EğlenceOyun

Call Of Duty Mobile İlk İzlenimler

Uzun zamandır mobil oyun tutkunları tarafından beklenilen Call Of Duty Mobile geçtiğimiz günlerde İOS ve Android işletim sistemlerinde indirilmeye açıldı. Bizde Call Of Duty Mobile İzlenimlerimizi bu yazıda derledik.

Call Of Duty Mobile Hakkında İlk İzlenimlerimiz

Öncelikle oyun yine bilgisayar oyunlarında olduğu gibi Activision tabanlı yayınlandı. Buradan bir kere tam not aldı çünkü bilgisayar versiyonlarını özellikle Modern Warfare serisini oynayanlar ne dediğimizi daha iyi anlayacaklar.

Call Of Duty Mobile

Oyun 1,1 GB boyutuna rağmen içerisinde bizlere oldukça fazla seçenek sunmuş. Modern Combat 5’e benzerliğini de belirtmeden geçemeyeceğim. Tabi sadece menü başlangıcı ve tema olarak söz ediyorum. Call Of Duty Mobile birazdan da bahsedeceğimiz gibi belki Modern Combat’tan beş on kat daha yüksek bir kaliteye sahip.

Call Of Duty Mobile Öncelikle sizi PUBG gibi direk bir haritanın ortasına atmak yerine belli bir seviyeye gelme zorunluluğu koşuyor. Tabi bunun içinde çok oyunculu 5’e 5 yapılan maçlara giriyorsanız. Sanırım oyunu tam çözmeniz için böyle bir şey yapılmış ki bence mantıklı. 7. Seviyeye geldiğinizde battle royale modu açılıyor ancak bence 5’e 5 yapılan maçlarda battle royale kadar zevkli. En azından silah bulmak için oraya buraya koşmak istemeyenler için kendi donattıkları silahları ile hemen çatışmaya girmek çok ideal. Call Of Duty Mobile’ın yapımcıları da sanırım böyle düşündüler.

Oyun benim cihazımda kasma yapmadı. “Huawei P30 Lite”. 3 GB RAM ve daha üzerinde olanlarda kesinlikle kasmadan oynanma imkanı verecektir. Call Of Duty Mobile’ın oyun optimizasyonu bana çok iyi geldi ki belirtmek isterim daha bu sürümün birçok güncellemesi olacak. Henüz daha yolun başındayız yani

Call Of Duty Mobile’de ki Silahlar Ve Ekipmanlar

Call Of Duty Mobile Battle Royale modunda birçok farklı silah bulabilir bunları birçok farklı ekipman ile donatabilirsiniz. 5’e 5 gireceğiniz maçlar için ise kazandığınız puanlar size yardımcı olacak çünkü tüm silahlar ve parçaları hazır halde gelmeyecek diğer tüm oyunlarda olduğu gibi.

Silah, Araba, Hareket Dinamikleri

Call Of Duty Mobile

Oldukça başarılı bir oyun motoru olduğunu söyleyebilirim. Bazı oyuncular için silah dinamikleri olmazsa olmazdır ki benim içinde öyle. Beni tatmin etti. O gerçekçi silah hissini bulabiliyorsunuz. Call Of Duty’nin bilgisayar oyunlarını oynayanlar oyunun zaten silah dinamiklerine ne kadar hakim olduğunu biliyorlardır. Bunu Call Of Duty Mobile sürümünde de olabildiğince başarılı bir şekilde yansıtmışlar. Şimdilik araçların grafikleri biraz düşük geldi bana, kullanışları da çok mükemmel değil ancak grafikler her güncelleme ile biraz daha yükselecektir.

 Call Of Duty Mobile Rekorla Başladı

Yayınlandığı günden sonra 33 ülkede en çok indirilenler arasında 1. Sıraya yerleşen Call Of Duty Mobile ilk bilgilere göre 2 günde 20 milyon indirme sayısına ulaştı. PUBG’yi tahtından eder mi bilinmez ancak oyun piyasasına çok hızlı bir giriş yaptığı aşikar.

PUBG mi Call Of Duty Mobile’mı?

Call Of Duty Mobile

Bu soru için çok erken olduğunu düşünüyorum aslında. PUBG uzun zaman önce piyasaya çıktı ve açıklarını hatalarını birçok güncelleme ile kapattı. Şu anda da en çok oynanan battle royal oyunları arasında. Call Of Duty Mobile ise yeni çıktı. Şu anda mukayese etmek tabi ki zor ama zaman içinde bir tanesi kesinlikle öne çıkacaktır. Ha şunu da söyleyeyim, Call Of Duty Mobile kesinlikle Apex Legends gibi yarıştan erken kopmayacak, kim bilir belki PUBG’nin tahtını elinden alacak oyun Call Of Duty Mobile’dır.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu