Eğlence

Sinemada En Çok İzlenen Filmler 2022

2019 yılında ülkemizdeki sinemalarda birçok yerli ve yabancı film boy gösterdi. Kimisi gişe rekorlarını alt üst etti kimisi de bütçesini dahi karşılayamadan gösterimden alınıverdi. Bu yazımızda gişe rekorlarını kıran sinema filmlerine bakacağız. İşte 2019 yılında sinemada en çok izlenen filmler.

6- Captain Marvel

sinemada en çok izlenen filmler

Bu yılın en çok izlenen filmleri arasından altıncı Sırayı MARVEL evrenin sinema sektöründeki yeni üyesi Carol Denvers’in hikayesini izleyici karşısına çıkaran Captain Marvel aldı. Tüm dünya da olduğu gibi Türkiye’de de sinemaseverler tarafından yoğun bir ilgi gördü. Gerek üst düzey CGI efektleri, gerek aksiyon sahneleri ile sinema izleyicisini tatmin eden Captain Marvel, sinema filmleri arasında dünyada ve Türkiye’de en çok izlenen filmler arasında yer almayı başardı.

İzleyici Sayısı: 1 milyon 79 bin 931

Hasılat: 19 milyon 424 bin 345

5- Şampiyon

sampiyon filmi

Film izlenirken ağlanır mı? Diyenlerin bile gözünden bir damla yaş düşüren Şampiyon filmi efsane Jokey Halis Karataş ile atı Bold Pilot’ın serüvenini anlatıyor. Bu macera dolu serüvene Begüm Atman ile olan aşkı da katılınca uzun yıllar unutulmayacak bir filme dönüşen Şampiyon bu yıl Türkiye’de oldukça ses getirdi ve yılın en iyi filmleri arasında yerini aldı.

Film 7 Aralık 2018’de vizyona girmesine rağmen 2019 yılında çektiği izleyici sayısı ile en çok izlenen filmler listesine girmeyi başardı.

İzleyici Sayısı: 2 milyon 568 bin 572

Hasılat: 34 milyon 154 bin 594

4- Can Dostlar

sinemada en çok izlenen filmler

Güldüy Güldüy Show Çocuk ekibinin bir filmi olan Can Dostlar bu yıl sinemada en çok izlenen filmler arasında. Sömestr tatilinde vizyona girmesi ile de iyi bir zamanlama ve ivme yakalayan Can Dostlar ebeveynlerin çocukları için de gittiği bir film halini aldı ve oldukça başarılı bir izlenme sayısına ulaşarak en 2019 yılında Türkiye’de en çok izlenen filmler listesinin dördüncü basamağında yer aldı.

İzleyici Sayısı: 1 milyon 218 bin 809

Hasılat: 15 milyon 749 bin 173

3- Avengers: End Game

sinemada en çok izlenen filmler

2019 yılında ülkemizde en çok izlenen filmler listesinin zirvesine yaklaşırken ikinci sırayı yine bir MARVEL yapımı olan Avengers: End Game aldı.

Avengers serisinin son filmi olan End Game uzun bir süre beklendikten sonra sinema salonlarına hızlı bir giriş yaptı. Neredeyse tüm MARVEL evrenini görebileceğiniz End Game, özellikle sevilen karakterlerin MARVEL sektöründe ayrılacağının bilinmesi ile merak duygusunu en yukarılara çıkardı ve bunun sonucunda ülkemizde de olmak üzere tüm dünyada büyük bir izlenme sayısına ulaştı. Kimi yorumcularca Avatar’ın rekorunu geçeceği söylense de dünyada en çok izlenen film olma rekorunu elde edemedi ve ikincilik ile yetinmek zorunda kaldı. Türkiye’de de kaderi değişmedi ve şu anda son ayına girilen yılın en çok tercih edilen filmleri arasında üçüncü sırayı buldu.

İzlenme Sayısı: 2 milyon 480 bin 284

Hasılat: 44 milyon 824 bin 606

2- Organize İşler Sazan Sarmalı

organize işler sazan sarmali

İkinci sıranın sahibi Yılmaz Erdoğan’ın arabesk polisiyesi Organize İşler Sazan Sarmalı. Serinin ilk filmi 2005 yılında çıkmış ve oldukça beğenilmişti. Yılmaz Erdoğan serinin devam filmini çekmek için tam on dört yıl bekledi ve sonunda bombayı izleyicilerin kucağına bırakıverdi. Kıvanç Tatlıtuğ’un da Sarı Saruhan karakteri ile karşımıza çıktığı Organize İşler Sazan Sarmalı’nda Yılmaz Erdoğan birçok yeni öğrencisine de rol verdi. Organize İşler Sazan Sarmalı kısa sürede sinema salonlarında en çok izlenen filmler arasına girdi ancak daha sonra gösterimden kalkmadan Netflix platformuna satıldı ve bu durum uzun süre konuşuldu.

İzlenme Sayısı: 3 milyon 537 bin 429

Hasılat: 54 milyon 842 bin 530 TL

1- 7. Koğuştaki Mucize

sinemada en çok izlenen filmler

7. Koğuştaki Mucize sıkı yönetim döneminde idam cezasına mahkum edilen Memo ile kızı Ova’nın trajik hikayesini anlatıyor. Aras Bulut İynemli’nin unutulmazlar arasına girecek oyunculuğu ile taçlanan filmin kadrosunda İlker Aksum, Mesut Akusta, Deniz Baysal, Sarp Akkaya, Celile Toyon gibi başarılı oyuncular bulunuyor. Küçük Ova’ya hayat veren Nisa Sofiya Aksongur’da çok başarılı bir performans sergileyerek filmin 2019 yılında sinemada en çok izlenen filmler arasında birinci olmasını sağladı. Halen vizyonda olan 7. Koğuştaki Mucize Şahan Gökbakar imzalı Recep İvedik serisinin durumuna göre sinema filmleri arasında yılı zirvede veya ikinci sırada kapatabilir.

İzlenme Sayısı: 4 milyon 47 bin 286

Hasılat: 70 milyon 156 bin 403 TL

İzlenme sayıları ve hasılat rakımlarında https://boxofficeturkiye.com/ verileri esas alınmıştır.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu