youtube

YouTube Video İndirme Nasıl Yapılır?

Dünya genelinde en fazla izlenen video paylaşım platformu olan YouTube, kurulduğu yıldan günümüze kadar misyonunu değiştirdi. İlk kurulduğu yıllarda YouTube’da paylaşılan videolara baktığımızda genellikle eğlence amaçlı videolar olduğunu görüyoruz; ancak günümüzde arama motorunda yaptığımız her aramanın sonuçlarında mutlaka en az bir video ile karşılaşıyoruz. Haber içeriklerinden belgesellere, eğitim videolarından filmlere kadar milyarlarca değerli video izleme imkanımız bulunuyor. Bu yazımızda anlatacağımız YouTube video indir işlemleri ve araçları da birçoğumuzun hayatını kolaylaştıracak.

YouTube video indirme internet kullanımının bir hayli arttığı bugünlerde de oldukça işimize yarıyor. Zorunlu olarak evde kalan ve eğitimine online devam eden öğrenciler, eğitimleri için destekleyici videoları YouTube’da izleyebiliyor. Hali hazırda YouTube Premium hesap ile YouTube videoları indirme işlemini yapabiliyor olsak da birçoğumuzun premium hesabı yok. Üstelik internetten de tasarruf etmemiz ve aynı videoları tekrar tekrar izlememiz gerekiyorsa YouTube video indir işlemleri bizim için kurtarıcı oluyor. Siz de YouTube video indir yazarak arama yaptıysanız ve bu yazımızı okuyorsanız, yazımızın devamında sizlere YouTube’da kolaylıkla video indirebileceğiniz 10 farklı araç tanıtacağız.

YouTube Videoları Nasıl İndirilir?

“YouTube videoları nasıl indirilir, YouTube’dan video indirebilir miyim, YouTube video indirme programları çalışıyor mu?” gibi aklınızda birçok soru olabilir. YouTube’da yayınlanan videoların hepsini bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz. Eğer YouTube Premium hesabınız yoksa YouTube video indirme işlemi yapabilmek için bazı araçlardan yararlanmanız gerekiyor. Biz de sizlere YouTube video indirme için yaralanabileceğiniz bu araçları inceledik ve sizin için listeledik.

YouTube Video İndirme Araçları Nelerdir?

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi YouTube video indirme işlemi için YouTube Premium hesabınızın olması gerekiyor ancak ücret ödemeden de bazı araçları kullanarak ücretsiz YouTube video indir işlemi yapabilirsiniz. Aşağıdaki araçları kullanarak kısa sürede ve kolayca YouTube videoları indirebilir ve daha sonradan bilgisayarınızdan internet harcamadan videoları izleyebilirsiniz;

 • VD YouTube Video İndir
 • SaveFrom ile YouTube Video İndir
 • Free YouTube Download
 • All Video Downloader
 • Any Video Converter Free
 • 4K Video Downloader ile YouTube Video İndir
 • WinX YouTube Downloader
 • ClipGrab ile YouTube Video İndir
 • FastestTube ile YouTube Video İndir
 • aTube Catcher ile YouTube Video İndir

VD YouTube Video İndir

Günümüzde en çok kullanılan YouTube video indirme aracı olan VD YouTube ile video indirmek oldukça kolay. Aşağıdaki adımları izleyerek istediğiniz YouTube videosunu bilgisayarınıza indirin;

 • İndirmek istediğiniz videoyu YouTube’da açın.
 • Arama çubuğunda yer alan bağlantının en önüne “vd” ekleyin ve enter tuşuna basın. Örneğin; www.vdyoutube.com/watch gibi bir bağlantı yazacaksınız.
online youtube video indir
 • Karşınıza yeni bir sayfa açılacak ve bu sayfadan video kalitesini ve indirmek istediğiniz video formatını belirleyebilirsiniz.
 • Video kalitesi ve formatı belirledikten sonra YouTube videonuz kısa sürede bilgisayarınıza inecektir.

SaveFrom ile YouTube Video İndir

youtube video indir mp4

YouTube video indirme işleminin en pratik yolu olan SaveFrom ile de kolaylıkla YouTube video indirebilirsiniz. Hatta Facebook, Twitter ve Instagram gibi popüler platformlarda yer alan videoları da SaveForm kullanarak bilgisayarınıza indirmeniz mümkün. Yapmanız gereken tek şey indirmek istediğiniz videonun linkini kopyalayıp https://tr.savefrom.net/7/ sitesindeki arama çubuğuna yapıştırmak. Bağlantıyı yapıştırdıktan sonra site size hangi kalitede indirmek istediğinizi soracak. Video kalitesini belirleyip video indir seçeneğine tıklayın.

Free YouTube Download

Free YouTube Download da en çok kullanılan YouTube video indirme araçları arasında yer alıyor. Free YouTube Download ile sadece YouTube videolarını indirebiliyorsunuz. Premium hesabı da bulunan Free YouTube Download’ta videoları toplu halde indirmeniz de mümkün. Seçtiğiniz videoları istediğiniz formatta ve video kalitesinde oldukça hızlı bir şekilde indirebilirsiniz.

All Video Downloader

YouTube video indirme işlemini daha önceden yapmadıysanız ve bu konuda kafa karışıklığı yaşıyorsanız kullanabileceğiniz en kolay yöntem All Video Downloader kullanmaktır. Sade bir ara yüze sahip olan All Video Downloader ile videoları toplu halde indirebiliyorsunuz. Ayrıca indirdiğiniz videoların formatlarını da değiştirmenize imkan tanıyor. İstediğiniz videoları programın içerisinde arayıp bulabilirsiniz. Ayrıca bir sayfa açıp tarayıcıdan video açmanıza gerek kalmıyor. Bir diğer özelliği de videolarınızı sadece ses dosyası olarak da indirebiliyor olmasıdır.

Any Video Converter Free

Any Video Converter Free ile hem YouTube videolarını hem de diğer platformlarda yer alan videoları indirebilirsiniz. Any Video Converter Free’nin en güzel yanı videoları istediğiniz gibi kesip sürelerini kendiniz belirlemeniz. Diğer araçlarda da olduğu gibi dilediğiniz formatta video indirme yapabiliyorsunuz. Programı kullanmak oldukça kolay ancak birçok özelliği premium versiyonunda yer alıyor. Bu nedenle ücretsiz kullanabileceğiniz özellikleri oldukça sınırlı diyebiliriz.

4K Video Downloader ile YouTube Video İndir

4K Video Downloader da YouTube video indirme işlemenin kolaylıkla yapıldığı araçlardan biridir. Öncelikle programı cihazınıza indirin ve YouTube’da indirmek istediğiniz herhangi bir videonun linkini kopyalayın. Programı açtığınızda “Paste link” yazan yere videonun linkini yapıştırıp video kalitesini ve formatını seçin. Son olarak “Download” butonuna tıklayın. YouTube videosunu kısa sürede bilgisayarınıza indirmiş olacaksınız.

WinX YouTube Downloader

ücretsiz youtube video indir

YouTube video indirme için kullanabileceğiniz en iyi araç ise; WinX YouTube Downloader! Sadece YouTube’dan değil yaklaşık 300 farklı web siteden video indirebileceğiniz bir program. Yapmanız gerekenler ise oldukça basit; öncelikle WinX YouTube Downloader programını bilgisayarınıza indirin. İndirmek istediğiniz videonun linkini kopyalayıp WinX YouTube Downloader’a yapıştırın. Video formatınızı ve kalitenizi seçip video indir seçeneğine tıklayın! WinX YouTube Downloader ile toplu halde de YouTube videoları indirmeniz mümkün. Bu özelliklerin tamamını da ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz.

ClipGrab ile YouTube Video İndir

YouTube video indir işlemleri için rahatlıkla kullanabileceğiniz bir diğer araç ise ClipGrab. All Video Downloader gibi sade bir arayüze sahip olan ClipGrab ile YouTube video indirmek oldukça basit. ClipGrab programını öncelikle bilgisayarınıza indirip kurulumunu yapmanız gerekiyor. Daha sonrasında programı açıp program içerisinden indirmek istediğiniz YouTube videosunun aramasını gerçekleştiriyorsunuz. Tarayıcıdan YouTube açıp linkini kopyala yapıştır yapmanıza gerek yok.

ClipGrab programının en avantajlı özelliği ise seçtiğiniz videonun dilerseniz sadece sesini dosya olarak indirmenize yardımcı olmasıdır. Özellikle bilgisayarınızda çok fazla dosya varsa ve videoları barındırmak için sıkıntı çekiyorsanız, bu özelliği sizin çok işinize yarayacaktır. Örneğin, sadece dinleyerek ders çalışan kişiler ders videolarının sesini indirip bunu telefonuna da göndermektedir. Video montaj üzerine çalışan kişiler için de ses dosyalarını direkt indirebilmek vakit tasarrufu sağlamaktadır. ClipGrab ile dilerseniz videoları dilerseniz ses dosyalarını indirebilirsiniz. Ayrıca istediğiniz kalitede ve formatta da indirme yapmanız için birçok seçenek sunuluyor.

FastestTube ile YouTube Video İndir

Diğer uygulamalar kadar popüler değil ancak çok kullanışlı bir diğer yöntem de FastestTube ile YouTube video indirmek! FastestTube’u tarayıcınıza bir eklenti olarak indiriyorsunuz ve dilediğiniz her videoyu bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Internet Explorer, Chrome ve Firefox tarayıcılarından herhangi birinde FastestTube’u kullanmanız mümkün.

FastestTube basit bir yöntem olsa da indirmek istediğiniz videoları 1080p kalitesinde dahi indirmenize imkan tanıyor. Eğer çok fazla işlemle uğraşmak istemiyorsanız, “Hızlıca YouTube videom indirilsin” diyorsanız, FastestTube tam size göre bir uygulama. Diğer YouTube video indirme araçlarına ve programlara göre FastestTube’da daha hızlı sonuç alırsınız. Çünkü yapmanız gereken tek şey eklentiyi tarayıcınıza indirmek.

aTube Catcher ile YouTube Video İndir

Listemizin son sırasında yer alan aTube Catcher da YouTube video indirme için sıklıkla kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Sadece YouTube videolarını değil çok sayıda web sitesinden de aTube Catcher kullanarak video indirebilirsiniz. aTube Catcher ile aynı anda birden fazla YouTube video indirebiliyorsunuz. aTube Catcher’ın bu kadar fazla tercih edilmesinin sebebi de birçok videoyu eş zamanlı indirmenize olanak tanımasıdır. Ayrıca ekrandan video kaydetme ve video edit (kesme-birleştirme) ek özellikleri de aTube Catcher’ı çekici kılmaktadır.

Korona virüs kısıtlamaları nedeniyle tüm eğitim kurumlarının uzaktan eğitime devam ediyor olması, öğrenciler tarafından internet kullanımını da arttırdı. Özellikle evde birden fazla internet kullanıcısı varsa çoğu zaman internetin yetmediğine ya da internet kotalarının dolduğuna şahit oluyoruz. YouTube’da yer alan eğitim videolarını izlemek için videoları indirebilirsiniz ve konu tekrarlarınızı internet harcamadan gerçekleştirebilirsiniz. Bu nedenle YouTube video indir başlıklı yazımızın size yardımcı olacağına inanıyoruz.

YouTube video indir işlemleri gördüğünüz gibi oldukça kolay. YouTube Premium hesabınız olmasa bile rahatlıkla istediğiniz YouTube videosunu bilgisayarınıza indirebilir ve daha sonra istediğiniz anda internet kullanmadan izleyebilirsiniz. Yazımızda bahsettiğimiz YouTube video indirme araçlarından herhangi birini kullanarak istediğiniz her videoyu indirebilirsiniz.

Youtube Video İndirme Mobil

Günümüzde bilgisayarlardan ziyade telefonlar üzerinde vakit harcamaktayız. Bununla birlikte video izleme veya indirme konusunda da mobil birkaç tane fikir vermemiz yerinde olacaktır. Aşağıdaki YouTube video indirme mobil programları sayesinde istediğiniz videoyu istediğiniz zaman rahatlıkla indirebilirsiniz.

Snaptube

Mobil video indirme programları arasında en kullanışlı olanlarından bir tanesi kesinlikle snaptube uygulamasıdır. Play Store üzerinden erişim sağlayamayacağınız uygulamayı internet üzerinden apk olarak indirip telefonunuza kurabilirsiniz. İstediğiniz her videoyu istediğiniz çözünürlük kalitesinde indirebildiğiniz programın en güzel yanlarından bir tanesi de boyutunun az olması ve cihazınızda yer kaplamaması. Bununla birlikte indirme konusunda hızlı ve güvenilir olduğunu da söyleyebiliriz.

All Video Downloader

Bilgisayar versiyonuna da yukarıda yer vermiş olduğumuz bu uygulama internette nasıl video indirebilirim diyenlerin yardımına yetişecek cinsten. Çok basit ve kullanışlı arayüzü sayesinde hiç zorlanmadan dilediğiniz videoyu hızlı bir şekilde indirebilirsiniz.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu