Fiyatlar

Güncel Konyak Fiyatları 2022

Konyak Fiyatları Güncel Liste

Martell Konyak Fiyatları
70 lik Martell VS320,00 ₺
70 lik Martell VSOP450,00 ₺
70 lik Martell XO1.350,00 ₺
Courvoisier VSOP Konyak Fiyatları
70 lik Courvoisier VSOP Konyak300,00 ₺
100 lük Courvoisier VSOP Konyak400,00 ₺
Courvoisier XO Konyak Fiyatları
70 lik Courvoisier XO Konyak740,00 ₺
Sorau Brandy (Brendi) Konyak Fiyatları
100 lük Sorau Brandy225,00 ₺
Camus Konyak Fiyatları
70 lik Camus VS145,00 ₺
70 lik Camus VSOP225,00 ₺
Hennessy Konyak Fiyatları
70 lik Hennessy VS200,00 ₺
70 lik Hennessy VSOP320,00 ₺
Remy Martin Konyak Fiyatları
75 lik Remy Martin VS160,00 ₺
75 lik Remy Martin XO465,00 ₺
Truva Konyak Fiyatları
70 lik Truva Konyak80,00 ₺
Napoleon Konyak Fiyatları
70 lik Napoleon VSOP Konyak95,00 ₺
Tabii Konyak Fiyatları
70 lik Tabii Konyak72,50 ₺
Cemiyet Kanyak Fiyatları
35 lik Cemiyet Kanyak70,00 ₺
70 lik Cemiyet Kanyak130,00 ₺

Konyak fiyatları günümüzde en merak edilen alkol türlerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Konyak diğer bir adıyla da kanyak olarak bilinmektedir. Damıtılmış bir içki türü olmasından kaynaklı birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Konyak adını ise Fransa’daki bir kasabadan almaktadır. Tahmini olarak bu kasabada ilk Konyak üretimi yapıldığı rivayet edilmektedir. Türkçede Konyak kelimesi daha yakın olduğu için bunu kullanmaktadır. Konyak fiyatları günümüzde oldukça merak edilmektedir. Bilindiği gibi damıtılmış içkiler, diğer içkilere nazaran daha da pahalı olabilmektedir. Ancak bu pahalı olma durumu bazı istisnalarda değişebilmektedir.

Konyak aslen olarak bir Fransız içkisidir. Günümüz Türkiye’sinde ise kültürel olarak oldukça yakın gelmektedir. Bundan kaynaklı olarak Türkiye’de konyak tüketimi ise oldukça yüksektir. Ancak 2020 yılı itibariyle konyakta dahil olmak üzere birçok alkole zam gelmiştir. Bu zamlardan kaynaklı olarak birçok kişi alkol almakta zorlanmıştır. Birçok kişide daha alternatif içkileri tercih etmişlerdir. Ancak hiçbir içki konyak ile aynı kefede durmayacağı aşikardır. Bu metnimizde konyak fiyatları ve konyak üzerine çeşitli bilgileri sizlere sunacağız.

Güncel Konyak Fiyatları

Güncel konyak fiyatları birçok kişi tarafından merak edildiği bilinmektedir. Alkol tüketmeyi seven bundan mutlu olan birçok kişi son zamanlarda yapılan yüksek zamlardan kaynaklı olarak alkol fiyatları üzerine merak içerisine girmiştir. Sizlere güncel konyak fiyat listesini sunuyoruz. Bu sayede dilediğiniz gibi konyak fiyatlarına bakabilir ve hangi markayı almak istiyorsanız o şekilde hareket edebilirsiniz. Ancak bilindiği gibi son dönemlerde sürekli olarak alkole zam yapılmaktadır. İstisnai durumlarda da indirim yapılabilmektedir. Bunları öğrenmek ve süreci yakından takip etmek isterseniz; platformumuz üzerinden güncel konyak fiyatlarını dilediğiniz gibi takip edebilirsiniz. Bu sayede olası bir değişiklikten haberdar olabilir, planlamalarınızda sürpriz yaşamazsınız.

Konyak Neden Pahalıdır?

Konyak fiyatları noktasında herkesin aklına ilk olarak ‘’Neden bu kadar pahalı?’’ sorusu yer almaktadır. Aslında konyak pahalı bir içki olmadığını söylemek gayet mümkündür. Ancak günümüz Türkiye’sinde özel vergiler, alkol vergileri, tüketim vergisi gibi birçok vergiden kaynaklı satış fiyatı oldukça yüksek olduğunu söyleyebilmek mümkündür. Elbette alkolün pahalı olması sadece vergi ile sınırlı değildir. Genel olarak birçok etki bulunmaktadır. Bunları biraz daha detaylıca anlatmak gerekirse karşımıza şu tablo çıkmaktadır:

  • Üretim Yeri

Üretim yeri konyak fiyatı üzerinde oldukça etkili olduğunu söyleyebiliriz. Türkiye’de üretilen konyaklar ile Fransa’da üretilmiş olan konyakları yan, yana koymak pek mümkün olmadığını söyleyebiliriz. Fiyat olarak Fransız konyağı daha da yüksek olmaktadır. Başka bir ülkede üretilen konyak, Türkiye’ye Dolar veya Euro üzerinden girmektedir. Bu yüzden üretim yeri oldukça ehemmiyet taşımaktadır.

  • Vergiler

Türkiye’de en fazla vergi koyulan ürünlerden birisi de alkollerin olduğunu söyleyebiliriz. Alkole yapılan zamlar ve vergilerden kaynaklı olarak onlarca milyarlarca lira gelir sağlanması olmuştur. Vergiler, konyak fiyatlarını direk olarak etkilemektedir.

  • Kur Değerleri

Kur değerleri de yaşamımızı her alanını etkilediği gibi alkolleri de oldukça etkilemektedir. Bir üstte belirttiğimiz gibi başka bir yerde üretilen konyak Dolar veya Euro üzerinden alınmaktadır. Haliyle kurdaki oranların düşük olması bizlerin avantajınadır, pahalı olması ise dezavantajdır.

  • Satış Alanı

Konyak fiyatları üzerinde etki olan önemli bir diğer detay ise satış alanlarıdır. Örneğin mahallenizde bulunan büfeden alacağınız konyak fiyatı ile havaalanında alacağınız konyak fiyatı aynı olmayacaktır.  Tahmin edileceği gibi fiyatlar oldukça farklı olacaktır. Aynı şekilde bir mekanda içildiği takdirde de fiyat yüksek olacaktır.

  • Alkol Oranı

Konyak Fiyatları üzerinde etkili olan bir diğer detay ise alkol oranı olduğunu biliyor muydunuz? Sadece konyak değil tüm içki çeşitlerinde alkol oranı yükseldikçe fiyatta yükselmektedir.

Konyak Alkol Oranı Kaçtır?

Konyak alkol oranı markadan, markaya göre değişmektedir. Günümüzde satışa sunulan ve büfelerde satılan onlarca farklı konyak çeşidi bulunmaktadır. Bu konyakların her biri kendilerine has yüksek veya orta düzeyde alkol oranlarına sahiptir. Ancak genel ölçeklerde konyağın alkol oranı oldukça yüksektir. Yani bira veya şarap gibi bir içki olmadığını bilmekte oldukça önemlidir. Ancak ortalama alkol oranları %40’tır. Bu alkol oranı da oldukça yüksek olduğunu bilmekte fayda var. Elbette her bir konyak markasının alkol oranları da farklıdır. Bazı markalarda daha da yüksek bulabilmek mümkündür.

NOT: Alkol dostunuz değildir, alkol ile sorunlarınızı çözemezsiniz. Düzenli alkol kullanımından kaynaklı olarak her yıl milyonlarca insan kansere ve tedavisi olmayan hastalıklara yakalanmaktadır. Düzenli alkol almak fizyolojinizde ve psikolojinizde çeşitli rahatsızlıklar getireceğini unutmayın. Sağlığınızı korumak ve çevrenizdekilere çeşitli zaralar vermemek için alkol kullanmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu