Fiyatlar

Güncel Şampanya Fiyatları 2022

Şampanya Fiyatları Güncel Liste

75 cl Dom Perignon Vintage : 1.529,00 TL
75 cl Dom Perignon Rose Vintage : 2.000,00 TL
75 cl Krug Rose : 135,00 TL
75 cl VCP La Grande Dame Vintaged : 1,050,00 TL
75 cl Veuve Clicquot Rose : 450,00 TL
75 cl Ruinart Blanc de Blancs : 450,00 TL
75 cl Ruinart Rose : 450,00 TL
75 cl Bottega Gold : 180,00 TL
75 cl Moet & Chandon Imperial : 400,00 TL
75 cl Kavaklıdere Altın Köpük : 100,00 TL
75 cl Kavaklıdere İnci Damlası : 100,00 TL
75 cl Kayra Balo 2005 : 100,00 TL
75 cl Garrone Prosecco : 180,50 TL
75 cl Cafe De Paris : 147,00 TL
75 cl Cafe De Paris Rose : 147,00 TL
75 cl Perrier-Jouet Belle Epoque : 1.000,00 TL
75 cl Garrone Prosecco : 180,00 TL
75 cl Mumm Cordon Rouge : 415,00 TL
150 cl Mumm Cordon Rouge : 800,00 TL
300 cl Mumm Cordon Rouge : 1.900,00 TL

Şampanya fiyatları günümüzde en merak edilen fiyatlardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Şampanya bilindiği gibi eşsiz bir lezzete sahip olan, kutlamalar ve eğlencelerde olmazsa olmazlardan birisidir. Günümüzde en sık tercih edilen içkilerden birisi olmasının yanı sıra kendine has avrosu olması ve kolay içim keyfine sahip olmasıyla da dikkat çekmektedir. Türkiye’de de yoğun bir şampanya kullanımın olduğunu söylemek mümkündür. Çeşitli açılışlarda ve eğlencelerde sık, sık şampanya patlatılmaktadır.

Şampanya her ne kadar lezzetli ve güzel bir içki olsa da fiyatları bazı durumlarda cep yakabilmektedir. Bilindiği gibi güncel şampanya fiyatları bazı dönemlerde yüksek fiyatlar üzerinden raflara dizilmektedir. Elbette bazı dönemlerde de uygun fiyatlar üzerinden satılabilmektedir. Son dönemleri göz önüne aldığımızda ise şampanya fiyatları oldukça yüksek bir fiyat üzerinden masalara misafir oluyor. Gün geçtikçe de bu fiyatın stabil kalacağı veya düşeceği de oldukça merak ediliyor.

Şampanya Fiyatı Ne Kadar?

Şampanya fiyatları günümüzde oldukça değişkendir. Herhangi bir şampanyanın fiyatının belirlenmesi koşullar, markalar ve üretim temel olmak üzere birçok detay bulunmaktadır. Bilindiği gibi her şampanya markası kendine has fiyatları ortaya koymaktadır. Bu fiyat farklığının temel sebebi ise şüphesiz ki alkol oranları ev marka kaliteliğidir. Markanın bilinir olması, şampanya fiyatı üzerinde oldukça etkileyici olacaktır. Marka bilinirliği biraz daha azsa fiyat noktasından konfor sağlanabileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Bunların yanı sıra alkol oranları da şampanya fiyatları üzerinde oldukça etkilidir. Alkol oranın yükselmesi beraberinde fiyat yükselmesini de getirdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

2021 Şampanya Zammı

Güncel şampanya fiyatları sürekli olarak değişmesinden kaynaklı olarak birçok kişi 2021 yılında şampanya zammı olup, olmayacağını merak etmektedir. İlk olarak zam yapılacağına dair resmi bir açıklama bulunmuyor. Olası bir durumda da çeşitli vergilerin tabii tutulması mümkündür. Elbette ülke ekonomisin ne durumda olduğu ve enflasyonun oranı da şampanya fiyatı üzerinde oldukça etkili olacaktır. Sizlerde şampanya fiyatları üzerinde olası bir değişiklikten haberdar olmak istiyorsanız; platformumuzu ziyaret edebilirsiniz. Güncel içki fiyatlarını düzenli olarak sizlere sunuyoruz. Bu sayede olası bir alışverişte sürpriz yaşamazsınız.

En Uygun Fiyatlı Şampanya Nasıl Alınır?

Alkol fiyatlarının yükselmesinden kaynaklı olarak günümüzde birçok tüketici uygun fiyatlı alkol temini sağlamayı hedeflemektedir. Bu yüzden en uygun fiyata sahip olan alkolü almaktadır. İlk olarak piyasada bulunan ve bandrolsüz olan içkileri tüketmemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Bandrolü olmayan tüm alkoller hayatınızda ciddi risk taşımaktadırlar. Uygun fiyatlı olmasından kaynaklı olarak asla tercih etmemelisiniz.

En uygun fiyatlı şampanya alınması için ürünü nerelerden temin ettiğini oldukça önemlidir. Örneğin herhangi bir bar / restoran gibi yerlerden şampanya temini yapmanız durumunda reyon fiyatından çok daha fazla ücret ödeyeceğinizi unutmamanız gerekir. Halbuki aynı ürünü, aynı markayı büfelerde veya büyük marketler üzerinden rahatlıkla temin edebilirsiniz. Üstelik gayet uygun fiyatlar üzerinden alabilme şansına sahip olabilirsiniz. Büfe ve market dışında temin edeceğiniz tüm şampanyalar reyon fiyatlarının üzerinde olacağını unutmamanızda fayda var.

En Ucuz Şampanya Markaları

Güncel şampanya fiyatları günümüzde farklı fiyatlar üzerinden oluşmasından kaynaklı olarak birçok kişi ucuz şampanya satın alımını planlamaktadır. Öncelikle piyasa ortalamalarının altında bulunan uygun fiyatlı birçok şampanya olduğunu söyleyebiliriz. Bu şampanyaların her birinin lezzetinin farklı olduğunu unutmamak gerekir. Elbette ki alkol oranları da birbirlerinden oldukça farklıdır. Genel olarak piyasada temin edebileceğiniz en uygun fiyatlı şampanyalar şu şekildedir:

  • Krug Rose
  • Cafe De Paris
  • Kayra Balo 
  • Garrone Prosecco 
  • Kavaklıdere 
  • Bottega 

Piyasada bulunan en uygun fiyatlı şampanyaların bu şekilde olduğunu söyleyebiliriz. Bu şampanyalar ortalama olarak 100 TL üzerinde başlamaktadır. Bilindiği gibi şampanyanın kendisi pahalı bir içkidir. Ancak listede bulunan yerli üreticilerden kanyaklı olarak da gayet uygun fiyatlar üzerinden temin edilebilmektedir. Ayrıca yukarıdaki oluşturulan listeler 35’lik üzerinden hesaplanarak listeye eklenmiştir.

NOT: Alkol dostunuz değildir, alkol ile sorunlarınızı çözümleyemezsiniz. Alkol içmek çevrenizdeki insanlara da zarar vermektedir.  Düzenli alkol kullanmak sağlınızda olumsuz birçok rahatsızlığı da beraberinde getirecektir. Fiziksel ve psikolojik olarak kalıcı hasarları yaratabilirsiniz. Bu yüzden düzenli alkol kullanmanız asla önerilmemektedir.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu