instagram

Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

Günümüz sosyal medya kullanımı oldukça fazladır. Bu medyalardan en çok kullanılanı tabi ki ınstagram. İnstagram video indirme konusunda da pek çok insan sıkıntıya giriyor. Mesele bir elinizde kahveniz bir elinizde telefonunuz ana sayfanızda geziniyorsunuz veya daha farklı öğeleri görmek için keşfede girdiniz. Ve karşınıza sizi çok eğlendiren bir video çıktı. Ancak uygulama içerisinde bu videoyu indirecek bir eklenti veya uzantı şimdilik bulunmuyor.

Bu sebeple Instagram video nasıl indirilir sorusunun cevabını harici servis ve uygulamalarda aramalısınız. Lakin günümüzde kullanışlı kullanışsız pek çok video indirme programı var. Ve bu programları veya servisleri deneyimlemeden bir sonuca varmak mümkün olmuyor. Bizde sizler için en güvenilir ve kullanışlı video indirme programlarını derledik. Her birini deneyimledik ve işte sizlere şu sonuçları çıkardık.

Dünyanın en büyük sosyal medya uygulamalarından birisi de şüphesiz instagram olduğunu söyleyebiliriz. İnstagram gün geçtikçe büyümeye ve onlarca milyon kullanıcısını arttırmaya devam ediyor. Bu metnimizde sizlere instagram video nasıl indirilir ve instagramdan programsız video indirme gibi konular hakkında bilgi vereceğiz. Bu sayede İnstagramdan video indirmek istediğiniz anda dilediğiniz gibi sorunsuz indirme işlemini gerçekleştirebileceksiniz.

Instagramdan Programsız Nasıl Video İndirilir?

Instagramdan her gün milyonlarca video indiriliyor. Ancak indirilen videoların büyük bir kısmı HD özelliklere sahip olmayan oldukça düşük kalitede olan videolar. Biraz sonra sizlerle paylaşacağımız instagram video indime robotu sayesinde; HD videoyu programa ihtiyaç duymadan indirebileceksiniz. İlk olarak yapmanız gereken detayları şu şekilde listeleyelim;

  • Instagrama Giriş Yapın

İlk olarak instagramdan video indirmek için instagrama giriş yapmanız gerekiyor. Instagrama yapacağınız girişlerin Bilgisayar üzerinden olması sizlere kolaylık sağlayacaktır. Mobil üzerinden de giriş yaparsanız; tarayıcı üzerinden ( choreme ) üzerinden giriş yaparsanız kolaylık sağlanacaktır.

  • Bağlantıyı Kopyalayın

Bağlantıyı kopyalamak; videonuzun hangi adreste olduğunu belirlemek ve robota  ‘’ o adresteki videoyu indir ‘’ komutunu vermemiz için oldukça önemli. Bu aşamayı şu şekilde yapacaksınız; Instagram’da hangi videoyu indirmek istiyorsanız o videoya girin. Videoya girdiğiniz sağ üst kısımda üç nokta olacaktır. Yan, yana olan üç noktaya tıklayın, karşınıza çeşitli seçenekler çıkacaktır. Çıkan seçenekler arasında ‘’Bağlantıyı kopyala ‘’ sekmesine tıklayın. Buraya tıklamanız ile birlikte; indirmek istediğiniz videonun adresini almış olursunuz. Alacağınız bu adresi robota paylaştığınız da robot bu videoyu hızla indirecektir.

  • Instagram Videosunu İndireceğiniz Adrese Gidin
instagram video nasıl indirilir

Bu aşamada videomuzu indirmemiz için temel bir site olan; instatakipci sitesine gireceğiz. Gireceğimiz sitede bulunan ‘’ instagram video indir ‘’ alanına gireceğiz. İlk olarak ‘’ instagram Video İndir ‘’ sekmesinde bulunan araca kopyaladığımız video adresini yapıştıracağız. Kısma ‘’ yapıştır ‘’ yaparak; ‘’ video indir ‘’ tuşuna basmanız gerekiyor. Ardından karşınıza çıkan ‘’ bot doğrulama ‘’ sorularından sonra videonuzu indirebilirsiniz.

İnstatakipci Instagram video indirme aracına gitmek için; https://www.instatakipci.com/instagram-video-indir

Güvenli Video İndirin!

Instagramdan güvenli video indirmek oldukça önemlidir. Bu yüzden her siteden video indirerek güvenliğinizi tehlikeye atmamalısınız. Yapmanız gereken noktaları sizlere kısaca bahsedelim;

  • İnstatakipci.com adresinden indirme işlemini yapın.
  • Her site üzerinden indirme işlemi gerçekleştirmeyin.
  • Şifrenizi ve kullanıcı bilgilerinizi sitelerle paylaşmayın.

Bu işlemleri gerçekleştirerek güvenli instagram video indirme işlemlerini yapabilirsiniz. Üstelik herhangi bir ücret ödemeden tamamen ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıdan platformumuz üzerinden donmadan, hızlı ve sorunsuz video indirme işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkündür. Web adresimiz üzerinden sadece ‘’ instagram video indir ‘’ seçeneği dışında çeşitli instagram hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Daha fazla detay için bizleri takip etmeye devam edin.

Yazımızın sonuna geldik. Tabi ki belirtmeliyiz ki bu listede ki uygulamalar veya servisler bizim deneme zamanımızda çalışıyordu, kapatılan veya çöken uygulamalar olabileceği için zaten listemizi kalabalık tutmaya çalıştık. Bu uygulamalar bizlerin seçmiş olduklarıydı. Siz ınstagram video indirme nasıl yapılır konusunda kendi tercihlerinizi göz önünde bulundurarak istediğiniz uygulamayı indirebilir, istediğiniz indirme servisini kullanabilirsiniz.

İnternetten Instagram Videosu İndirmek

Öncelikle video indirme yöntemlerini ikiye ayırabileceğimiz söyleyelim. Birinci yöntemimiz online olarak video indirmek. Her hangi bir program yüklemeye ihtiyaç duyulmadan kullanılan bu programları her gün milyonlarca kullanıcı ziyaret ediyor.

Gramsave

instagram video indir online

Pekçok ınsta video indirme aracı gibi Gramsave’de çok basit bir denklem üzerine kurulu. URL’yi yapıştırın indirmeye başlayın. Ama günümüzde internet dünyasının pek çok güvenlik açığına sahip olduğunu unutmayalım. Bu yüzden güvenilir video indirme servisleri kullanmanız daha doğru olacaktır. Ve Gramsave kesinlikle bu saydığımız özellikleri taşıyan bir mecra.

DownloadGram

instagram hd video indir

Deneyimlediğimiz online ınstagram video indirme servisleri içerisinde çok basit bir ara yüze sahip olanlardan bir tanesi de DownloadGram. Şirin bir hanımefendinin sürekli ekranda sağla sola kaydığını görebiliyoruz. Ekranın ortasında bulunan alana indirmek istediğiniz videonun resmin, IGTV videosunun linkini yapıştırmanız yeterli oluyor.

SaveInsta

instagram video indir ios

Instagram’da gezinirken karşınıza çıkan en eğlenceli videoları kolaylıkla indirmenizi sağlayacak online servislerden bir tanesi de SaveInsta. Tamamen ücretsiz ve hızlı olması sebebiyle oldukça tercih edilen servislerden bir tanesidir.

Savefrom

Sadece ınstagram üzerine odaklı olmayan Savefrom size neredeyse internet uzantısı olan tüm videoları indirmeyi vaat ediyor. Çok kolay ve kullanışlı bir ara yüzü olduğunu söylemeden geçmeyelim. Beğendiğiniz videonun URL’sini kopyalamanız be belirtilen alana yapıştırıp indir demeniz yeterli olacaktır. İnstagram video indirme PC özelinde de ele aldığımızda bu servisi hem mobilde hem PC’de rahatlıkla kullanabileceğinizi de eklemeden geçmeyelim.

Dredown

instagram video indir android

Kendi deneyimlerimize göre en iyi video indirme programları hakkında derleme yaptığımızı söylemiştik. Bu deneyimler içerisinde bizi en az hoşnut eden araç Dredown aracı oldu. Tabi ki video indirilme konusunda bir sıkıntı yaşatmıyor sizlere. Lakin ara yüzü karmaşık ve reklamlarla dolu. Sanki yanlışlıkla reklam tıklaması almak ister gibi bir hava veriyor. Ve bu havada aslında servisi biraz amatörleştiriyor.

W3toys

instagram video indirme uygulaması

İlginç bir alan adına sahip olan bu servisinde bizi en üstte yazdığımız servislere göre tatmin ettiğini söylememiz güç. Bir kere video indirme işlemi yapmak isteyen bir kullanıcı doğrudan indirme çubuğuna itilmeli. Lakin Dredown’a benzer bir şekilde reklam yerleşim sıkıntısı var ve sistem birkaç sayfaya atlayarak işliyor. Fakat bu listeye girebilecek kadarda sonuç alınabilen bir araç olduğunun altını çizelim.

En güzel ınstagram videoları indirmek için artık birçok online servis biliyorsunuz. Lakin sürekli bir kullanım için daha konforlu uygulamalar da tercih edebilirsiniz. Sürekli elinizin altında, telefonunuzda bulunan bir uygulama sizler için daha kullanışlı olabilir. İşte en iyi ınstagram video indirme programları.

Instagram Video İndirme Programları

Online olarak kullanılabilen video indirme araçlarının yanı sıra AppStore veya Play Store’de bulabileceğiniz uygulamalarda çok kullanışlı olacaktır. Yani bir server üzerine kurulu olan online servislere göre daha kullanışlı olabildiği noktaları da vardır. Daha ulaşılabilir olup her hangi bir çökme durumunun oluşmuyor olması da bu noktalardan bir tanesi. Nitekim tüm bunları göz önünde bulundurarak denediğimiz birçok indirme programı arasından seçtiklerimiz şöyle.

Story Downloader

Story Downloader sadece ınstagram üzerine kurulu olan bir sisteme sahip. Kolay ve hızlı kullanılabiliyor olması sebebiyle birçok kullanıcının gözdesi denilebilir. Story’nin yanı sıra; videolar ve fotoğraflar da indirebileceğiniz uygulama aynı zamanda ücretsiz. Hoşumuza giden bir diğer özelliği ise ınstagram gibi birden çok hesapla bağlanılabiliyor olmanız. Yani istediğiniz hesabınızla indirme işlemini yapabilirsiniz. Biraz resmi görünmesine bakmayın, indirme işlemi sırasında karşı tarafa bildirim gitmiyor. Uygulamayı Play Store üzerinden kolayca indirebilirsiniz.

Snaptube

instagram hd video indirme

Snaptube ise yılların eskitemediği mobil video indirme programları arasında başı çekiyor. Snaptube’nin tabi asıl kendini ön plana çıkaran yanı birçok mecra üzerinden video indirebiliyor olması. Google, ınstagram, Youtube ve Facebook video indirme programları tek bir çatı altında toplanmış desek yanlış bir tanımlama yapmış olmayız her halde. İstediğiniz her kalitede indirme yapabildiğiniz Snaptube önerebileceğimiz programlar arasında yerini alıyor.

Aynı zamanda Youtube video indirme konusunda size yardımcı olacak bir kaynak arıyorsanız Youtube video indirme nasıl yapılır adlı içeriğimizi okuyabilir bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Social Downloader

Aynı Snaptube gibi her alanda size video indirme imkanı sunan bir diğer program ise Social Downloader. Fakat birçok mecradan video indirme özelliği bulunsa da en kusursuz çalıştığı nokta ınstagram konusu. Diğer sosyal medyalar veya platformlardan indirme yapmaya başladığınızda bazen donmalar veya duraksamalar ile karşılaşabilirsiniz. Tabi ki tolare edilebilecek şeyler ama en kusursuz olanı arıyorum derseniz tercihiniz bir başka uygulamada olabilir.

Video Downloader For Instagram

Google Play de ücretsiz olarak bulunan Video Downloader For Instagram uygulaması sizlere sadece video indirme konusunda değil görsel indirme konusunda da yardımcı oluyor. Yani ınstagram fotoğraf indirme konusunda her hangi bir sıkıntı yaşıyorsanız gönül rahatlığı ile bu programı kullanabilirsiniz. Ve tabi ki bir hatırlatma; en üstte belirtmiş olduğumuz Story Downloader uygulaması da güvenli bir şekilde video ve fotoğraf indirmenizi sağlamaktadır.

Instasave

instagram story video indirme

Bir üstte Google Play üzerinde ücretsiz olan bir uygulamayı önermiştik. Bu kısımda da İphone kullanıcılarının ilgisini çekebilecek bir uygulamaya değinelim. Instasave uygulaması App Store üzerinde ücretsiz bir erişime sahip. Uygulamanın özelliklerinden kısaca bahsedecek olursak en beğendiğimiz özelliği geçmişte beğenmiş olduğunuz gönderilerden beğeninizi kaldırabiliyor olmanız. Normal uygulama üzerinden de bu gerçekleşebiliyor ancak burada kolay bir ara yüz ile bu işlemi daha hızlı bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra uygulama içerisinde satın alma işlemleri de barındırıyor. Bazı özelliklere para vermeden ulaşamıyor olmanız da uygulamayı bizim gözümüzde diğer uygulamalardan birkaç tık geriye düşürdü.

InstaGet

instagram fotoğraf indirme

Ve sizler için hazırlamış olduğumuz ınstagram video indirme nasıl yapılır yazımızın son kahramanı InstaGet. Bu uygulama sadece App Store üzerinde bulunan bir uygulama. Yani Android kullanıcılarının yazımızın bu kısmını okumasına çokta gerek yok. Uygulama Instasave’in aksine size içerisinde bir satın alma öğesi sunmuyor ve tüm hizmetlerini ücretsiz olarak sizlere ulaştırıyor. Video indirmenin yanı sıra resimde indirebilir, gerekirse repost edebilir veya gönderilerin hashtagini kopyalayabilirsiniz. Kısacası kolayca video indirmek isterseniz sizler için doğru bir adres olabilir.

İlginizi Çekebilir; Youtube Video İndirme Nasıl Yapılır?

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2 Yorum

  1. Instagram video indir olayı online ve ücretsiz olarak çok iyi anlatılmış. İlgili site üzerinden HD 1080p ve 720p kalitesinde videoları bedava indirebiliyorum. ios ve pc için harika bir web sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu