Kelimeler

A Harfi ile Başlayan Ülkeler ve Başkentleri

Uzun yıllar önce insan bedeninin dünya üzerine inmesi ile kainat için yeni bir serüven başladı. A harfi ile başlayan ülkeleri listelediğimiz bu yazının kaynağı da o yıllara dayanıyor aslında. İnsanlar çoğaldı ve sonra daha fazla çoğaldı ve daha fazla. Bir noktadan sonra yaşamak için yapılar inşa etmeye başladılar. O kadar büyüdü k bu topluluk farklı kıtalara yayılmaya başladılar. O kıtalara göç eden nüfuslarda çoğaldı ve çoğaldı. İnsanlar kolonileşti ve kolonilerini koruma ihtiyacı içerisine girdiler.

Kolonilerin oluşmasının ardından koruma safhasına geçildi. Yapılar da insanlar gibi daha da gelişti ve büyüdü. Sonra teşkilatlanmayı öğrendiler ve devlet olmayı seçtiler. Birçok farklı rejime sahip olup kolonilerini koruma ihtiyacı güttüler. İşte bu koloniler günümüzde birer ülkeye dönüştü. Bu ülkelerin de insanlarını yani anlattığımız zamanki adıyla kolonilerini korumak için bir merkezleri oluştu. Buralara da başkent diyoruz. Ülkenin beyni, merkezi, fikri başkentleridir.

Bizde sizler için a ile başlayan ülkeler ve başkentlerini derledik. Kesinlikle bilgi haznenizde bulunması gereken bilgilerden bir tanesi olan ülkeler ve başkentleri için diğer birçok içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

A Harfi ile Başlayan Ülke ve Başkentleri

ÜLKELERBAŞKENTLERİ
ABD Virjin AdalarıCharlotte Amalie
 ABD Amerika Birleşik DevletleriWashington, D.C.
 AfganistanKabil
 ÅlandMariehamn
 AlmanyaBerlin
 Amerikan SamoasıPago Pago
 AndorraAndorra la Vella
 AngolaLuanda
 AnguillaThe Valley
 Antigua ve BarbudaSt. John’s
 ArjantinBuenos Aires
 ArnavutlukTiran
 ArubaOranjestad
 AvustralyaCanberra
 AvusturyaViyana
 AzerbaycanBakü
DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu