Genel

VPS Minecraft Server Kurma Nedir?

Serverkurma.com adresinde Oyun ve VPS için sunucu kiralamak çok kolaydır. Anlaşılır arayüzü ve tasarımı sayesinde oldukça kolay. Normalde ev şartlarında server kurmak hem maliyetli hem de pek çok açıdan risklidir. Bu yüzden minecraft server kurma için kurumsal bir firma sizin için önerilir.

Minecraft Server Kurma

Çoklu oyunculu platformlardan biri olan Minecraft dünyada 91 milyon oyuncuyla birinci sırada yer alıyor. Oyunlarda gecikme yaşamamak ve oyuncu deneyimini yükseltmek için Minecraft server kurma iyi bir kazanım olabilir.

Minecraft serverı açmak sitede oldukça kolay bir kontrol paneli ile sunulur. Normal şartlarda Minecraft serveri açmak fazlaca teknik bilgi gerektirir ve bu serveri yönetmek için uygun bir kontrol paneli bulmak zor olabilir. Sitede Minecraft sunucusu açmak için iki seçenek bulunmaktadır: 

-Bütün süreci yönetmek ve daha çok kontrol isteyenler için “VDS Server” önerilir. 

-Yeni başlayanlar ve kolay kullanım isteyenler için “Oyun Paneli” serveri istenilen kolay kullanımı fazlasıyla karşılar. 

Ayrıca bu hizmetler server kurma aşamalarında size her an yardımcı olan bir teknik destek paketi ile birlikte gelir. 

Sunucu Kiralamak Avantajları nedir?

Oyun meraklıları ve ticari olarak sunucu talebi olanlar için geliştirilmiş avantajlar var. Eğer bir oyun serveri kurma veya sahibi olmak istiyorsanız gideceğiniz yol uzundur. Ya internet altyapısı dahil olmak üzere, enerji olarak kesintisiz çalışacak güvenilir bir altyapıyla birlikte serverinizi kendiniz kuracaksınız. Ya da bu işi iyi bilen işinde uzman ve deneyimli profesyonellere güveneceksiniz. 

Elbette on binlerce liralık masraflara çıkan bir altyapı sistemini yürütüp kontrol etmek bir kişilik iş değildir. Müşteri ilişkileri, çağrı merkezi, destek ve oyun sahibi firmayla iletişim gibi kritik görüşmeleri yönlendirmek her zaman ekstra enerji ve zaman ister.  

İletişimden siber güvenliğe teknik desteğe kadar pek çok iş için farklı nitelikli personele duyulan ihtiyaç fazladır. 

Sizlerde eğer fivem server kurmak istiyorsanız ve bunun için güvenilir bir firma arıyorsanız server kurma size ihtiyacınız olan her türlü desteği sunabilecek bir bilişim firmasıdır. Oyun serverları konusunda uzun yılların verdiği tecrübe ile destek konusunda ve hizmet konusunda kendisini kanıtlamıştır.

Başarılı oyun serverları için zaman her an önemlidir. Oyun sahipleri her zaman oyun içi alışverişlerden para kazanıyor ve kaybedilen müşteriler onlar için mâli olarak çok şey ifade etmekte. Bu süreçte başarılı ve başarısız bir sunucu sahibi olmanız için küçük ama önemli bir detay var. İyi hazırlanmış bir servera sahip misiniz? Eğer sunucunuz için etkin zaman yönetimi sorunu yaşayacağınızdan endişeli serverkurma.com iseniz sunucu kiralama hizmeti size göredir. 

Bu konuda sizi, işinizi, sizin kadar önemseyen serverkurma.com pek çok açıdan donanımlı bir sunucudur. Sadece işinizi emanet edeceğiniz serverkurma.com personeli her zaman iş başındadır. 

Server kurmak mı yoksa kiralamak mı daha maliyetlidir diye soracak olursak bunun cevabı her zaman değişkendir. Server kurma maliyeti düşürülmemesi gereken organize ve güç bir iştir. En başta yapılan kurulum maliyetine ek olarak pahalı enstrümanlar olan fiziksel sunucular zaman zaman bakım, onarım ve yenileme isteyebilir. Kullanıma göre bu bakım aralıkları uzun ve kısa olabilir. Kısa zaman aralıklarla bakım gören sunucuların kapasitesinin üstünde çalıştığı düşünülürse; bunun geri dönüş maliyeti her zaman fazla olacaktır. Kiralanan sunucularda ise asıl maliyet arka planda çalışmaları görememenin getirdiği sorunlardır. Yaşanan teknik sorunlardan haberdar edilmemek ve sorunları müşterilerden duymak can sıkıcı olabilir. 

Bu açıdan bakıldığında maliyeti karşılanmak üzere pahalı bir sunucu satın alınabilir. Veya daha da iyisi bu işi işinin ehli ve sorumlu kişilere yüklemek iyi bir alternatiftir. 

VPS Server Kurma

Pek çok yüksek hacimli işlem için VPS sunucuları kullanılabilir. Burada kullanıcılar çevrimiçi ağa doğrudan bağlıdır ve kendi web site hesaplarını kendi serverlarında tutabilirler. Pek çok kişi bu yöntemle web hosting kurma işi yapabilir. VPS Server kurma işlemi kolay olsa da bu işi kendi imkanlarıyla yapmak maliyetli ve pek çok açıdan risklidir. 

VPS sunucu kiralayarak güvenli bir çatı altında istediğiniz verileri barındırabilirsiniz. Dilerseniz hiçbir zahmete girmeden kapasitenizi tek bir işlemle yükseltebilirsiniz. Dilerseniz sunucunuzu bölgenize yakın seçerek gelişmelerden daha fazla haberdar olabilirsiniz. Pek çok kötü niyetli yazılımcı korumasız web serverları hedef alıp bilgilerini sızdırır. Özellikle ödeme sistemleri olan web siteleri için bu güvenlik zafiyeti oldukça risklidir. Bunun yerine sizi ve verileriniz özenle koruyan server kurma .com sitesi gibi iş ortaklarına sahip olmak çok daha güvenli!..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu