Fiyatlar

Mıcır Fiyatları 2022 Mıcır Fiyatı Ne Kadar?

Bu yazımızda mıcır fiyatları ile ilgili tüm bilgileri sizlere vereceğiz. Mıcır fiyatlarının tam listesini öğrenmek için sayfanın altına doğru ilerleyiniz.

Mıcır, belirli bir parçacık boyutu aralığındaki kayadır. Jeolojik olarak, mıcır herhangi bir kaya gibi en uzun boyutta (1/12 inç kadar) olabilir, iki milimetre (mm)’den küçükte olablilir. Ancak en fazla 63 milimetre (yaklaşık 2,5 inç) boyutta olabilir. Daha büyük kayaların doğal erozyonu, birçok mıcır birikintisinin oluşumuna yol açmıştır. Ek olarak, mıcır artık mekanik olarak kayaların kırılmasıyla üretilmektedir.

Mıcır, çeşitli uygulamalarda kullanılan önemli bir ticari üründür. Birçok karayolu, özellikle trafiğin az olduğu kırsal alanlarda mıcırla kaplıdır. Betonda agrega olarak da kullanılabilir. Küresel olarak, beton veya asfalt yerine çok daha fazla yol mıcır ve çakılla kaplanmaktadır. Yalnızca Türkiye’de 400.000 km’den fazla mıcır kaplı yol var. Mıcır ve çakıl aynı zamanda estetik amaçlı, bahçelerin görünümünü güzelleştirmek için de kullanılmaktadır.

1 ton mıcır fiyatı

İnşaat sınıfı mıcır ve çakıl oluşturmak, büyük kayaları toplamayı ve esnek ama dayanıklı bir yüzey oluşturabilen küçük, düzensiz şekilli parçalarla kalana kadar onları kırmayı içerir. Orijinal kayalar çeşitli kaynaklardan çıkarılır ve patlatıldıkları, kırıldıkları ve kullanım amaçlarına bağlı olarak bir taş tozu ile karıştırıldıkları ocaklarda depolanır.

Bina çakıllarının çapı yalnızca milimetreden birkaç inç’e kadar değişir ve çeşitli boyutlar belirli senaryolar için en uygunudur. Örneğin, daha büyük çaplı parçacıklar bağları yerinde tutmaya ve rayları stabilize etmeye yardımcı olduğundan, daha iri taneli çakıl demiryolu balastında kullanılır. Diğer yandan konut ve ticari yürüyüş yolları daha küçük parçacıklar gerektirir. En yaygın numaralar 1 ve 2 numaralardır.

Mıcır popülerliği nedeniyle mıcır fiyatları konusunda en çok tartışmaya yol açan bileşenlerden biridir. Bu yazımızda ise bu konuya kesinlikle bir nokta koyarak sunta fiyatları ile alakalı bilmeniz gereken her şeyi size aktaracağız. Mıcır fiyatları nedir? 2021 Mıcır fiyatları nedir?

beyaz mıcır fiyatları

Mıcır Fiyatları 2022

Mıcırlar çoğunlukla sadece numara derecelendirmelerine göre birbirlerinden ayrılırlar. Bu numara mıcırların büyüklüklerini belirmektedir. 1 numaradan başlayarak 4 numara mıcırlara kadar değişken büyüklüklerde mıcırları görebilirsiniz. Tabii ki aynı zamanda kalite ve dayanıklılıkta belirleyici bir unsurdur. Kataloglarda mıcır fiyatları genellikle 1 ton mıcır fiyatı bilgisini vermektedir. Bir kamyon mıcırında yaklaşık 27 ton ağırlıkta geldiğini bilmelisiniz.

Ne kadar önemli değil gibi gözüksede mıcırın yapı malzemeleri arasında önemi oldukça büyüktür. Mıcır fiyatları ile alakalı bilmeniz gereken her şeyi yazımızın bu kısmında sizlere vereceğiz.

Peki, en ekonomik mıcır fiyatları nedir? En kaliteli ve en ekonomik mıcır fiyatları ile nereden mıcır satın alabilirsiniz? Mıcır fiyatları 2021 nasıldır? Mıcır fiyatları ile her şey aşağıda size sunmuş olduğumuz tabloda.

Mıcır Fiyatı Ankara Ton Fiyatı
4-5-6 No Mıcır22,00 TL
Stabilize22.00 TL
Drenaj Çakılı22,00 TL
Mekanik23,00TL
Taş Tozu21,00 TL
İnce Kum21.50 TL
Duvar Taşı21,00 TL
Bahçe Toprağı 
Ocak Taşı22,50 TL
Mıcır Fiyatı Silivri                       Ton Fiyatı
4-5-6 No Mıcır22,00 TL
Stabilize22.00 TL
Drenaj Çakılı22,00 TL
Mekanik23,00TL
Taş Tozu21,00 TL
İnce Kum21.50 TL
Duvar Taşı21,00 TL
Bahçe Toprağı 
Ocak Taşı22,50 TL
Halkalı,
Kayaşehir,
İkitelli
Küçükçekmece,
Başakşehir
Ton Fiyatı
4-5-6 No Mıcır22,50 TL
Stabilize25.00  TL
Drenaj Çakılı33,00 TL
Mekanik22,50 TL
Taş Tozu21,50 TL
İnce Kum25.00 TL
Duvar Taşı21.50  TL
Bahçe Toprağı 
Ocak Taşı23,00 TL
Grovak(yerine Göre Bedelsiz)
Stabilize21,00 TL
Esenyurt, Avcılar
Bahçeşehir
Beylikdüzü,
Hadımköy
Ton Fiyatı
4-5-6 No Mıcır23,50 TL
Drenaj Çakılı32,00 TL
Mekanik23,50 TL
Taş Tozu23,50 TL
İnce Kum24.00 TL
Duvar Taşı23.50  TL
Bahçe Toprağı – 
Ocak Taşı22,00 TL
Stabilize25,00 TL
Grovak(yerine Göre Bedelsiz)

mıcır fiyatları :Bayrampaşa,
Gaziosmanpaşa
Ton Fiyatı
4-5-6 No Mıcır23,00 TL
Duvar Taşı23.00 TL
Drenaj Çakılı35,00 TL
Mekanik23,00 TL
Taş Tozu22,00 TL
İnce Kum27.50 TL
Stabilize23,50
Bahçe Toprağı –
Ocak Taşı(balans)22,00
Grovak (yerine Göre Bedelsiz)

Mıcır ve Çakıl Çeşitleri

Çakıl ve mıcır, teraslar ve patikalar için harika, yüksek etkili malzemelerdir. Beton, kaldırım taşı gibi katı malzemelerden daha ucuzdur; kurulumu hızlıdır; ve katı yüzeylere göre birçok çevresel faydaya sahiptir. Kullanılan çakıl türü, mekanın işlevini etkiler, ancak aynı zamanda genel estetiği de etkileyebilir. Benekli gri bir çakıl, bir zen bahçesi hissini çağrıştırabilir, altın ayrıştırılmış granit toskana temalarını çağrıştırır ve koyu lav rengi çakıl, yüzyıl ortası manzaralarına geri döner. Çakıl yolu veya avlu için göz önünde bulundurulacak birkaç çakıl ve mıcır seçeneğine genel bir bakış:

 • Standart Çakıl: Bu, standart veya kum yada kil ile karıştırılmış çakıldır.
 • Dere Çakıl: Mevcut dere tabanının üzerindeki bir vadinin kenarında bulunan ve daha yüksek bir seviyedeyken dere yatağının eski konumunu gösteren bir çakıl yatağı.
 • Dere Kayası: Bu genellikle, nehir yataklarından ve dere yataklarından taranan veya kepçelenen çok çeşitli tiplerde, genellikle yuvarlak, yarı cilalı taşlardır. Ayrıca genellikle beton agregası olarak ve daha az sıklıkla kaplama yüzeyi olarak kullanılır.
 • Ezilmiş Kaya: Mekanik olarak küçük parçalara bölünen ve daha sonra farklı boyutlardaki ağlardan süzülerek ayrılan kaya.
 • Kırma Taş: Bu genellikle kırılmış ve belirli büyüklük sınıflarına göre eleklerle derecelendirilmiş kireçtaşı veya dolomittir. Betonda yaygın olarak ve bazen üzerine katran uygulanarak yollar ve garaj yolları için yüzey kaplaması olarak kullanılır. Kırma taş, granit ve diğer kayalardan da yapılabilir. Özel bir kireçtaşı kırma taşı türü, yoğun dereceli agregadır veya aynı zamanda kırıcı çalışması olarak da bilinen DGA’dır. Bu, ezilmiş kireçtaşı tozu matrisinde çoğunlukla küçük kırma taştan oluşan karışık bir derecedir.
 • İnce Çakıl: Bir ila iki mm çapında parçacıklardan oluşan çakıl .
 • Yüzey Çakıl: Daha ince parçacıkların çıkarılmasıyla üretilen iri çakılların yüzey birikimi.
 • Pay Çakıl : “Pahalı Çakıl” olarak da bilinir; yüksek konsantrasyonda altın ve diğer değerli metaller içeren çakıl için bir takma ad. Metaller altın kaplama ile geri kazanılır.
 • Bezelye Çakıl: Beton yüzeylerde kullanılan küçük, yuvarlak taşlardan oluşan çakıl. Ayrıca yürüyüş yolları veya araba yolları için de kullanılır.
 • Piedmont Çakılı: Dağ akıntıları ile yüksek yerlerden taşınan ve suyun daha yavaş aktığı nispeten düz bir zeminde biriken iri bir çakıl.
 • Plato Çakılı: Bir platoda veya yüksekliğin üzerinde dere-teras çakılının genellikle bulunduğu başka bir bölgede bir çakıl tabakası.
 • Nehir Çakıl: Nehir ve akarsuların içinde ve yanında bulunan doğal olarak birikmiş çakıl.
mıcır fiyatları 2022

Mıcır Kullanım Alanları

Mıcır, küçük, çeşitli boyutlarda kaya parçalarının gevşek bir kümesidir. İnşaat sektöründe geniş bir uygulama alanına sahiptir. Ayrışma ve erozyon ile birlikte kaya olan doğal bir süreçtir çakıl yatakları oluşturulur. Mıcır, çakıl, kumtaşı, kireçtaşı ve bazalt gibi kayaların boyutlarına göre ezildiği çakıl çukurları olarak bilinen ocaklarda da üretilebilir. Mıcır partikül boyutları 2 mm’den 60 mm’ye kadar değişir ve çeşitli renk, doku ve taş tiplerinde mevcuttur.

Mıcır ile birlikte kum için kullanılan imalat ve beton gibi ile karıştırmalarla gayet kaliteli ve nitelikli asfalt malzemesi de oluşturulabilir. Neredeyse sadece zift ile oluşturulan asfaltlar kadar kalitelidirler ve kullanım amacına uygun hizmet edebilirler. Ayrıca çatı kaplamalarının bir parçası olarak da kullanılabilir. Çakıl ile birlikte kullanılabilir. Çakıl ile çakıldan daha ufak olan mıcır parçaları birleştirilip preslenerek pürüzsüz bir duvarı andıran görüntüler elde edilebilir. Bu yöntem hem dış tasarımda hem de iç tasarımda sıklıkla kullanılır. Daha fazla bilgi için mıcır ile duvar yapımı tekniklerini araştırabilirsiniz.

Mıcır, suyun filtrasyonunda kullanılabilir, suyun içinde safsızlıklar ve diğer kum büyüklüğündeki partikülleri içerebilecek çökeltileri tutan doğal bir filtre görevi görür. Açılı bir şekilde sert olarak yerleştirilirse su erozyonuna karşı koruyucu görev de görebilir.

Çakıl, genellikle araba yolları, yürüyüş yolları gibi peyzaj uygulamaları için veya çim yerine toprak üzerinde dekoratif bir dolgu maddesi olarak kullanılır.

Diğer ürün fiyatları hakkında bilgi almak için tıklayınız: https://www.gencklavye.com/category/fiyatlar/

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu