Astroloji

Koç Burcunun Özellikleri Nedir? Koç Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

Burçlar bir takım insanlar için hiçbir şey ifade etmezken yine bazı insanlarca çok önemli bulunur ve itina ile takip edilir. Koç burcunun kadını özellikleri kısmını paylaşacağımız bu yazı yine astroloji tutkunları için mükemmel bir yazı. Anlaşabildiği burçlardan anlaşamadığı burçlara, kişiliğinden sahip olduğu olumlu veya olumsuz özelliklerden tarzına kadar Koç burcunun özelliklerini gelin hep birlikte öğrenelim.

Koç Burcunun Özellikleri

koç burcu özellikleri

Öncelikli olarak kadın-erkek diye ayırt etmeden doğrudan Koç burcunun özelliklerine bakalım. Koç burcunun tarihleri 21 Mart ile 20 Nisan arasıdır. Sembolü koç olan burcun elementi ise ateştir. Her burcun olduğu gibi Koç burcunun da uğurlu sayıları ve uğurlu taşları vardır. Koç burcunun uğurlu sayıları 1 ve 9 iken uğurlu taşları; Opal, Yakut, Jasper, Akik ve Turmalin’dir. Koç burcunun özelliklerine olumlu ve olumsuz yönden baktığımızda bu burca sahip bireylerin enerjik ve durdurulamaz bir heyecana sahip olduğunu görüyoruz. Kendilerinde taşıdıkları bu heyecanı başkalarına da yansıtıp cesaret verici bir özelliğe de sahip olabilen Koç burcu insanı cesur, gözü kara, adanmış ve şefkatli bir karaktere sahiptir.

Tüm pozitif hareketlerinin yanında negatif hareketleri ne negatif bir kişiliği de bulunan Koç burcu insanı kibirli ve buyurucu bir yapıya sahip olabilir. İnatçı ve kıskançtır.

Olumsuz özelliklerinden olan kibir ve inadı Koç burcu insanının rekabetçi olmasına yol açar. Bu yüzden karşılıklı rekabet edeceği, rakibinin olduğu oyunlar oynamayı sever. Tartışmaktan ve bir fikre veya gruba liderlik etmekten hoşlanır. Bunlarla birlikte kendisinin dikkate alınmamasından hoşlanmaz. Hareketsizliği hiç sevmez ve kaybetmekten nefret eder. Koç burcunun özellikleri arasında gösterebileceğimiz diğer özellikler arasında coşkulu ve tutkulu olmaları, aynı zamanda sabırlarının da olmaması veya sabır limitlerinin çok düşük olması bulunmaktadır. Koç burcunun özellikleri genel olarak bu şekildeyken şimdide Koç burcu özellikleri kadın özelinde karakteristik sonuçları inceleyelim.

Koç Burcu Kadını Özellikleri

koç burcu kadını

Koç burcu özelliklerinin genel olarak birçoğuna sahip olan kadınların kendine özgü başka karakteristik tavırları ve kişilikleri de bulunmaktadır. Koç burcu kadının en göze batan özelliği asil ve vakur bir görünümünün olmasıdır. Dışarıdan tam anlamıyla bir hanımefendi imajı çizen Koç burcu kadını oldukça akıllıdır. Bunun sonucu olarak Koç burcu kadını olumsuz giden bir tabloyu dahi kendi lehine avantaja çevirebilir.

Koç burcu kadını özellikleri arasında onları en farklı kılan maddelerden bir tanesi de bulundukları ortamda genellikle beğenilen bir sima olmalarıdır. Lakin onlar öyle düşünmez ve sürekli bir kusurları olduğunu kabul edip bunu takıntı haline getirebilirler. Aile kurmak, evlenmek ve çocuk sahibi olmak birinci öncelikleri değildir. İŞ hayatı ve kariyer sahibi olmak koç burcu kadını özellikleri arasında en göze batanlardan bir tanesidir.

Durmaksızın bir hareket olan Koç burcu kadınlarının sosyal yaşantıları da aynı şekilde koşuşturmalı ve hareketlidir. Çevresindeki insanlara değer verirler ve bu yüzden oldukça geniş bir sosyal ağa sahiptirler. Yanındaki insana yardım etmekten geri durmazlar, yardıma muhtaç birilerine yardım etmek vazgeçemediği özelliklerinden bir tanesidir. Tüm bunlarla birlikte Koç burcu kadını dobra diye nitelendirebileceğimiz bir yapıya sahiptir ve aklına geleni aleni olarak söylemekten çekinmez. Yumuşak başlı olmadığı gibi fikirlerini oldukça kuvvetli bir dille savunabilecek bir yapıya sahiptir.

Koç burcu kadını aşk hayatında ise oldukça farklı birisine dönüşebilir. Her hangi birisine aşık olduğunda dünyanın en çekici, en cazibeli ve etkileyici kadını gibi görünmeyi başarır. Sevdiği kişiden ilk hamleyi beklerken tüm cazibesini ortaya koymaktan çekinmez.

Koç Burcu Kadını Nelerden Hoşlanır? Nasıl Bir Hediye Alınmalıdır?

Koç burcu kadını samimi ve tutkulu insanlardır. Aynı şekilde kendilerine de samimiyeti temsil edecek hediyelerin alınmasını isterler. Para önem verdikleri bir kriter olmadığı için pahalı ve lüks hediyelerden hoşlanmazlar. Örneğin, mücevher almak onları çok etkilemeyecektir. Sizden samimiyetinizi ve tutkunuzu anlatmanızı isteyen hediyeler bekleyecektir. Koç burcu kadını özelliklerine göre onlara verilebilecek en güzel hediyeler sade ve açık renkli, abartılı olmayan mütevazı ve pratik hediyelerdir.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu