Yaşam

Bakımlı Bir Erkek Olmanın 5 Altın Kuralı

Erkekler genel olarak bakımlı kadınlardan hoşlanırken aynı durum kadınlar içinde geçerli. Sonuçta kimse kötü kokan, saçları yağlı veya tırnakları bakımsız olan birisi ile birlikte olmak istemez. Peki bir erkeğin bakımlı görünmesi için neler yapması gerekiyor? Sizi bakımlı bir erkek yapacak olan beş altın kuralı derledik.

1- Bakımlı Bir Vücut Olmazsa Olmazınız Olsun

En olmazsa olmaz madde vücudunuz, fit olup olmadığınız. Ne çok sıska olmalısınız ne de aşırı fazla kilonuz olmalı. Çok kaslı ve aşırı kaba bir görünüm için fitness salonlarına oldukça yüksek paralar yatırmanıza gerek yok. Bakımlı görünmenin birinci kuralı bedeninize bakmaktır ve sağlıklı, fit bir vücudu düzenli sporunuzu yapıp yeme içmenize azami dikkat göstererek sağlayabilirsiniz.

2- Diş Ve Ağız Bakımı

Karşı tarafın dikkatini en fazla vereceği yer, yüzünüz olacaktır. O yüzden gülümseniz çok önemli. Tabi güldüğünüzde sararan bir diş sırası görmek yerine beyaz parlak dişler ve parlayan bir gülüş görmek karşı tarafın sizin hakkında ki görüşlerini etkileyecektir. Bu yüzden diş bakımınız bu listede önemli bir yer tutuyor. Ayrıca uzun süre fırçalanmayan dişler çok fazla bakteriye ev sahipliği yapacağı için ağzınız kokması da karşı tarafın sizin üzerinizde olumsuz bir intiba bırakmasına sebep olacaktır. Bu yüzden ağız ve diş bakımınızı düzenli yapıp dişlerinizi düzenli olarak fırçalamanız gerekmektedir.

3- Yüz Bakımınıza Özen Gösterin

Üst madde de belirtildiği gibi karşınızdaki kişi ile iletişime geçerken sizin üzerinizde ilk göreceği yer yüzünüz olacaktır. Düzenli şekilde yüz bakımızı yapmanız önemli. Yüzünüzde düzensiz çıkan kılların, göz çevrenizin bakımını yapmayı ihmal etmeyin. Siyah noktalar yüzünüzdeki imaja zarar vereceği için düzenli aralıklar ile yüz maskesi yapın.

4- Saçlarınız Bakımlı Olsun

Saç bir bütünü oluşturan bu parçaların en önemlilerinden bir tanesi. Dağınık ve yağlı saçlar sizin üzerinizdeki bakımlı erkek imajını silip yerine büyük bir bakımsız imajı oluşturacaktır. İmajınızı sık sık değiştirmeyin. Ne yaptığını bilen iyi bir berberiniz olsun ve zorunlu halde olmadıkça berberinizi değiştirmeyin. Saçlarınızın düzenli aralıklar ile bakımını yaptırın ve yine düzenli aralıklar ile size en uygun olan doğru şampuan ile yıkayın.

5- Parfümünüz

Tüm bu maddeler görüntünüze bir düzenleme yapacakken son maddemiz olan parfüm bakımlı bir erkek olmanın imzası. Sokakta yürürken dahi sizin için önemli olan maddelerden bir tanesi imzanız haline getirebilmiş olduğunuz bir parfüm. Parfüm kullanmak için illa kötü kokmanıza gerek yok, doğal kokmak yerine güzel ve sade bir tat verecek koku sizi ikili ilişkilerinizde daima bir adım öne çıkaracaktır. Parfümü kullanırken farklı farklı parfümleri sıkmayın, bir önceki sıktığınız parfüm neyse yine aynısını kullanın giysinizde. Çünkü farklı kokular karışma yapabilir ve iki güzel koku bir araya gelip dayanılmaz kötü bir hale gelebilir.

Bakımlı olmanın tüm bu maddelerinin yanında birde görünmez madde var. Kendi bedeninizi mutlaka sevin. Sevmediğiniz bir şey ne yaparsanız yapın düzelmeyecektir.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu