Seyahat

Çeşme Kamp Alanları Ücretsiz- Ücretli 2022

Çeşme deyince aklınıza ilk olarak magazin haberlerinin etkisi ünlü ve insan izdihamının yaşandığı kalabalık bir kent gelebilir. Çeşme kamp alanları sayesinde bu kalabalıktan sıyrılıp doğanın tadını huzurlu ve sakin bir şekilde çıkarabilirsiniz. Bizde tam bunu düşünerek siz kamp severler için iyi kamping alanlarını bir araya getirdik.

Şehirler günümüzde fabrikalaşmanın yayılması ile tabiri caiz ise bir toz bulutu altında hapsoldu. Özellikle İstanbul, Bursa, Sakarya gibi sanayi kentlerinde hava kirliliği her geçen yıl artış gösteriyor. Bununla birlikte bu kentlerin nüfusları göçler ile giderek artışta gösteriyor. İşin açığı eski zarafetini ve sakinliğini kaybeden kentlerde iş gereği kalanlar son yıllarda yeni bir aktivite geliştirdi. Aslında oldukça eski bir aktivite lakin şehirlerimiziz gürültülü hale gelmesi ile bizde üç beş yıldır popülerliğini arttırıyor. Bu aktivitenin adı kamping, çadır kampı vs. denebilir. Küçük bir evi sırtınıza alıp farklı dünyaları, galaksileri gezdiğinizi hayal edin. Çünkü öyle bir ülkede yaşıyoruz ki her köşesi ayrı bir dünyanın cenneti adeta. Bizde yorucu şehir hayatından bunalıp kendisini doğanın içtenliğine bırakmak isteyenler için Çeşme kamping alanlarını listeledik. İşte seyahat rotanızı oluştururken size rehber olabilecek yazımız.

1- Gerence Koyu Kamp Yeri

Bir yer hayal edin. Tatil kasabalarından uzak, şehrin gittikçe kirlenen havasından eser yok, gürültü deseniz çok uzak yerlerde kalmış. Doğa ile siz. Baş başa tatilin keyfini sürüyorsunuz. Hayali bile çok güzel değil mi? O zaman bu hayali gerçeğe dönüştürmek zamanı gelmedi mi sizce de? İşte Gerence Körfezi’nde bulunan bu kamp alanı sizin hayallerinize ev sahipliği yapabilecek derecede güzel. Çadırınızı istediğiniz bir alana atıp kendinizi engin maviliklere bırakabilir, doğa yürüyüşü yaparak tabiatın soluğunu içinize çekebilirsiniz. Bölgeye en yakın yerleşim yeri 7-8 kilometre uzaklıkta olduğu için erzakınızı yanınızda götürmenizde fayda var. Ha bu arada alanda muhteşem fotoğraf kareleri yakalayabileceğinizi de belirtelim. Fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayın.

2- Alaçatı Kamp Alanı

Çeşme bilindiği üzere yaz aylarında epey kalabalık olmaktadır. Özellikle mükemmel bir sahil şeridine sahip olması ve denizinin güzelliği ile tatil döneminde oldukça kalabalık bir ziyaretçi topluluğuna ev sahipliği yapmaktadır. Bu yüzden bazen sakin bir camping alanı bulmakta zorluk çekebilirsiniz. İşte Alaçatı Kamp Alanları size bu zor bulunan sakinliği ve huzuru vaat ediyor. Aynı zamanda kamp alanı içerisinde WC ve duş imkanı da bulunuyor. Karavan ile gelen tatilciler için park alanları ve üç öğün yemek bulabileceğiniz bir tesiste kamp alanının içerisinde mevcut.

ücretsiz kamp alanları çeşme

3- Delikli Koy Kamp Alanı

İzmir merkezden araba ile yaklaşıl iki üç saat süren Delikli Koy Türkiye’ni saklı kalmış cennet bahçelerinden bir tanesi. Beyazın en güzel tonundaki kayalıklar ile Çeşme’nin mükemmel denizinin maviliği size ünlü ressamların eserlerinde bile bulamayacağınız bir güzellik sunuyor. Buraya geldiğinizde çadır kampı yapmak isterseniz deniz kenarına çadırınızı kurabileceğiniz gibi sahilin üst tarafına yerleşip denizi uzaktan seyretmeyi de tercih edebilirsiniz. Buranın bir diğer güzel yanı ise içerisinde her hangi bir tesisin olmaması. Belki WC ve duş imkanı olmaması açısından biraz olumsuz görünebilir ancak bu kamping alanında ne gürültülü bir müzik duyacaksınız ne de baş ağrısı yaratacak bir kalabalık. İnsanların gürültüsünden, şehrin kalabalığından kurtulmak isteyenler için adeta bir biçilmiş kaftan olan Delikli Koy Kamp Alanı sizleri bekliyor.

4- Pırlanta Plajı Kamping Alanı

Pırlanta Plajı ismini nereden alıyor hiç merak ettiniz mi? Şöyle diyelim o zaman; parmağınızdaki yüzüğün üzerindeki pırlanta nasıl ışıl ışıl parlıyorsa bu plajdaki kumlarda aynen öyle parlıyor. Neredeyse iki yüz metreye kadar sığ olan deniz çarşaf gibi önünüzde uzanırken ormanın içinde kurulu olan çadırınızdan koşup kendinizi bu serinliğe teslim edebilirsiniz. Pırlanta Plajı Kamp Alanı Çeşme merkeze yaklaşık 10 kilometre uzaklıktadır. Dilerseniz yanınızda yiyecek içeceklerinizi getirebilirsiniz lakin merak etmeyin alanın içerisinde bulunan tesisten bunları sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda küçük ücretler karşılığı duş ve WC ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz yerlerde burada mevcut.

5- Ilıca Tanay Orman Kamp Alanı

Doğa, deniz, sahil ve denizin kıyıya vurması ile oluşan o muhteşem akustik. Tanay Tabiat Parkı’nda karşılaşabileceğiniz güzelliklerden kısa bir özet geçtik. Dilerseniz biraz detaylandıralım. Doğa fotoğrafçılarının uğrak mekanlarından bir tanesi olan kamp alanına gelirken yanınızda fotoğraf makinenizi getirmeyi unutmayın. Muhteşem doğa manzaraları yakalayıp tatilinizden bir hatıra olarak saklayabilirsiniz. Ve tabi bunun yanında doğa yürüyüşü yapmayı sevenler içinde oldukça ideal bir camping alanı. Sık ağaçlı bir ormana sahip olmasıyla yazın sıcağından kurtulup çadırınızı gölge bir yere kurabilir ardından doğanın huzur veren sesine kapılıp uzun bir süre tatilinizi burada geçirebilirsiniz. İmkanları ise dört dörtlük; duş ve WC, otopark, telefon, yiyecek içecek ihtiyacını giderebileceğiniz alanlar kamp alanının içerisinde mevcut.

alaçatı kamp alanları

6- Ilıca Plajı Kamp Yeri

İzmir merkeze yaklaşık olarak 85 kilometre uzaklıkta bulunan Ilıca Plajı Çeşme’ye 4 kilometre uzaklıktadır. Kilometrelerce uzunluğu olan Ilıca Halk Plajı girişi ücretsizdir. İstediğiniz bir zamanda çadırınızı sırtınıza alıp buraya gelebilir, çadır kampı yaparken aynı zamanda denize girmenin de tadını çıkarabilirsiniz. Plaja yakın alanlarda birçok tesis bulunuyor. Belli bir ücret karşılığı duş ve tuvalet ihtiyaçlarınızı buralardan giderebilirsiniz. Yiyecek içecek temin eden tesislerde var ancak erzakınızı gelirken yanınızda getirmeniz daha sağlıklı olacaktır. Malzemelerinizi tamamlayıp çadırınızı kurduğunuza göre Ilıca Plajı’nın tadını çıkarabilirsiniz.

Tatil her şeyden önce şehrin hareketli ve yorucu ortamından uzaklaşmak için yapıldığı için size verebileceğimiz en önemli tavsiyesi işlerinizi ve streslerinizi yanınıza almamanız. Hani evden çıkınca acaba ne unuttum dersiniz ya, aklınıza sürekli bir şeyler gelir. Belki de gerçekten bir şeyler unutursunuz. İşte o gerçekten unuttuğunuz şeylerden bir tanesi stresleriniz ve sizi yoran şeyler olsun. Kapıyı onların üzerine kilitleyin ve sizi aşağıya çekmemeye ikna olana kadar onu oraya hapsedin. Stresiniz evde bir başına otururken siz tek başınıza, ailenizle veya sevdikleriniz ile tatilinizin keyfini çıkarın. Bu tatili de Çeşme’de gerçekleştirmek isterseniz Çeşme kamp alanları ücretsiz olanlardan veya ücretli olanlardan bir tanesini seçip doğayla iç içe huzurlu bir serüven yaşayabilirsiniz.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu