Uncategorized

SEO Ajansı Nedir?

SEO, arama motoru optimizasyonu olarak da bilinir. Google, Yahoo, Bing, vb. gibi arama motorlarından ücretsiz veya “organik” trafik alacak şekilde bir web sitesini optimize etmeyi veya mükemmelleştirmeyi içerir. Temel olarak SEO, çevrimiçi varlığınızı artırır. Potansiyel bir müşteri arama yaparsa, sizi bulmasını istersiniz, değil mi?

Bir SEO ajansı, arama motoru optimizasyonu hizmetleri sunan bir SEO şirketidir. İşletmelere çevrimiçi görünürlüklerini artırarak yardımcı olur. Dolayısıyla SEO, web sitenizin tüm arama motorlarında daha çekici olmasını sağlamak için web sitenizin ve içeriğinizin tasarımında değişiklik yapma sürecidir. Siteniz iyi optimize edildiğinde, arama motorlarının ilk sayfasında yer alması muhtemeldir. Ancak, bu daha rekabetçi endüstrilerde tesadüfen gerçekleşmez.

Bu yüzden pek çok işletme SEO şirketlerini iş ortakları olarak benimsiyor! Google’ın o değerli ilk sayfasına gitmek istiyorlar. Ve bunu yapmak kolay değil! Bir SEO şirketi, bir müşterinin web sitesini kendisininmiş gibi ele almalıdır. Bu, işletmenizin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için şirketin sitenizin SEO’su hakkında kararlar alacağı anlamına gelir. Ek olarak, yatırım getirisini en üst düzeye çıkaracak, böylece SEO için ödeme yapmanız mantıklı olacaktır. Çoğu durumda, bir SEO şirketi, bir işletme için iki tür optimizasyon stratejisi kullanır. Bağlantılar oluşturmak ve otoriteyi artırmak için önce web sitenize sayfa içi optimizasyonlar ve sayfa dışı optimizasyonlar yapacaklardır. Sayfa içi optimizasyon, HTML kodu, resimler ve metin içeriği gibi web sitesi öğelerini hedefler. Öte yandan, sayfa dışı optimizasyon, geri bağlantıları ve web siteniz dışında gerçekleşen diğer şeyleri içerecektir.

SEO şirketi, markanızın görünürlüğünü artırmak için siyah şapka, beyaz şapka, taramayı önleme ve öne çıkmayı artırma gibi diğer teknikleri içerir. Bir işletme SEO hizmetini işe almanın en büyük avantajlarından biri, sağlaması gereken gelirdeki artıştır. Ve yaklaşık 4-6 ay sonra herhangi bir değişiklik görmezseniz, birlikte çalışacak başka bir şirket bulmanız gerektiğini söylemek doğrudur.

Şu anda birçok müşteri, sorunlarına hızlı bir şekilde çözüm bulmak için en iyi platform olarak çevrimiçi hale geldi. Web sitenizi iyi optimize ederek, işletmenizi, ürününüzü veya hizmetinizi arayan insanları kendinize çekebilirsiniz!

en iyi seo ajansı

Neden SEMPeak SEO Ajansı?

Arama Motoru Optimizasyonu alanında uzun yıllara dayanan deneyime sahip profesyoneller sayesinde, SEMPeak sitenizi yalnızca Google değil, Bing, Yahoo  vb. gibi büyük arama motorlarına da etkili bir şekilde yerleştirebilir. SEO ajansımızın optimizasyonu kesinlikle geniş kapsamlıdır ve arama motorlarında optimum ve uzun süreli konumlandırmayı garanti eder. Müşterilerimiz için her bir şirketin iş ihtiyaçlarına ve özelliklerine göre özel olarak hazırlanmış SEO ve pazarlama stratejileri geliştiriyoruz. Derinlemesine analizler ve teknik optimizasyon faaliyetleri ile web sitenizi arama motorlarının gözünde öne çıkarıyor ve iş hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı oluyoruz.

SEMPEAK SEO İLE GOOGLE SONUÇLARINDA ŞİRKETİNİZİ EN İYİ YERDE KONUMLANDIRIN

Uzun vadeli projelere inanıyoruz ve memnun bir müşterinin en iyi reklamımız olduğuna inanıyoruz. Etkili arama motoru optimizasyon tekniklerini kullanan SEMPeak, sitenizin arama motoru sıralamalarını iyileştirecek, size daha fazla çevrimiçi görünürlük ve dolayısıyla daha nitelikli potansiyel müşteriler sağlayacaktır. Stratejik planlarımız 360 ° olarak özetlenmiştir: amaç, tüm Web Pazarlama platformlarını dahil etmek ve hiçbir şeyi şansa bırakmadan çabaları önceden belirlenmiş tek hedefe doğru bir araya getirmektir.

Danışmanlarımız tarafından gerçekleştirilen her optimizasyon işlemi, ulaşılacak hedefe veya bireysel durumda ele alınacak soruna bağlı olarak birkaç aşamaya ayrılmıştır. Ancak ilk aşamada, uygun bir pazarlama stratejisi tasarlamak için gerçek başlangıç ​​noktasının ne olduğunu anlamak önemlidir.

Her bir danışmanımızın her projenin başında izlediği prosedür aşağıdaki gibidir:

dijital pazarlama ajansı

Tam Sayfa İçi Denetim

SEO tarafında optimize edilmemiş sitenin hangi alanlarının üzerinde çalıştığınızı anlamak için derinlemesine bir analizden oluşur. Zaten bu aşamada, acil iyileştirme alanları vurgulanır ve her bölüm için SEO danışmanlığı sırasında verilen tavsiyeler sayesinde, pozitif sonuçları hemen hissedeceksiniz.

Tam Bağlantı Profili Denetimi

Negatif SEO gibi kötü taktikler, sitenin sıralamasını yükseltmek amacıyla şüpheli bilgi birikimine sahip şirketler tarafından uygulanabileceği gibi, rakiplerin veya dışarıdan gelenlerin olumsuz davranışlarından kaynaklanıyor olabilir. Kimin sorumlu olduğuna bakılmaksızın, bugün her site için gelen bağlantı profilini izlemek ve herhangi bir tehdit olup olmadığını kontrol etmek çok önemlidir. Bir ceza durumunda, tam bağlantı profili denetimi, hem onu ​​oluşturan sorunların tanımlanmasına hem de kaldırılmasına izin verir.

seo hizmeti
Pazar Araştırması ve Anahtar Kelime Analizi

Başarılı bir pazarlama stratejisinin kalbinde yatan temel bir adım pazar araştırmasıdır. Her sitenin “tipik müşterisi” ile özdeşleşmekten, nasıl düşündüklerini, nasıl gerekçelendirdiklerini ve her şeyden önce web’de ne tür aramalar yaptıklarını anlamaktan oluşur. Bu süreç sayesinde, daha sonra arama hacimlerinin detaylı analizleri ve tahmini rekabet ile daha ayrıntılı analiz edilebilecek potansiyel anahtar kelime listeleri oluşturmak mümkündür. Amaç, bir yandan dönüşüm oranını en üst düzeye çıkarmak için uzun kuyruklu anahtar kelimeler ile geniş anahtar kelimeler arasında doğru dengeyi bulmak, diğer yandan ise iş büyümesi için potansiyel olarak alınabilecek organik ziyaret sayısını bulmaktır.

Rekabet Analizi

Rekabet analizi, rakipleri tanımlamak ve onları farklı ilişki dereceleriyle sınıflandırmaktan oluşur. Bu, yalnızca doğrudan rakipleri ve dolaylı rakipleri değil, aynı zamanda potansiyel rakip olabilecekleri de belirleyecektir. Hem ticari hem de organik sıralama açısından bunların üstesinden gelmek için, öncelikle sayfa içi ve sayfa dışı eylemlerini izlemek, onları “zararsız” hale getirmek ve ilgili zayıf noktalarını belirlemek gerekir.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu