Astroloji

Burçların Özellikleri 2022

Burçlar çoğu insan için bir anlam ifade eder. Günlük yaşamlarını ona göre şekillendirirler. Planlarını bile bazen bu özellikler üzerinden dizayn ederler. Burçlara, burç özelliklerine ve tarihlerine yer verdiğimiz Burçların Özellikleri 2019 yazısı gelecek hayatınızda sizlere ipucu olabilecek özellikler sıralayacak.

Astroloji Bilimine Göre Burçlar Ve Tarihleri

Koç Burcu: 21 Mart – 20 Nisan

Boğa Burcu: 21 Nisan – 21 Mayıs

İkizler Burcu: 22 Mayıs – 22 Haziran

Yengeç Burcu: 23 Haziran – 22 Temmuz

Aslan Burcu: 23 Temmuz – 22 Ağustos

Başak Burcu: 23 Ağustos – 22 Eylül

Terazi Burcu: 23 Eylül – 22 Ekim

Akrep Burcu: 23 Ekim – 21 Kasım

Yay Burcu: 22 Kasım – 21 Aralık

Oğlak Burcu: 22 Aralık – 21 Ocak

Kova Burcu: 22 Ocak – 19 Şubat

Balık Burcu: 20 Şubat – 20 Mart

Burçların Özellikleri Nelerdir?

Koç Burç Özellikleri:

Burçların özelliklerini anlatmaya koç burcundan başlayalım. Koç yeni başlangıçları ve doğumu temsil eder. Elementi ateş olan koç burcunun özellikleri arasında ilk göze batanı aktif olmasıdır aynı zamanda dinamik bir yapıya sahiptirler. Hızlıdırlar ve kararlarını hızlı alırlar. Bu burç özellikleri ile birlikte aynı zamanda inisiyatif alma kabiliyetine sahip olup lider özellik taşırlar. Canlı renklerden ve cesur kıyafetlerden hoşlanırlar. Tarzlarını göstermekten çekinmezler.

Anlaştığı burçlar; Yay, Terazi ve Aslanken anlaşamadığı burçlar; Oğlak, Kova ve Balıktır.

Boğa Burç Özellikleri:

Boğa burçlarının elementi topraktır. Burç özellikleri şöyle sıralanabilir; Düzenli ve sabırlıdırlar. Hayatı bir düzene bağlamayı severler. Yardımcı olmaya yatık bir karakter özellikleri vardır. Romantik ve duygusal bir yapıya sahip olan Boğa burcunun özellikleri arasında gösterilebilecek bir diğer kavram ise özenli olmasıdır. Bunlar Boğa burç özelliklerinin olumlu tarafı iken birde olumsuz yönü vardır. Boğa burçları; sabit fikirli, inatçı ve keyfine düşkün karakterlerdir.

Anlaştığı burçlar; Başak, Akrep Terazi iken anlaşamadığı burçlar; Aslan, Kova ve Yay’dır.

İkizler Burç Özellikleri:

İkizler burcunun en göze batan belirgin özelliği bulunduğu ortama çabuk adapte olmasıdır. Konuşmacı ve dinamik bir yapıya sahiptir. İkizler burcunun elementi havadır. İkizler burç özelliklerinin olumlu yanlarına baktığımızda karşımıza özgün, iş bilen, akıllı ve maceracı bir karakter çıkıyor. Lakin tüm bu olumlu özelliklerinin yanında tüm burçların özelliklerinde olduğu gibi olumsuz yönlerde karşımıza çıkıyor. Bunlar arasında vesveseli olması, ikiyüzlü veya depresif olması sayılabilir.

Anlaştığı burçlar; Terazi, Kova, Yay iken anlaşamadığı burçlar; Oğlak, Yengeç ve Boğa’dır.

Yengeç Burç Özellikleri:

Yengeç burcunun elementi sudur. Yengeç burç özelliklerine gelecek olursak karşımıza sıcakkanlı ve anaç bir karakter özelliği çıkıyor. Yengeç burçları aynı zamanda sabırlı, yardımsever ve romantiktir. Olumsuz özellikleri arasında ise aşırı duyarlılıkları ve fazla rekabetçi olmaları sayılabilir.

Anlaştığı burçlar; Akrep, Balık ve oğlak burcudur. Anlaşamadığı burçlar ise; İkizler, Yay ve Kova burçlarıdır.

Aslan Burç Özellikleri:

Aslan burçlarının özellikleri arasında en belirgin olanı özgüveni yüksek kişiler olmalarıdır. Tüm burç özelliklerine baktığımızda belki de en yüksek özgüvene sahip olan burç olarak Aslan burcunu seçebiliriz. Elementi ateş olan Aslan burcunun özellikleri arasında gösterilebilecek diğer davranış şekilleri şöyledir; Cesur, cömert, koruyucu ve dobra kişiler olmalarının yanında sıcakkanlı ve yeteneklidirler. Aynı zamanda birazda sabırsızlardır.

Anlaştığı burçlar; Yay, Koç, kova olan Aslanların anlaşamadığı burçlar; Akrep, Oğlak ve Yengeç’tir.

Başak Burç Özellikleri:

Her şeyi kafasına takma potansiyeli olan Başakların elementi topraktır. Burç özelliklerine baktığımızda Başakların titiz, zeki ve çalışkan kişiler oldukları görülür. Eleştirel ve detaycılardır da aynı zamanda. Başak burçlarının özellikleri arasında en kendilerini geri çeken ise yeri geldiğinde fazla utangaç olmalarıdır.

Anlaştığı burçlar; Boğa, Balık, İkizler. Anlaşamadığı burçlar; Akrep, Aslan ve Kova’dır.

Terazi Burç Özellikleri:

Terazi burçlarının özellikleri arasında en göze batanı kesinlikle ağır başlı ve diplomatik olmalarıdır. Verdikleri kararı hemen değiştirebilirler. Dengeli ve eşitlikçi bir karaktere sahiptirler. Kibar ve uyumlu kişiler olan Terazilerin elementi havadır.

Anlaştığı burçlar; İkizler, Kova, Koç. Anlaşamadığı burçlar ise; Oğlak ve Balık.

Akrep Burç Özellikleri:

Akrep burçlarının elementi sudur. Burç özelliklerine bakıldığında Akrepler mücadele etmeyi seven mücadeleci kişiler olarak ön plana çıkar. Bu aynı zamanda onların hırslı bir karaktere sahip olduğunu da gösterir. Pes etmez ve düştüğü yerden yeniden toparlanabilir. Güvenilir bir kişiliğe sahiptirler.

Anlaştığı burçlar; Yengeç, Balık ve Boğa iken anlaşamadığı burçlar; Kova, Aslan ve Başaktır.

Yay Burç Özellikleri:

Yay burçlarının özellikleri arasında ilk sıraya özgürlüklerine düşkün olmalarını koyabiliriz. Rahat hareket etmeyi severler ve dinamik bir yapıya sahip olup aynı zamanda sportiflerdir. Hareketlerindeki rahatlık ve özgürlük tarzlarına da yansımıştır ve burç özellikleri arasında rahat giysilerden, uçuşan saçlardan hoşlandıklarını yazabiliriz. Cesaretlendirici ve coşkulu bir karaktere sahip olan Yay burcunun elementi ateştir.

Anlaştığı burçlar; Aslan, Koç, İkizler iken anlaşamadığı burçlar; Oğlak ve Yengeçtir.

Oğlak Burç Özellikleri:

Oğlak burcunun elementi topraktır. Burç özellikleri ele alındığında Oğlak burçlarının ailesine düşkün ve adanmış kimseler olduğunu görürüz. Aile bağları diğer insanlara göre oldukça güçlüdür. Dürüst ve korkusuz olan Oğlak burcunun özellikleri arasında en bilinen ise kıskanç olmasıdır. Aynı zamanda komik ve eğlenceli bir yapıya da sahiptir.

Anlaştığı burçlar; Yengeç, Boğa ve Başak olup anlaşamadığı burçlar; İkizler, Yay ve Koçtur.

Kova Burç Özellikleri:

Kova burç özelliklerine baktığımızda karşımıza insancıl, modern ve yenilikçi yetilere sahip bir karakter çıkıyor. Tek başına hareket etme eğilimi gösteren Kova burçlarının özellikleri arasında gösterilebilecek diğer karakter özellikleri ise; Tarafsız, adil ve mantıklı olmasıdır. Kova burcunun elementi havadır.

Anlaştığı burçlar; İkizler, Terazi ve Aslan olmakla birlikte anlaşamadığı burçlar; Yengeç, Koç ve Boğadır.

Balık Burç Özellikleri:

Balık burcunun özellikleri arasında en belirgini diğer tüm burçlara nazaran daha duygusal olmalarıdır. Gizemli bir kişilik yapıları olmakla birlikte kıskançtırlar. Sanatçı bir ruh halleri de olan Balık burçları fedakar aynı zamanda cefakardır. Aynı zamanda Balık burcunun özellikleri arasında sezgilerinin kuvvetli oluşu da söylenebilir.

Anlaştığı burçlar; Başak, Akrep ve Yengeç iken anlaşamadığı burçlar; Kova, Oğlak ve Koçtur.

 

Burçların Uğurlu Sayıları

Koç Burcu: 8

Boğa Burcu: 6

İkizler Burcu: 5

Yengeç Burcu: 2

Aslan Burcu: 1

Başak Burcu: 5

Terazi Burcu: 6

Akrep Burcu: 8

Yay Burcu: 3

Oğlak Burcu: 4

Kova Burcu: 4

Balık Burcu:  9

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu