Seyahat

Kaputaş Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Yaz aylarının yaklaşması ile tatilciler şimdiden Kaputaş plajı nerede sorusunu sormaya başladı. Özellikle şehirlerimizin betonlaşması ve yüksek kulelerin yanına birde fabrikaların eklenmesi il bozuk bir havada yaşamaya başladık. Bu sebeple tatil ihtiyacı her geçen yıl artıyor.

 

İşte sizi tüm be yapaylıktan ve stresten kurtaracak olan bir yeri tarif etmeye çalışacağız. Burası Kaputaş Plajı. Akdeniz’in inci köşelerinden bir tanesi olan plaj nerede ve nasıl gidilir gelin hep birlikte öğrenelim.

 

kaputaş plajı giriş ücreti

Kaputaş Plajı Nerede?

Antalya’nın en batısında bulunan cennet ilçe Kaş ile Kaş’a bağlı Kalkan beldesi arasında yer alan Kaputaş Plajı muhteşem güzelliği ile her yıl binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Plaj düz kumsal değildir. Aslında çoğunluğunun çakıl olduğunu da söyleyebiliriz. Buna rağmen Türkiye’nin ve dünyanın en güzel koylarından bir tanesi olduğunu da ilave edelim.

 

Kaputaş Sahili aslında bu kadar ünlenirken bunda bulunduğu bölgenin de çok payı var. Özellikle Kaş ilçesinin son zamanlarda giderek artan bir popülerliği var. Kalkan ise yabancı tatilci konusunda giderek gelişmekte olan bir beldemiz. Denize nazır kurulan villaların sayısında her yıl onlarca artış olduğunu söyleyebiliriz. İnsanlar artık burada kalıcı olmak istiyor. Özellikle yabancı uyruklu ziyaretçilerin buranın güzelliğinden etkilenip yerler satın aldığı bilinmekte.

 

Kalkan’a 7 kilometre uzaklıkta bulunan plaj yerli ve yabancı her kesimden ziyaretçinin ilgisini çekiyor. Tabi Akdeniz’in deniz güzelliğini anlatmamıza gerek yok. Adeta Maldivler’de hissedeceğinizin teminatını şimdiden verebiliriz. Birde havanın yaz mevsiminde aşırı bunaltıcı olduğunu varsayarsak kendinizi Kaputaş’ın serin sularından çıkarmak istemeyebilirsiniz.

 

Kaputaş Plajı Nasıl Gidilir?

Kaş’a gelen birçok ziyaretçinin sorduğu ilk soru tabi ki “Kaputaş Plajı nasıl gidilir?” yönünde oluyor. Kaş’ın da büyük bir reklam yüzüdür diyebiliriz.

 

Plaja ulaşmak için iki yol var. Şahsi aracınız ile seyahat ediyorsanız Kaş – Kalkan istikametinde ki sahil yolunu takip etmeniz yeterli olacaktır. Akdeniz’in maviliğini karşınıza alarak Kalkan’a doğru aracınızı sürün. Zaten Yaz mevsiminde gidiyorsanız o dar yolun kenarlarına sıkışan arabalar sizi kilometrelerce önce karşılayacaktır.

 

Diğer türlü gitmek isterseniz de Kalkan’a belirli süreler ile sefer düzenleyen dolmuşları kullanabilirsiniz. Kaş Otogar dolmuşların şu anda kalkış yeri ancak yakın zamanda ilçe otogarı merkezin dışına taşınacağı için yeni yeri değişebilir. Bu bilgiyi de verdikten sonra işin biraz tavsiye kısmına geçelim.

 

kaputaş plajına nasıl gidilir

Tatil Önerileri

Kaputaş plajı kamp severlerin de uğrak noktalarından bir tanesidir. Eğer çadırınız sırtınızda bir gezginseniz burayı da tercih edebilirsiniz lakin küçük bir ekleme yapalım. Pek fazla gölge alan bulamayacağınız için günün neredeyse tamamını denizde veya denize yakın bir yerde geçirmek isteyebilirsiniz. Bu arada Kaş’a gelip farklı bir yerde camping yapmak isterseniz Kaş kamp alanları yazımızı okuyabilir bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Bir diğer söyleyebileceğimiz şey ise yanınıza yiyecek içecek almanız. Kaş ile Kalkan’ın tam arasında olduğu için yakın bir yerde büfe bulmakta zorlanabilirsiniz. Bu yüzden buraya gelirken içecek ve yiyeceğinizi yanınızda almanızda fayda var. Ve tabi ki Kaputaş plajı merdivenleri dik olduğu için inerken de çıkarken de dikkatli olmanızı öneririz. Tatiliniz zehir olsun istemeyiz sonuçta.

 

Bu yazımızda sizler için Kaputaş Plajı nerede ve nasıl gidilir sorularının cevaplarını vermeye çalıştık. Tatil planlarınızda bu yazımızın işinize yaracağını düşünüyorsanız arkadaşlarınız ile de paylaşmayı unutmayın. İyi tatiller, iyi eğlenceler.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu