Uncategorized

Boşanma Davaları İşleyiş Süreci Nasıldır?

Boşanmak hayatımızın en zorlu süreçlerinden birisidir. Hem ailemiz, hem kendimiz hem de çocuklarımız için ayrıca zorlukları bulunan bu süreci rahat bir şekilde atlatabilmek için önemli olan konulardan birisi de işinde uzman ve deneyimli bir boşanma avukatı bulmaktır. Ataşehir boşanma avukatı konusunda bir yardımcı arıyorsanız firmamız size bu konuda tam bir destek sunuyor. Deneyimli kadro boşanma ile ilgili her türlü teferruat ve prosedür konusunda alanında uzman. Mal rejimi, anlaşmalı ve çekişmeli boşanma, eşya iadesi, babalık davası, nişanın bozulması, nafaka, tanıma ve tenfiz davaları konusunda hizmetler verilmektedir.

Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Davaları

Boşanma davaları genel olarak anlaşmalı ve çekişmeli olarak ikiye ayrılır. Taraflar bazen boşanma konusunda anlaşır bazen de uzlaşamaz ve dava bira daha uzun ve çekişmeli bir hal alır. Aslında hukuki prosedürler belirlidir ve yapılması gereken kesindir. Ama hukuki prosedürlerin ayrıntıları bütün davalarda olduğu gibi boşanma davalarında da önem kazanır.  Ataşehir boşanma avukatı konusunda başvuru yapıldığında size bütün ayrıntılar ve yapılması gerekenler konusunda özenli bir hizmet sunuluyor. Herhangi bir sürprizle karşılaşmadan dilediğiniz şekilde ve çok uzun sürmeden boşanma sürecini atlatabilirsiniz.

anlaşmalı boşanma davası

Nafaka Davaları

Boşanırken nafaka talep etmek genel olarak kadınlar için önemli bir problem. Özellikle çalışmayan ve de evlenmek ve çocuklarına bakmak için işinden ayrılmış kadınlar için nafaka zorunlu bir ihtiyaç haline gelebilir. Nafaka nadir de olsa erkekler tarafından da talep edilen bir şey. Boşanan çiftlerin nafaka hakları ve talepleri konusunda yardımcı oluyor. Bu konuda izlenmesi gereken prosedür gerektiği gibi takip edilerek herhangi bir haksızlığa yol açmadan nafaka davalarının sonuçlanmasına yardımcı oluyoruz.  

Velayet Davaları

Boşanma sürecinde en önemli sorunlardan birisi çocukların kimde kalacağı sorunudur. Bu konudaki en önemli kriter çocukların rahat edebileceği ve de bütün ihtiyaçlarının karşılanabileceği bir yerde kalması ilkesidir. Boşanma avukatları bu konudaki gelişmeleri ve emsal davaları yakından takip ediyor. Şile boşanma avukatı konusunda hizmet almak istediğinizde, çocuklarınızın velayeti konusunda davanızı takip edebilir ve en iyi şekilde size danışmanlık yapılmaktadır. 

Babalık Davaları

Boşanma davalarının önemli konularından birisi de babalık davalarıdır. Babalık davaları genel olarak anneler ve çocuklar tarafından açılır. Bu davanın amacı soy bağını ispatlamaktır. Davaya konu olacak çocuk eğer mavut bir babanın nüfusunda ise öncelikle bu ortadan kaldırılır. Mevcut soy bağı ortadan kaldırıldıktan sonra yeni babalık davası açılabilir. Ataşehir boşanma avukatı konusunda, babalık davası konusunda size yardımcı olunmaktadır. 

boşanma davası süreci

Genel Olarak Boşanma Davaları

Boşanma davaları ile mevcut sorunlar boşanma süreci ve bu süreçte müvekkillerin süreçten haberdar olmasıdır. Bu konuda pek çok davaya girmiş olan avukatlar davalar konusunda yeterince deneyim kazanmıştır. Ayrıca bu konuda alınan yeni kararlar ve emsal davalar da yakın takip altında tutulmaktadır. Boşanma gibi zorlu bir davada müvekkillerin herhangi bir sorunla karşılaşmaması önemli bir konudur. Bütün dava sürecini düzenli takip etmeniz ve de her zaman hazırlıklı olmanız için çalışanlarımız size yeterince bilgi verir. Bu konuda aklınıza takılan her sorun için dilediğiniz zaman danışmanlık hizmetinden de faydalanabilirsiniz. 

Boşanma Avukatı Bulmak

Boşanmaya karar verdiğiniz zaman öncelikle yapmanız gereken alanında tecrübeli ve profesyonel bir avukat bulmaktır. Bu süreci rahat bir şekilde atlatmak ve de herhangi bir hak kaybına uğramamak için avukatınız her aşamada özenli davranmalı ve size de gereken bilgileri vermelidir. Şile ve civarında yaşayan herkes telefon ya da internet aracılığı ile iletişime geçebilir.  

Kaynak: https://www.cetinkayahukuk.com/atasehir-bosanma-avukati/

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu