Kripto Para

Bitcoin Kazandıran Oyunlar Nelerdir? 2022

Son zamanlarda ciddi bir atılımda olan kripto paralar sanal dünyada oldukça hızlı bir şekilde büyümektedir. 2008 yılında piyasaya sürülmüş olan bitcoin, insanların çok fazla merak ettiği ve bilenlerin de ilgi gösterdiği bir kripto para çeşididir. Oldukça hızlı bir gelişim gösteren ve bu yüzden değeri artan bitcoini birçok insan kazanmak için türlü yollar denemektedir. Bitcoinin kazanılması için birden fazla yol vardır. Bunlar mining sistemi, bitcoin kazandıran siteler ve bitcoin kazandıran oyunlardır.

Kripto para kazanabilmek için bazı internet sitelerinin yanında artık mobil oyunlar da bedava bitcoin kazandırma işlemlerinde insanlara sunulmaktadır. Oldukça büyük bir piyasa değerine sahip online oyun pazarında bitcoin ve kripto paraların yer alması gelecek için daha fazla kullanıcının bu sistemler ile karşılaşması anlamı taşımaktadır. Bu nedenle bitcoin kazandıran oyunlar, insanlar tarafından sürekli takip edilmekte ve oynanmaktadır.

CoinFlapper ve Coincrusher Oyunları

Bu iki uygulama Bitplay.today şirketinin piyasaya çıkardığı ve oynadıkça bitcoin kazandıran oyunlardır. Oyun oynanışı olarak dünyaca bilinen flappy bird oyunu ile oldukça yakındır. Oyunların ikisini de oynamak oldukça basit, bir kaç tuş ile yeniden başlatma mümkündür. Turnuva sekmesine tıklandığı anda rastgele 4 kişilik bir turnuva açılmaktadır. Daha sonra da kazanan oyunculara her 1 dakikada bir kez bitcoin dağıtımı yapılmaktadır. Bir turnuva bittikten sonra hızlı bir şekilde başka bir turnuva da oynanabilir. Böylelikle ilk 3’te olunduğu sürece bitcoin kazanılır, daha sonra kazanılan bitcoin kişinin istediği hesaba gönderilebilir. İnsanlar turnuva öncesi kendilerini antrenmana sokarak da geliştirebilirler. Başka siteler gibi bitcoin çekebilmek için herhangi bir depozito olmamaktadır. Oyunlarda kazanılan miktarlar çok yüksek değil; fakat boş vakitleri keyifli geçirmek ve aynı zamanda bitcoin kazanmak için ideal uygulamalar.

CoinFlapper ve Coincrusher Oyunları

Bitcofarm Oyunu

Oyun oynayarak bitcoin kazandıran sitelerden birisi olan ve oldukça fazla kullanıcı sayısına sahip olan oyunlardan birisi de bitcofarmdır. Basit ve kolay oyun olmasının yanında bitcoin de kazandırması ile oldukça değerlidir. Oyunda yapılması gereken günde en az 1 kez girerek hayvanlardan elde edilen ürünü satmak ya da kek dükkanına sahip ise üretilen kekleri satmaktır. Oyun her ne kadar basit ve kolay olsa da Türkçe dil desteği bulunmamaktadır. Yurtdışı kaynaklı olan bu ürün oldukça popüler bir oyundur. Oyunda tavuk ve inek alarak yumurta ve sütlerinden bitcoin kazanmak mümkündür. Eğer istenilirse kek dükkanı açarak da oldukça yüksek kazançlar elde edilebilir.

Oyun içerisinde 6 adet tavuk vardır. Oyunda ilerleme kaydedilmesi için de bu yumurta ve tavukların yükseltilmesi gerekir. Oyuna giriş sağlandıktan sonra 0.025 bitcoin ile tavuk almak mümkün ancak diğer hayvan ve kek dükkanı için hesabın yükseltilmesi gerekmektedir. Bitcofarm oyununda 4 farklı hesap seçeneği var.

  • Süre: standart üyelik ücretsiz ve sonsuza dek üyeliğiniz standart üye olarak kalabilir. Yeni üyelerin hepsi standart üye olarak başlarlar. Diğer üyelikler ise süresi 30 gündür ve eğer hesap üyeliği bitmeden yükseltilirse %20 civarında indirim ile yükseltilir. Örneğin kişi altın üyesi olsun. Altın üyeliğinin 29. Ya da 30. gününde yani üyelik süresinin bitmesine çok az kalmış. Eğer süre bitmeden uzatılırsa üyeliğin normal fiyatının %20 kadar ucuz bir şekilde yükseltme yapılır. Bu bütün üyelikler için geçerlidir.
  • Bu oran yatırılmış olunan paraya göre oyundan en fazla ne kadar çekilebileceği oranıdır. Standart üyenin roi oranı %300 yani oyuna yatırmış olduğu paranın en fazla 3 katını çekebilir. Neye yatırırsa yatırsın oyuna para yüklemesi yeterli. Mesela oyuna 1 BTC yatırım yaptınız. Oyundan 3 bitcoine kadar para yüklemeden para çekme hakkınız var. Altın üyenin ise oranı %800. Yani yatırdığı paranın 8 katı kadarını çekebilir.
  • Günleri Nakit Arasında: Bu kural da örnek vermek gerekirse kişi standart üye ve bugün oyundan para çekme talimatı verdi. Standart üye olduğu için bir daha ki para çekme talebini 8 gün sonra verebiliyor. Yani bugün kişi oyundan para çekimi yapmak istedi. 2 -3 gün sonra para çekme talebinde bulunamaz. En erken 8 gün sonra para çekim talebi verebilir. Eğer altın üye ise bu süre 5 güne kadar düşüyor. Altın üye ayda 6 defa para çekimi yapabiliyorken standart üye ayda 4 defa para çekimi yapabiliyor.
  • Mevcut hayvanlarda üyelik çeşitlerine göre hangi hayvan alına bilindiğini gösteriyor. Altın üye oyundaki her şeyi alabilirken, diğer üyelikler sınırlı hayvan alabiliyor.

Bitcofarm Oyunu

Minerfarm

Türk bir girişimci tarafından kurulmuş olan Minerfarm oyununda bitcoin mining sistemini anlamak ve biraz bitcoin kazanmak mümkündür. Üye olunduğunda 10 GH/s’lik bir güç ve 1000 watt’lık elektrik gücü hediye olarak geliyor. Eğer bu yeterli değilse oyunun “Shop” kısmından veya kullanıcıların cihazlarını satışa koydukları “Trade” kısmından yeni cihazlar alınabiliyor. Ek olarak oyunda musluk servisi de bulunmakta. 600 dakikada bir çalışan musluktan 100-200 Satoshi arası dağıtılıyor. Oyunda hediye edilen 10 GH/s veya sonradan alınan ek güçlerin çalışabilmesi için oyuna her gün girilmesi gerekmekte; çünkü temel olarak oyunun gelir sistemi reklama dayanıyor ve musluk sitelerinde olduğu gibi reklam gelirini kullanıcılar ile bölüşüyor.

Minerfarm

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu