Sanat

The Witcher Dizisi İlk Bakış Ve İnceleme

Önce dünyayı kasıp kavuran kitaplarını okuduk sonrasında ise oyunlarını oynamaya başladık. The Witcher 1, The Witcher 2, The Witcher 3 Wild Hunt derken birden oyun grafiklerin artması ile aklımıza bir soru takıldı. Acaba böylesine fantastik bir dünya gerçek bir diziye veya filme uyarlansa nasıl olurdu? İşte yıllarca kitaplarını okuduğumuz sonralarında oyunlarını oynamak için bilgisayar başından kalkmayıp, yemek sofralarına inmediğimiz The Witcher dizi olarak karşımıza çıkıyor. Bizde bu ilk izlenim yazımızda sizlere The Witcher dizisi hakkında ve hikayenin geçtiği dünya hakkında bilgiler verip fragmanlardan yola çıkarak izlenimlerimizi anlatacağız. İyi okumalar.

the witcher oyuncular

The Witcher Kitapları

Witcher, ilk olarak hayatımızda matbaa kokulu kitaplar ile girdi. Fantastik bir dünyanın kahramanı olan Rivyalı Geralt üzerine kurulu olan hikaye bizleri eşsiz bir atmosferin içerisinde çekmeyi başardı. Tarz bakımından Yüzüklerin Efendisi serisini andırsa da tabi ki ne o kadar büyük bir satış rakamına ulaşabildi ne de onun kadar büyük bir sükse yapıldı The Witcher kitapları. Kitapların isimleri şöyle;

  • The Witcher Serisi- 1 Son Dilek
  • The Witcher Serisi- 2 Kader Kılıcı
  • The Witcher Serisi- 3 Elflerin Kanı
  • The Witcher Serisi- 4 Nefret Çağı
  • The Witcher Serisi- 5 Ateşle İmtihan

The Witcher Oyun Serisi

Kitap okumayı pek sevmeyen bir millet olarak aslında çoğumuz için bu fantastik dünyanın kapıları ilk The Witcher oyunu ile açıldı. Rivyalı Geralt’ı kontrol ettiğimiz karakter ile özdeşleştiğimiz ilk oyun olarak akıllara kazındı bile. İlk oyunu olan ve sadece The Witcher adını taşıyan oyun döneminin imkanları, oyun motorlarının gelişmişliği veya daha doğru bir tanımla gelişmemişliğine göre bize oldukça iyi bir oyun deneyimi sundu. Ardından serinin ikinci oyunu olan Assassins Of Kings geldi 2011 yılında. Arada küçük çerez oyunlarda çıkaran yapımcı firma asıl bombayı 2015 yılında patlattı ve akıllara kazınacak olan o oyun duyuruldu. Oyun serisi içerisinde belki de en etkileyicisi olan Wild Hunt’ın 2015 yılında piyasaya girmesi ile oyun dünyası için artık yeni bir dönem başlamış oluyordu. Tabi bizler içinde. 2015 yılının şartlarına göre bizlere öyle gösterişli grafikler, oynanış ve oyun içi manzaralar gösterdi ki ister istemez akıllara o soru geldi. The Witcher dizisi ne zaman çıkacak?

the witcher oyuncular

The Witcher Dizisi Ne Zaman Başlayacak?

Gel zaman git zaman artık sadece oyun yetmez oldu kullanıcılara. Oyuncular artık bu neredeyse sinema kalitesinde olan oyunun bir dizisi istemeye başlamıştı. Tabi böyle popüler kültürün isteklerini iyi bilen Netflix boş durur mu? Talebin yoğunluğunu gördü güzel bir dizi yapmak için kolları sıvadı. Yıllarca süren set, platform, senaryo, CAST çalışmalarının ardından sete çıkıldı ve yıllardır hayalini kurmuş olduğumuz The Witcher dizisi nihayet çekilmeye başlandı.

Netflix dizinin 20 Aralık’ta yayına sürüleceğini takipçilerine duyurdu. The Witcher dizisini izlemek için son haftaya girdik diyebiliriz.

The Witcher Dizisi İlk İzlenim

The Witcher dizisi konusu bakımından kitaplardan ve oyunlardan fazla kopmayacağa benziyor. Fragmanlardan anlaşılan yine Geralt karakteri üzerinden bu büyülü atmosferi yaşayacağız. Şu ana kadar yayınlanan fragman, teaser, karakter videolarına bakılacak olursa dev bir prodüksiyon ve çok başarılı bir dizi bizleri bekliyor. Henry Cavill, Geralt karakteri için adeta biçilmiş kaftan. Yüz hatları, mimikleri ve zaten burada konuşmaya bile gerek duymayacağımız oyunculuğu ile diziyi ve yaratılmış olan bu dünyayı sırtlayacağı aşikar.

Çekim teknikleri oldukça başarılı. Özellikle savaş ve dövüş sahneleri oldukça içerisine çekiyor insanı. En azından fragmandan edindiğimiz izlenimler bunlar. Kaldı ki böylesine büyük prodüksiyon harcanan bir dizide emin olun fragmanda çok az şey gösterilmiştir. Asıl hazine The Witcher dizisi ortaya çıkınca çıkacaktır.

the witcher izle

The Witcher Dizisi Oyuncular

Henry Cavill – Rivyalı Geralt

Freya Allan – Ciri

Anya Chalotra – Yennefer

Joey Batey – Jaskier

Anna Shaffer – Triss

Jodhi May – Queen Calanthe

Björn Hlynur haraldsson – Eist

Adam Levy – Mousescak

Millie Brady – Princess Renfri

Eamon Farren – Cahir

Lars Mikkelsen – Stregobor

Maciej Musial – Sir Lazio

The Witcher oyuncuları bu şekilde oluşuyor.

The Witcher dizisi birkaç gün sonra gösterime girecek. Bizde heyecanla bu bekleyişi sürdürüyoruz. Lakin Netflix dizilerinin bölüm süresi kısa ve sezonlar genelde 10 bölümden oluşuyor. Eğer sizde bana bir gün dayanmaz bu dizi, bana uzun süre sıkılmadan izleyebileceğim bir dizi lazım diyorsanız Bir Döneme Damgasını Vurmuş En İyi Yerli Diziler içeriğimizi ziyaret edebilir sizler için derlediğimiz yerli dizilerden bir tanesini seçerek kesinlikle izlenecek diziler listenize alabilirsiniz.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu