Seyahat

Kuşadası Kamp Alanları Ücretsiz- Ücretli 2022

Sizin de artık göğü delen yüksek binaların, egzozundan zehir savuran arabaların arasından kurtulma vaktiniz gelmedi mi?  Soruya cevabı evet olanlar için Kuşadası kamp alanlarından en güzel sekiz tanesini detaylı bir şekilde inceledik.

Yazımıza geçmeden önce Kuşadası hakkında biraz bilgi vermek istiyorum. Kuşadası Aydın’ın denize nazır ilçelerinden bir tanesidir. İnanılmaz doğal güzellikleri sayesinde ülkemizdeki tatilcilerin gönlünde taht kuran yerlerden bir tanesidir. Aynı zamanda diğer önemli tatil merkezleri olan Çeşme, Bodrum, Marmaris gibi beldelere yakın olmasında önemli bir faktör tabi ki. Kuşadası çoğu kıyı beldesinde olduğu gibi Kış aylarında kendi yağında kavrulan Yaz aylarında ise büyük bir tatilci akınına uğrayan beldelerimizden. Fakat bunu şöyle algılamayın, biz zaten kafa dinlemeye geliyoruz. O yüzden çadır kampı yapmak için geliyoruz, kalabalıksa ne anlamı var demeyin çünkü Kuşadası kamp alanları ücretsiz bir şekilde öyle güzel ve sakin yerlere kurulmuş ki gözlerinize inanamayacaksınız. Doğanın ve sakinliğinin tadını yaşamak isteyenler için kesinlikle birebir bir kamp beldesi.

Önder Camping

Kuşadası sınırları içerisine girer girmez her hangi birisine çadır kampı yapmak istiyorum nerede konaklayabilirim diye sorarsınız size ilk göstereceği yer Önder Camping olacaktır. Şehrin merkezinde bulunması sayesinde hem doğanın tüm nimetlerinden faydalanabiliyorsunuz hem de şehir ile bağlantınızı da koparmamış oluyorsunuz. Şehir demişsek de yanlış anlamayın Kuşadası tam bir tatil beldesidir. Aynı zamanda kamping alanının duş, tuvalet, yemek ve internet gibi hizmetleri de bulunuyor. Kısacası şehir hayatını doğa ile bütünleştirerek sizlere sunuyor ve ortaya ömür boyu yaşanılabilecek bir atmosfer oluşuyor.

Dilek Yarımadası Kamp Alanı

Kuşadası yaz aylarında oldukça ziyaretçi çeken bir tatil beldesidir. Denizi, havası, doğası ile insanı kendine adeta hayran bıraktıran bu şirin kentte çadır kampı kurabileceğiniz bir diğer alan Büyük Menderes Deltası Milli Parkı’nın hemen kenarında bulunan Dilek Yarımadası Kamp Alanı’dır. Doğa yürüyüşü ile gününüzü geçirip denize karşı kurduğunuz çadırda manzaranın keyfini sürebileceğiniz mükemmel bir akustik yaratıyor burası. Kamp alanına karavanla da gelebilir veya bungalovlarda konaklamayı da tercih edebilirsiniz.

Yat Camping

Şehrin merkezinde konumlanan bir diğer çadır kampı alanı da Yat Camping. Önder Camping için söylediğim şeylerin çoğu burası içinde geçerli aslında. Özellikle yaz aylarında ben gece hayatının içinde olmalıyım diyenler için eğlence mekanlarına yakın olması kamp alanını bir sıfır öne geçiriyor. Bu kamping alanına çadırınızla gelip düzeninizi kurabileceğiniz gibi karavanınızla da gelebilirsiniz. Kamp alanının aynı zamanda internet ve yüzme havuzu gibi ücretsiz hizmetleri de bulunuyor. Lakin Kuşadası’nda tatil yapıyorsanız her halde havuz yerine o engin mavilikleri tercih edersiniz. Bunu içinde kamp alanının yakının da bulunan halk plajı sizleri bekliyor. Yat Camping’i de listeye aldığımızda göre sıradaki kamp alanımıza geçelim.

kuş adası kamp alanları ücretsiz

Lazoğlu Camping

Şehrin merkezinden hemen hemen on beş dakika uzaklıkta bulunan Lazoğlu Camping, Güzelçamlı Milli Parkının hemen yanı başında konumlanmakta. Çadır kampı seçiminizde burayı seçmeniz için size birçok neden sayabiliriz. Mesela onlardan bir tanesi deniz kenarında bulunan restoranlar. Türkiye’nin başka hiçbir yerinde bu manzara ile bu tada erişemeyeceğinizi söyleyebiliriz. Bunun yanında kamp alanında ateş yakılmasının yasak olduğunu söylemekte fayda var. Son yıllarda kendini birçok noktada gösteren orman yangınlarını düşününce ve her ne kadar bazen toplumuzda halen düşünce bazında geri kalmış insanlar olduğunu varsayarsak yerinde bir karar gibi duruyor. Tabi isteyenler kamp alanı içerisinde mangal kiralayabilmekte. Lazoğlu camping alanı tatilini Kuşadası’nda geçirmek isteyenler için güzel bir seçenek olabilir.

Dereli Kamping Kamp Alanı

Şehrin gürültüsünden uzak sessiz ve sakin bir tatil geçirmek isteyenler için adeta ben buradayım diyen bir kamp alanına geldi sıra; Dereli Kamping kamp alanı. Güneş, deniz ve kum üçlü saç ayağını burada en güzel şekilde görebilirsiniz Ege’nin maviliklerinin bir sevgilinin saçını okşar gibi okşadığı sahili görür görmez buraya tutulacağınızın garantisini verebiliriz. Aynı zamanda kamp alanına çadır haricinde karavan ile de gelip tatilinizi o şekilde de geçirebilirsiniz. Çadır veya karavanla gelmeyen ziyaretçiler için ise otel odası hizmeti sunuluyor. Sizi hiçbir şekilde pişman etmemek için tüm imkanlar seferber edilmiş adeta. Kamp alanında tuvalet, duş ve elektrik gibi imkanlar bulunurken yiyecek ve içeceklerinizi kendiniz götürmeniz sizin işçin daha iyi bir ortam sağlayacaktır.

önder kamp alanları

Mürsel Kamping Kamp Alanı

Ben kamp yapacağım yerde çocuk sesi duymak istemiyorum, tamamen sessizliği ve dinginliği yaşamak istiyorum diyenlerdenseniz Mürsel Kamping Alanı tam size göre. Çünkü buraya 10 yaşından küçük çocuklar alınmıyor. Genelde gençlerin uğrak mekanı olduğunu söyleyebiliriz. Burada önemli bir detay diğer birkaç işletmede olduğundan farklı bir şekilde burada kamp malzemesi tedarik edilemiyor. Yani çadırınızla veya karavanınızla gelmek zorundasınız. Bunun yanında kendi malzemeleriniz olarak kamp ocağı ve minimal boyutta bir ısıtıcı alana kabul edilebiliyor. Semaver, mangal gibi faaliyetler için ise şimdilik uygun görünmeyen kamp alanının; duş, tuvalet, otopark, elektrik istasyonlar  ve wifi ağı mevcut bulunmaktadır. Neredeyse her şeyin sizin konforunuz için dizayn edildiği Mürsel Kamping kamp alanı yılın en güzel zamanlarını Ege’nin eşsiz doğasında geçirmek isteyenler açmış kollarını bekliyor.

Bu yazımızda tatilini Ege’nin incisi Kuşadası’nda geçirmek isteyenler için Kuşadası kamp alanları listelemesi yaptık. Seyahat defterinizde eğer burası yazılıysa ve doğayla iç içe bir çadır kampı serüveni yaşamadan tatilinizi bitirmek istemiyorsanız yukarıdaki listeden her hangi bir camping alanını seçebilir tatilininiz tadını çıkarabilirsiniz.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu