Genel

Medya Oynatılamadı Twitter & Google Chrome

İnternet tarayıcıları arasında en yaygın olarak kullanılan Google Chrome’un en sık karşılaşılan bir sorunu da medya oynatılamadı hatasıdır. Bilhassa Twitter kullanıcılarının canını sıkan medya oynatılamadı hatasının hızlı ve basit çözümünü bu yazımızda bulacaksınız. Sosyal medya platformlarından Facebook, Twitter ve Youtube’da keyifle videolarınızı izleyeceğiniz sırada aniden karşınıza çıkan medya oynatılamadı hatasıyla karşı karşıya kaldığınızda burada yazılan yönergeleri izleyerek sorunu kökten çözebilirsiniz. Medya oynatılamadı hatası Chrome dahil Opera ve Internet Explorer gibi pek çok internet tarayıcısında oluşabilmektedir. Bu hatanın ortaya çıkışındaki ana etkense ekranın kilitlenmesidir. Aşağıda sıraladığımız basit işlem adımlarını takip ederek videolarınızı izlerken bu tür hatalardan kolayca kurtulabilirsiniz. Yazımızda işlenen diğer alt konular şu şekildedir; Twitter medya oynatılamadı, Twitter video oynatma hatası android, Twitter beyaz ekran sorunu, Twitter video ses var görüntü yok, Twitter beyaz ekran, Twitter’dan indirdiğim videolar açılmıyor, bazı sitelerde video açılmıyor

Medya Oynatılamadı Hatasının Olası Sebepleri

Medya oynatılamadı hatası genellikle Google chrome web tarayıcısında karşılaşılan bir hatadır. Chrome tarayıcısını kullanarak girdiğiniz herhangi bir web sitesindeki videoyu izlerken medya oynatılamadı hatası alıyorsanız muhtemelen sisteminiz ya genelde yetersizdir ya da o an için yetersizlikle karşılaşılmıştır. Yetersiz sistem kaynağı ram, cpu, bellekte yaşanan aksaklıklardır. O an için çalıştırdığınız diğer programlar belleği kısıtlıyor olabilir, Google chrome tarayıcısını aksatıyor olabilir, Google Chrome kullanarak çok fazla sekmede video etkileşimde bulunuyor olabilirsiniz. Bunların hiç biri olmasa dahi medya oynatılamadı hatasını alabilirsiniz. Medya oynatılamadı hatası video oynatıcısında yaşanan problemler nedeniyle de ortaya çıkabilmektedir. Ancak bu ve yukarıda anılan herhangi bir nedenden dolayı olabileceği gibi farklı sebeplerden de oluşabilmektedir.

Video izlerken ya da video izlemek için tıkladığınızda karşınızda beliren medya oynatılamadı hatasının en yaygın sebepleri şunlardır;

 • Bilgisayar donanımızın eski – yetersiz teknolojiye sahip olması
 • İşletim sisteminizin güncelliğini sağlayamamanız
 • Ekran kartınız için çıkan yeni güncellemeleri gerçekleştirmemeniz
 • Video izlerken ya da izlemek için tıkladığınızda o an için kısa süreli internet hızı problemleri
twitter medya oynatılamadı

Medya Oynatılamadı Hatasının Çözümü

Google Chrome’un ayarlar sekmesinden, hızlı ve basit adımlarla medya oynatılamadı hatasını giderebiliriz. Chrome’un ayarlar sekmesine girdikten sonra “Gelişmiş Ayarlar”’a tıklayınız ve aşağıda verdiğimiz işlem adımlarını takip ederek çözünüz;

 • Google Chrome tarayıcınızı açınız.
 • Tarayıcınızın en üst, sağ köşesinde yer alan üç noktaya tıklayınız.
 • Açılan bölmenin en altında “Ayarlar” yazan yere tıklayınız.
 • Yeni menüde Google Chrome’un tüm ayarları karşınızdadır bu alanda “Gelişmiş” ayar sekmesine basınız.
 • “Gelişmiş” sekmesinde yer alan pencereden “Sıfırla ve Temizle” seçeneğini işaretleyerek ilerleyiniz.
 • Son aşamada “Ayarları Orijinal Değerlere Geri Yükleme” tuşuna basarak mevcut tüm Google Chrome ayarlarınızı fabrika ayarlarına döndürünüz.

Yukarıda anlattığımız işlem aşamalarını takip ederek sadece bir dakika içerisinde medya oynatılamadı hatası dahil pek çok mevcut ya da olası hatadan kolayca kurtulabilirsiniz. Eyer bu aşamaları yaptığınız halde sorun hala çözülmemiş olursa Denetim Masasına girerek Google Chrome web tarayıcısını kaldırınız ve yeniden yükleyiniz. Medya Oynatılamadı Twitter & Google Chrome hatasıyla ya da benzer hatalarla karşılaştıysanız, çözüm yeterli olduysa ya da ek sorunlar çıktıysa yazımızdaki yorumlar alanından bizlere ulaşınız.

Medya Oynatılamadı Hatasının Sebebi Nedir?

 • Donanımınız yetersiz olabilir.
 • Yazılımınız yetersiz olabilir.
 • Yazılımınız güncel olmayabilir.
 • İşletim sisteminiz güncel olmayabilir.
 • Ekran kartınızın yazılımı güncel olmayabilir.
 • Chrome için çok fazla eklenti kurmuş olabilirsiniz, zararlı eklenti kurulumu yapmış olabilirsiniz.
 • Aynı anda çok fazla sekme açmış olabilir, açılan sekmelerde çok fazla video – görsel olabilir.

Medya Oynatılamadı Hatası Nasıl Çözüme Varır?

 • Tarayıcınızın mevcut ayarlarını sıfırlayabilir, orijinal – fabrika ayarlarına döndürebilir, gerek işletim sistemi gerek donanımınız için güncellemeleri yükleyebilir, tarayıcınızı kaldırıp yeniden kurabilirsiniz.

Medya Oynatılamadı Sorununun Kesin Çözümü Nedir?

 • Bilgisayarınıza format atabilir, bilgisayarınızın donanımına en uygun işletim sistemini kurarak işletim sistemine dair güncellemeleri yükleyebilir, donanımınıza dair tüm güncel driver (sürücüleri) yükleyebilirsiniz.
DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu