Seyahat

Kemer Kamp Alanları Ücretsiz- Ücretli 2022

Antalya Kemer kamp alanları yazımıza geçmeden önce sizlere biraz Kemer’den bahsetmek istiyorum. Lise yıllarının tamamını burada geçirmiş birisi olarak söyleyebilirim ki muazzam bir yer. Batı Torosların çevrelediği Kemer adeta büyük ve kudretli çam ağaçları ile naif Akdeniz sularının arasında sıkışmış kalmış bir belde.

Aslında uzaktan bakılınca gözünüze ilk olarak devasa oteller çarpabilir. Otelcilik anlamında yüksek bir gelişmişlik seviyesine sahip olan Kemer’in bir diğer özelliği de bunu doğasını bozmadan yapabilmesi. Birde ne kadar heybetli olurlarsa olsun muhteşem bir mimariye sahip olmaları kente ayrı bir hava katıyor. Tabi sadece otelleri de değil, sahilleri, çam ağaçlarının süslediği oksijen deposu ormanları, Kuzeyinde teleferikle çıkılabilen Tahtalı Dağı, Çıralı’da bulunan yanar taşlar, Göynük Kanyonu ve tabiat parkı ile size küçük bir hareket alanı içerisinde dünyanın tüm nimetlerini sunuyor.

Eğer sizde bu güzellikleri görmek istiyorsanız ve çadır kampı tutkunuysanız bu yazı tam size göre. Şehirlerin gürültülü kalabalığından kurtulup kendinizi birkaç günlüğüne de olsa Akdeniz’in sakinliğine bırakmak istiyorsanız Kemer kamp alanları ücretsiz ve ücretli bir şekilde karışık olarak derlediğimiz alanlardan bir tanesini seçebilir tatilinizi bu cennet misali belde de geçirebilirsiniz.

Kemer Ücretsiz Kamp Alanları

Kemer başlı başına bir doğa harikasıdır. Bu sebeple de Akdeniz üzerinde bir tatil düşünen tatilcilerin de uğrak mekanlarından birisidir. Son zamanlarda çadır kampı tutkunlarının sayısı ise bir hayli artış göstermiş bununla birlikte eşsiz kamp alanlarının değeri de birkaç kat daha artmıştır. İşte kemer ücretsiz kamp alanlarından bazıları.

kemer ücretsiz kamp alanları

Kındıl Çeşme Sahili Kamp Alanı

Hani bazı filmler vardır. Geçmişte yaşanan mistik olaylara ev sahipliği yapmış bir kent veya bir köşke ziyarete giden tatilcilerin başına türlü olaylar gelir. Bugüne kadar kimsenin başına bir şey gelmemiş olsa dahi mistik hikayelere ev sahipliği beldelerden bir tanesi de Kındıl. Rivayete göre ismini Kındıl Dede adında önemli bir tarihi şahsiyetten alan yerleşke, gizemli olayları ile ünlenmiş bir yer. Tabi ki çoğu sadece dilde türeme hikayeler. Burayı sadece mistik olaylar ile özdeşleştirmek olmaz. Eşsiz bir manzarası ve inanılmaz çeşitlilikte bir bitki örtüsüne sahip. Adeta doğal bir botanik parkı.

Yabancı ve yerli birçok tatilcinin uğrak mekanı olan Kındıl Çeşme Sahili Kamp Alanı içerisinde WC, banyo gibi temel ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz alanlar ve kamp malzemesi, yiyecek temin edebileceğiniz işletmelerde mevcut.

Yapabileceğiniz aktiviteler ise neredeyse sınırsız. Uzun mu uzun bir sahilin kıyısında olduğu için gün yeni yeni uyanırken o nemli sahil kumlarının üzerinde koşu sporunuzu yapabilirsiniz. Veya tüm heybeti ile arkanızda duran Torosların yamaçlarında trekking yapabilir doğanın tam olarak içine dalabilirsiniz. Her şeyi ile tercih edebileceğiniz bir kamp alanı, listenize almanızda fayda var.

Çamyuva Sahili Kamp Alanı

Kemer’in sahillerinin güzelliğinden açıklama kısmında bahsetmiştik. Çamyuva Sahili’de onlardan bir tanesi. Hem Kemer merkeze uzak olmaması hem de sakinliği ve doğa ile iç içe olması sayesinde dört dörtlük bir camping alanı. Bununla birlikte adeta bir milli park içerisindeymiş gibi hissedeceğiniz aktivitelerde gerçekleştirebilirsiniz.

Hemen yanı başındaki antik kalıntıları inceleyip tarihte bir yolculuğa çıkabilir, masmavi denizin tadını çıkarabilir veya çam ağaçlarının gölgesinde mangal yapabilirsiniz. Çamyuva Sahili kamp alanı içerisinde ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz yerler yok ancak yerleşime yakın olması size bir avantaj sağlıyor. Tabi işletmelerin olmaması alanın da olabildiğince temiz kalmasını sağlıyor. Ailenizle veya sevdiklerinizle çadır kampı yapmak istiyorsanız kesinlikle tercih edebileceğiniz alanlardan bir tanesi. Listenize burayı da almışsanız bir sonraki ücretsiz kamp alanımıza geçelim.

göynük kamp alanları

Phaselis Kamp Alanı

Antalya ve çevresi bilindiği üzere adeta yaşayan bir müze. Hatta rivayet odur ki Antalya’da neredeyse tamamında yer altında bir şehir daha var. Likya Uygarlığı balta olmak üzere Roma ve Yunan Uygarlıklarına ve çok daha fazlasına ev sahipliği yapan bu topraklar türlü antik kalıntılara ve tarihi güzelliklere sahip. Onlardan en güzellerinin olduğu mekanlardan bir tanesi de Kemer Tekirova beldesinde bulunan Phaselis.

Bu bölge yıl içerisinde özellikle yaz aylarında büyük bir ziyaretçi akınına uğramaktadır. Phaselis kamp alanı ise çoğu özelliği ile Türkiye’nin hatta dünyanın sayılı kamp alanlarından gösteriliyor. Dediğimiz gibi tarihi yapıların eşsiz bir doku kattığı bölge de eşsiz bir şekilde bekleyen üç tane de koy bulunuyor. Açıkçası burada dört saç ayağı var. Phaselis’in antik kalıntıları, muhteşem güzellikte üç adeta koy, yemyeşil ormanlar ve masmavi deniz. İşte bu dörtlü saç ayağının üzerinde bulabileceğiniz en iyi kamp alanını buluyorsunuz. Sevdiklerinizle mutlu ve sakin bir camping geçirmek istiyorsanız burayı da listenize almanızda fayda var.

Bu yazımızda şehirlere hükmeden betonların esaretinden kurtulup, kendini doğanın huzuruna bırakmak isteyenler için Kemer kamp alanlarını inceledik ve listeledik. Hızlı nüfus artışı, sanayileşme ve çarpık yapılaşma kentlerin resmini her geçen gün bozarken yeşilin ve mavinin en güzel tonlarında bir tatil yaşamayı tabi ki herkes ister. Kemer de bu tatil ihtiyacınızı giderebileceğiniz doğa harikası yerlerden bir tanesi. Batı Torosların Akdeniz’e sıkıştırdığı bu cennet bölgede yapabilecekleriniz ise sadece camping veya trekking ile sınırlı değil. Bu yazımızı daha da uzatıp amacından çıkarmamak için başka bir içeriğimiz olan Kemer nerede? Nasıl gidilir? Kemer gezilecek yerler yazımızda Kemer’in tarihi ve doğal güzelliklerini inceledik. Sizlere adeta bir seyahat defteri olacak olan yazımızı okuyabilir, belde de çadır kampı yaparken aynı zamanda da birçok güzelliği keşfedebilirsiniz.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu