusunda fikirlere de ulaşmak istemektedir. Sizlere BB krem nedir ve dikkat edilmesi gerekenlerin yanı sıra kullanımı hakkında da bazı fikirler sunarak, kullanımlarınızı daha kolay ve olumlu hale getirelim.

 • İlk olarak alnınıza ve yanaklarınıza birkaç nokta krem içeriği bırakmanız gerekiyor. Yine çene kısmınıza da yeteri kadar bir nokta krem bırakarak, sonrasında parmaklarınız ile kremleri yedirmeniz şeklinde kullanılması uygun görülmektedir. Çok aşırı kullanmak uygulamasını zor hale getirebilir. Bunun için kullanma talimatlarında yer alan bilgilere ve cildinizin yüzeylerine uygun bir miktar kullanmak her zaman daha doğru olacaktır.
 • Uygulanan noktalarda kullanımında dikkat edilmesi gereken bir konu vardır ki, her noktada aynı miktar krem tercih edilmesi gerekiyor. Yine krem içeriği cilde yedirilirken, aynı baskı kullanılmalı ve eşit miktarda dağıtılmalıdır
 • Cildinize hassas davranmanız yine tavsiyeler arasında yer alıyor
 • Uygulanan baskı ne çok sert ne de çok gevşek olması gerekiyor. Orta bir baskı kuvveti ile birlikte masaj hareketleri ile krem uygulamasını gerçekleştirebilirsiniz
bb krem fiyatları

Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Noktalar

Cilt tiplerine göre uygulama şekli farklılık gösterebilmektedir. Bu şekilde daha olumlu sonuçlar elde edebilmek mümkündür. Genel olarak yağlı ciltlere sahip olan kişilerin kremleri uygulama esnasında bir takım sorunlar yaşadığı ortadadır. Bu durumda ise bir sünger kullanılarak, uygulama daha kolay bir hale getirilebilir. Yağlı ciltler için eliniz ile krem uygulaması bazı zamanlar kişilere sonuç vermemektedir. Daha etkili bir sonuç elde edebilmek üzere uygun bir sünger kullanılarak, normal bir baskı kuvveti ile krem içeriği yedirmeniz gerekmektedir.

Orijinal Ürünlerin Seçimi Önemli

Elbette ki daha sağlıklı bir kullanım gerçekleştirebilmek üzere, her zaman orijinal ürünlerden seçimler yapmak gerekmektedir. Piyasada bulunan sahte ürünler dolayısı ile pek çok kişi cilt sorunları yaşarken, geri dönüşümü olmayan zararlara maruz kalmaktadır. Bundan dolayı da pek çok şikâyet kozmetik ürünleri yönünde olsa da, maalesef bazı zamanlar sahte ürün seçiminden dolayı bir hak talep edilemiyor. Eğer ki ürünlerinizi orijinal, faturalı markalardan gerçekleştirirseniz genel olarak daha sağlıklı sonuçlar elde edebileceksiniz.

Kullanım Sonrası Etkiler

Genel olarak cildi normal sağlığa sahip olanlar için yan etkileri bulunmasa da, yine cilt tiplerine göre etkiler değişiklik gösterebilmektedir. Bazı kişilerde krem içeriğinde kullanılan maddeler alerjik reaksiyon gösterebilir. Bunun için de bazı alerji testleri yapılmalı ve içerikte yer alan bir maddeye alerjiniz olması durumunda ürün seçimleri bu yönde gerçekleştirilmelidir.

Beklenmeyen bir etki olması durumunda, BB nedir sorularınızın yanı sıra bir doktor ile görüşmekte kesin olarak fayda vardı. Böylelikle daha sonrasında tercih edeceğiniz cilt bakım ürünlerinde daha dikkatli olarak, cilt tipinize uygun, sizler için alerjik reaksiyon göstermeyen ürünlerden tercih edebilirsiniz.

Fiyatları Nelerdir?

Açıktan koyu cilt tonlarına ya da orta cilt tonlarından koyu ya da açık yönde kullanılan farklı cilt tonlarına sahip BB kremler bulunurken, bunların her birinin fiyatı değişiklik göstermektedir. Ortalama fiyatlar ise, 40 ile 50 ml aralığında kutularda; 20.00 TL’ den başlayarak 100.00 TL aralığında seçimler yapabilmek mümkündür. Yine bu fiyatlar içerik bilgileri, ürün kalitesi ve orijinal olup olmamasına göre değişiklik gösteriyor denilebilmektedir.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu