Fiyatlar

Güncel Rom Fiyatları 2022

Güncel Rom Fiyatları Listesi

Havana Club Rom Fiyatları
70 lik Anejo 3 Anos Rom210,00 ₺
70 lik Anejo 7 Anos Rom245,00 ₺
70 lik Seleccion De Maestros Rom345,00 ₺
Captain Morgan Rom Fiyatları
70 lik Captain Morgan Gold Rom172,00 ₺
70 lik Captain Morgan White Rom155,00 ₺
Zacapa Rom Fiyatları
70 lik Zacapa Rom390,00 ₺
Bacardi Rom Fiyatları
70 lik Bacardi Black Rom190,00 ₺
70 lik Bacardi Oro Rom195,00 ₺
70 lik Bacardi Carta Blanca Rom205,00 ₺
Malibu Rom Fiyatları
50 lik Malibu Rom Fiyatı145,00 ₺
70 lik Malibu Rom Fiyatı170,00 ₺

Rom fiyatları günümüzde en merak edilen içki türlerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Rom, ham maddesi şeker kamışı olan, damıtılarak elde edilen yüksek alkollü içkilerden birisidir. İlk olarak Orta Amerika ve Karayip adalarında üretilmiştir. Rom, diğer bir tanımıyla da ‘’korsanların içkisi’’ olarak da nitelendirilmektedir. Rom kelimesinin anlamına bakılınca da ‘’gürültü, kontrol edilemez’’ anlamına denk düşmektedir. Bu denli bir anlamı olmasının sebebi ise rom içkisinin oldukça yüksek alkole sahip olmasından kaynaklıdır. Rom eşsiz bir hikayesinin yanı sıra günümüzde sıklıkla tercih edilen içki türünden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Rom içkisi Türkiye’de tam olarak oturamayan içki çeşitlerinden birisi olduğunu söyleyebiliriz. Bu içki türünün yüksek alkole sahip olmasından kaynaklı küçük kitle kullanmaktadır. Ancak rom içki içmeyi seven bireylerin tercih etmesi gereken çeşitlerden birisi olduğunu söyleyebiliriz. Bu içkiyi denemek isteyen ve içmek isteyen bireylerin birçoğu rom fiyatları hakkında araştırmak yapmaktadırlar. Rom fiyatları günümüzde cep yakabilecek durumda olduğunu söylemek mümkündür.

Rom Neden Pahalıdır?

Rom fiyatları günümüzde oldukça pahalı olduğunu söylemek mümkünüdür. Bu içkinin pahalı olmasının birçok gerekçeli nedenleri olduğunu söyleyebiliriz. İlk olarak rom, Türkiye içkisi değildir. Yani bu topraklarda üretilmemektedir. Diğer tüm içkilerde yerli üretici bulabilirken, rom içkisinde bulunmamaktadır. Dışarıdan gelen romların fiyatları da oldukça yüksektir. Çünkü yurt dışından temin edilen romların ücretleri Dolar ve Euro üzerinden sağlanmaktadır. Genel olarak rom içkisinin pahalı olmasının nedenlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Vergiler

Vergiler, sadece rom içkisi üzerinde değil tüm içkiler üzerinde oldukça etkilidir. Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) zammının sürekli çeşitli içkilere verilmesinden kaynaklı olarak içki pahalı olmaktadır. Bunların yanı sıra %18 gibi büyük bir oranda Katma Değer Vergisi (KDV) vergisi eklendiğini bilmekte fayda var.

  • Alkol Oranı

Rom içkilerinde alkol oranları, fiyat üzerinde oldukça etkili olduğunu söyleyebiliriz. Alkol oranı yükseldikçe aynı markanın, aynı serisinin fiyatı da değişebilmektedir. Aynı markanın daha düşük alkollerinin alınması durumunda daha uygun fiyatlar üzerinden değerlendirildiği söyleyebiliriz.

  • Temin Edilen Yer

Rom fiyatları üzerinde önemli olan diğer nedenlerden birisi de içkinin nereden alındığıdır. İlk olarak satın alacağınız içkiyi lüks bir mekandan alınması durumunda fiyatının da yükseleceğini unutmayın. Aynı marka, aynı seri, aynı içki büfelerde çok daha uygun fiyatlar üzerinden satışa sunulmaktadır.

  • Marka Bilinirliği

Marka bilinirliği ve markanın sektördeki konumu; rom fiyatı üzerinde oldukça etkili olacaktır. Bilindiği gibi güvenilir bir markaya olan talep fazla olacaktır. Talebin fazla olmasıyla birlikte fiyat üzerinde de yükselmenin olması beklenir. Bu detayları da göz ardı etmemekte fayda var.


Rom Alkol Oranı Kaçtır?

Rom alkol noktasında yüksek düzeyde olan bir içkidir. Yüksek ihtimalle de Türkiye’de yoğun bir tüketiciye sahip olmamasının sebebi bu durumdur. Elbette markadan, markaya göre alkol oranları değişmektedir. Ancak ortalama bir rom alkol oranı %40 ila %50 arasında değişmektedir. Bu denli yüksek olmasından kaynaklı olarak tüketicisi seyrektir. Gerçek bir rom içkisinde alkol oranları %70 ila %80’lere varabilmektedir. Keza Karayiplerde bu oranlarda içilmektedir. Türkiye ve Avrupa ülkelerinin büyük bir kısmı alkol sınırı bildirisinden kaynaklı olarak %40 ve üzerinden satışa sunulmaktadır.

Güncel Rom Fiyatları

Bilindiği gibi sürekli olarak gelen vergiler ve zamlardan kaynaklı olarak rom fiyatları sürekli değişmektedir. Bu yüzden güncel rom fiyatları takip edilmesi bazı durumlarda zorlaşabilmektedir. Sizler için oluşturduğumuz alkol fiyatları listemizden; güncel rom fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Fiyat değişimlerinde ve gerçekleşen fiyat indiriminde sizlere bilgi akışını eksiksiz olarak sağlamaktayız.

En İyi Rom Markaları Nelerdir?

Türkiye’de birçok rom içki markası bulunmaktadır. Bu markaların her biri farklı rom fiyatları üzerinden değerlendirme yapmaktadır. Keza her birinin alkol oranları, içim kolaylıkları ve güvenilirlikleri farklıdır. Günümüzde sık, sık kullanılan ve beğenilen en iyi rom markalarının 1’den sona doğru sıralaması şu şekildedir:

  • Zacapa
  • Havana Anejo Anos 
  • Captain Morgan
  • Bacardi Black
  • Malibu 

Listenin ilk sırasında yer alan Zacapa en kaliteli rom markalarından birisidir. Ancak fiyat noktasında da oldukça yüksek olduğunu bilmekte fayda var. Alkol oranları ise %40 üzerinden oluşmaktadır.

NOT: Alkol dostunuz değildir. Düzenli alkol kullanan bireylerde kalp yetmezliği, böbrek yetmezliği ve karaciğer yetmezliği gibi birçok sorun ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden düzenli alkol kullanmak sağlınıza ciddi zararlar vermektedir. Çevrenizi ve kendi sağlığınızı korumak için alkol kullanmamanız önerilmektedir.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu