Seyahat

Mersin Kamp Alanları Ücretsiz – Ücretli 2022

Bildiğimiz üzere Koronavirüs ile mücadele ettiğimiz bir dönemdeyiz. Bu dönemde tatilciler içinde belli başlı yenilikler ortaya çıkmaya başladı. Bunlardan bir tanesi de çadır kampı. Aslında son yıllara gelinceye dekte popüler olmaya başlamıştı ancak şimdi sosyal mesafe kavramının hayatımıza girmesi ile birlikte daha bir rağbet görmeye başladı diyebiliriz.

Bunda tabi ki birinci etmen oteller gibi ortak kullanım alanlarının fazla olmaması ve sosyal mesafenin daha sağlıklı korunabiliyor olması gösterilebilir. Bizde bu yazımızda 2021 yılının yorucu ve stresli yaşamından kurtulmak isteyen tatilciler için Mersin çadır kampı alanları ücretsiz veya ücretli fark etmeksizin bir liste hazırladık. Bütçenize veya planlarına en uygun kamp alanlarını not alabilir Akdeniz’in güzide bir vilayeti olan Mersin’de huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz.

Pullu Camping 

pullu camping

Benim tatil yapacağım kamping alanı mutlaka deniz manzaralı olsun diyenlerdenseniz Pullu Camping tam size göre. 35 yıldır bu alanda hizmet veriyor olması da aslında ne kadar güvenilir ve tercih edilebilir bir yer olduğunun kanıtı olarak karşımıza çıkıyor.

Yaşlı ama gölgesi koyu olan çam ağaçlarının arasından denizi seyrederken tablonuzu Mamure Kalesi ile de güzelleştirebilirsiniz.

Pullu Camping kamp alanı birçok imkana sahip. Yeme içme ihtiyaçlarınızı kendiniz karşılamak istemiyorsanız içerisinde bulundurduğu işletmelerden farklı öğünler ve yemekler yiyebilirsiniz. Bunların yanında duş, çamaşırhane ve gazino gibi işletmeler sayesinden beklediğinizin çok üzerinde bir konfor seviyesinde tatilinizi yaşayabilirsiniz.

Talat Göktepe Kamp Alanı

talat göktepe kamp alanı

Mersin’in Erdemli ilçesinde bulunan Talat Göktepe Kamp Alanı yaz aylarında birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Büyük bir çamlık içerisinde kurulu olan çadır kamp alanı aynı zamanda mavi bayrak statüsünde bulunan bir sahile de komşudur.

Talat Göktepe Kamping Alanı imkanları açısından da oldukça tercih edilebilir bir alan. Bu imkanlar içerisinde en göze batanları ücretsiz duş, tuvalet ve elektrik diyebiliriz. Cüzi miktarda ücret ödeyerek buzdolabı da kiralayabilir geçirdiğiniz süre boyunca yanınızdaki besinlerin daha taze kalmasını sağlayabilirsiniz.

Akkum Gençlik Kampı

akkum gençlik kampı

Mersin’in Silifke ilçesinden bulunan Akkum Gençlik Kampı tam anlamıyla gençlere hizmet vermek adına hayata geçirilmiş harika bir tesis. Zaten bu alanda kamp yapabilmek içinde yaşınızın 13 ila 17 arasında olması gerekiyor.

Teknolojiden uzak, samimi ve saygı içerisinde sosyalleşmenin unutulduğu bugünlerde gençlerin böylesin aktiviteler yapması aslında sevindirici. Bu tarz bir camping alanı fikri de gerçekten bitmekte olan izcilik ve kampçılık kültürü için değerli.

Akkum çadır kampı alanı içerisinde birçok sosyal alanı da barındırıyor; futbol, basketbol, voleybol vb. spor dallarında vakit geçirebileceğiniz alanlar bunlardan sadece bir kaçı. Genç bir çadır kampı tutkunuysanız Akkum Gençlik Kampı sizler için biçilmiş kaftan.

Boğsak Kamping

boğsak camping

Yine Mersin’in Silifke ilçesinde bulunan Boğsak Çadır Kampı Alanı ailesiyle tatile çıkmayı sevenler için uygun bir yer. Ailenizle iş hayatının, şehir hayatının gürültülü temposundan çıkıp buraya gelebilir harika deniz manzarası karşısında unutulmaz mutluluklar yaşayabilirsiniz.

Boğsak camping alanına çadırınızla gelebileceğiniz gibi karavanınızla da gelebilirsiniz. Karavanlar için ayrılan özel bölümde de tatilinizi harika bir şekilde geçirip dilerseniz kıyıda bulunan teknelerle mavilikler içerisinde küçük bir serüvene çıkabilirsiniz.

Akçakıl Camping

akçakıl camping

Akçalık Camping adından da çağrışım yapılabileceği gibi beyaz çakıllarla kaplı bir sahile kurulu. Taşucu’na üç kilometre kadar uzaklıkta olan çadır kampı alanı üç farklı şekilde sizlere hizmet edebiliyor. Çadırınızla buraya gelip konaklayabildiğiniz gibi aynı zamanda karavanınızla da gelebilirsiniz. Veya günübirlik bir ziyaretçiyseniz, evinizi yanınızda taşımıyorsanız işletme içerisinde ki bungalov evlerden de faydalanabilirsiniz.

Kamp alanına kendi yeme içme ihtiyaçlarınızı getirebileceğiniz gibi içerisinde bulunan restorandan da faydalanabilirsiniz. Eşsiz Akdeniz manzarası karşısında balık ve ızgara çeşitlerinden oluşan harika bir öğün geçirmek tatilinizin en güzel parçası olabilir.

Mersin kamp alanları ücretsiz veya ücretli fark etmeksizin her anlamıyla tatilcilerin gözdesi. Özellikle yaz aylarında büyük ilgi gören kamping alanları bu ilgiyi de fazlasıyla hak ediyor diyebiliriz. Ailenizle normal hayatınızın temposundan biraz olsun uzaklaşmak ve huzurlu bir tatil geçirmek istiyorsanız hemen Mersin biletlerinizi alın ve yazımızdan faydalanarak yerleşeceğiniz kamp alanını seçin. Sonrasında ise bu güzel tatilin tadını tam anlamıyla çıkarın.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu