BitkilerKelimeler

O ve Ö Harfi ile Başlayan Bitkiler Sebzeler Meyveler

O ve Ö harfi ile başlayan bitkiler listesini oluşturmamızda ki amaç hem bitkiler hakkında genel kültür olacak bilgiler vermek hem de isim şehir oyununda size yardım etmek. İtiraf edin sizde bu oyunda rakiplerinizi elemek için internet yardımı alanlardan bir tanesisiniz. Yoksa burada olmazdınız öyle değil mi? Merak etmeyin diğer oyunculara bundan kesinlikle bahsetmeyeceğiz. Hemen Ö harfi ile bitki bulun ve tablonuza yazın.

Genel kültür bilgisi açısından gelen ziyaretçilerimiz için de oldukça renkli bir içerik oluşturmaya çalıştık. Bitkilerin yanlarına kısa kısa bilgiler vererek eğlenceli bir şekilde bilgi ufkunuzu genişletebilirsiniz.

O ve Ö harfi ile bitki, O ve Ö harfi ile sebze, O ve Ö harfi ile meyve isimleri;

Baş harfi O ve Ö ile başlayan bitki, sebze ve meyvelerin listesini aşağıda detaylı şekilde bulabilirsiniz.

O ve Ö ile Bitki,  Sebze ve Meyve İsimleri

Okaliptus Meyvesi: Çoğumuz bazen adını duymuş olsak da eminim daha görmemişizdir veya görsek seçemeyiz. Doğa da 600’e yaklaşık türü bulunarak bu alanda önde gelen bitkilerden bir tanesidir.

Ovaz: Muşmula benzeri bir yapıya sahiptir ve onun gibi meyveler veriri. Dışı sarımsı eriğe ve muşmulaya benzeyen bu meyveler ince dallar ile birbirine kenetlenir.

Ökse Otu: Asalak bir bitki türü olan ökse otu genellikle Avrupa ve Güney Asya bölgelerinde yetişir. Gevele ve güvelek gibi başka isimleri de bilinir. Yapraklarını her mevsim koruyabilen ender bitkilerdendir. Ağaçlar ve kabukları doğal yaşam alanlarıdır.

 

Ö harfi ile başlayan bitkiler listesi yaptık ve hepsi hakkında kısa kısa bilgiler verdik. Umarım işinize yarayacak şeyler öğrenebilmişsinizdir.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu