Seyahat

Bodrum Kamp Alanları Ücretsiz- Ücretli 2022

Milyonlarca insanın koşuşturduğu, binlerce arabanın vızıldadığı, onlarca kat yüksekliği bulunan binaların sardığı şehirlerden sıkılmadınız mı? Cevabınız evet ise Bodrum kamp alanlarını listelediğimiz bu yazımız sizin için bir milat olabilir.

Günümüzde artık nüfus hareketlerinin sonucuyla şehirler neredeyse yaşanılmaz hale geldi. Özellikle büyük metropollerin giderek genişlemesi ve çarpık kentleşme ile nüfusunu hızla arttırması onları çoğumuzun gözünde bir canavara çevirdi. İnsanı strese sokan ve adeta yoran bu kentlerden kurtulmak, en azından bir nefes almak için kamping yapanların sayısı günümüzde giderek artış gösteriyor. Haksız da sayılmazlar. Bodrum’un çarşaf gibi serilmiş masmavi durgun suları, doğal güzellikleri ve tarihin en ince ayrıntısının bile kokusunu taşıyan sokakları varken büyükşehirler hepimize bir canavar gibi gözükebilir. Sizde buna inanıyorsanız doğru yerdesiniz. Sırtınıza çadırınızı alıp kendinizi doğallığın ve temiz havanın içine bırakmak istiyorsanız bizde size yardımcı olması açısından bodrum kamping alanlarını listeledik. Yazımızı okuduktan sonra seçiminizi yapabilirsiniz.

1- Vosvos Camping & Bora Sencer Sanat Köyü

Bodrum-Turgutreis yolu üzerinde bulunan Vosvos Camping Turgutreis’e 6 km Bodrum’a 15 kilometre uzaklıktadır. Muğla’ya gelen çoğu kamp severin en azından birkaç geceliğine uğradığı bir mekan olan Vosvos kamping alanı Bodrum’un simgelerinden olan zeytin ağaçlarının arasında kurulu sakin ve mütevazi bir yerleşkedir. Şehrin gürültüsünden ve monotonlaşan iş hayatından çıkıp bir nefes almak isteyenler için adeta biçilmiş kaftandır. Kamp alanının içerisinde aynı zamanda; yoga, dans, seramik ve dövme atölyeleri gibi kısımlar vardır. Durağan bir tatil istemiyorsanız burada aynı zamanda bu atölyelerde etkinliklere katılabilir eğlencenizi katlayabilirsiniz

çadır kamp ücretsiz

2- Ecofarm Kamp & Hostel

İki farklı konaklama seçeneği olan Ecofarm Kamp, dileyene çadırıyla gelip büyük mü büyük bahçesinin bir köşesine egemenlik kurma hakkı veriyor. Mekanın sahibi sizsiniz diyor açıkçası. Diğer bir seçenek ise bünyesinde bulundurduğu bungalovlar. Tabi camping yaparken hijyen konusunda da titiz olabilirsiniz. Ama merak etmeyin kamp alanının çevresi tertemiz ve tuvalet gibi duş gibi kişisel ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz imkanları da var. Bunun yanı sıra güvenlik sebebiyle çadırlara elektrik uzatılmıyor. Kaldı ki son yıllarda yaşanan büyük yangın felaketlerinden sonra kesinlikle yerinde bir karar gibi duruyor.

3- Kaktüs Kamp Alanı

Bütçemden taviz vermem diyenlerdenseniz Kaktüs kamp alanı tam size göre bir yer. Doğayla iç içe, sakin ve huzurlu bir kamping tecrübesi yaşamak istiyorsanız listenizde kesinlikle bulunması gerekiyor. Ücretli kamp alanlarından bir tanesi olması bir kenara dursun çıkarken ödediğiniz ücreti bile hafızanızdan silebilecek hizmete ve güzelliğe sahip. Otopark, internet bağlantısı, araç kiralama, çamaşırhane, plaj ve havuz gibi birçok özelliği var. Sizce de doğal bir otel gibi değil mi?

4- Zetaş Camping

Ben şehrin tüm gürültüsünü bir kenara bırakayım ancak eğlenceden de mahrum kalmayayım diyenlerdenseniz sizin kamp alanınız kesinlikle Zetaş Camping. Gümbet’te bulunan kamp alanı Gümbet Sahile ve eğlence mekanlarına yaklaşık iki dakika mesafede. Yani deyim yerindeyse bir eliniz yağda bir eliniz balda bir kamp serüveni yaşayabilirsiniz. Ayrıca çadır size dar geliyorsa ve karavanınızla seyahat etmeyi tercih ediyorsanız onun içinde konaklama yerleri mevcut. Küçük evinizle birlikte buraya gelip doğanın ve eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. Ücretli kamp alanları sınıfında bulunan Zetaş Camping’te duş, tuvalet ve soyunma kabinleri tamamen sizin keyfinize amade bir şekilde bekliyor. Listeye eklediyseniz sıradakine geçelim.

5-Volo Camping

Telmissos yani günümüzdeki adıyla söylemek gerekirse Gürece’de bulunan kamp alanı sadece çadırıyla gelen misafirlerine değil aynı zamanda bungalovlarda kalmak isteyen misafirlerine de kapısnı açıyor. Hem de sizi misafir ettikleri karavanların ve bungalovların isimleri var. Mesela, bir gün anılarınızı yazarken bir cümlesinde “Apache adında bir karavanda kalmıştım” diyebilirsiniz. Volo Camping’de çoğu kamp alanı gibi bir ücrete tabi. Lakin serüveninizin sonunda size verdiğiniz ücreti değil yaşadığınız hikayeyi pay bırakacak kadar da güzelliğe sahip. Kısacası, listeye ekleyin.

6- Çınar Kamp Alanı

Çok büyük bir bütçeye sahip değilseniz ancak bütçenizden kat ve kat yukarıda bir serüven yaşama peşindeyseniz Çınar Kamp Alanı sizlere “Merhaba” diyor. Denize sıfır konumu ile özellikle deniz tutkunlarının tercih ettiği camping alanı ekonomik olması sebebiyle yıl içerisinde birçok kamp severi ağırlıyor. Tüm bunların yanı sıra sizi sosyal yaşantıdan da uzak bırakmıyor çünkü restoranlara ve çeşitli alışveriş merkezlerine oldukça yakın. Fiyat ise genellikle günlük 20 TL civarı oluyor. Her şey dahil fiyatı tabi. Şaşırdınız değil mi? Kesinlikle burada yaşayacağınız serüvenden sonra verdiğiniz ücretin ne kadar az olduğuna ve yaşadığınız hikayenin ne kadar dolu olduğuna daha fazla şaşıracaksınız.

çınar kamp alanı

7- Bodrum Çadır Kampı

Hayatınızda hiç FarmVille oynadınız mı? Oynadıysanız orada yaptığınız organik tarımı hatırlayın. Köşedeki küçük kulübeyi de hatırlamışsınızdır. İşte Bodrum Çadır Kampı size küçük bir FarmVille deneyimi sunuyor. İlhamın ve doğallığın tam göbeğinde bir kamp deneyimi yaşamak istiyorsanız yolunuz mutlaka buradan geçmeli. Organik üretilen sebzelerin bir araya gelmesi ile size sunulan harika lezzetleri tadabilirsiniz. Aynı zamanda uyarıyoruz, bu lezzetten ayrılmak istemeyebilirsiniz de. Bunun yanı sıra monoton bir tatil yaşamak istemiyorsanız içerisinde farklı aktivitelerde bulunuyor. Mesela bisiklet kiralayıp Bodrum’un deniz ve çam kokan havasını içinize çekerken pedal çevirebilirsiniz. Trekking, scuba diving ve yoga gibi diğer hizmetlerde tabi ki sonuna kadar sizin emrinize amade.

8- Şafak Camping

Bodrum’un halen sakinliğini ve huzurunu her dönem koruyabilen nadide koylarından bir tanesi olan Güvercinlik Koyu’nda bulunan Şafak Camping, huzuru ve doğayı özleyenleri tüm içtenliği ile kendisine çağırıyor. Mavi’nin kenti Bodrum’da denize nazır kurulan pazarı ile ruhunu simgeleyen Güvercinlik’te tüm tatilinizi bile harcamak isteyebilirsiniz. Çadırınızı denize en yakın noktaya kurun, oltalarınızı çıkarın ve kendinizi denizin dinginliğine bırakın. Ücretsiz kamp yerleri arayanlar içinde adeta biçilmiş bir kaftan olan Şafak Camping’e yerleşin, oltalarınızı Ege’nin ve Akdeniz’in kesiştiği noktaya sallayın, doğanın eşsiz tedavi sürecinde huzura kavuşun.

bodrum çadır kampı

Bu yazımızda sizlere ücretli – ücretsiz Bodrum kamp alanlarını listeledik. İçlerinden en güzel sekiz tanesini bu şekilde detaylandırarak anlatmaya çalıştık. Dilediğinizi tercih edebilirsiniz hepsi ayrı bir güzellikte lakin çadır kampına çıkıyorsanız evde unutmanız gereken tek şey var. O da stres. Çantanıza her şeyi doldurun, stresinizi bir odaya kapatın ve üzerine kapıyı kilitleyip tatilinizin sizi daha enerjik daha dolu bir insan yapmasına müsaade edin. İşte size dört dörtlük bir kamp serüveni.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu